Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Temat: DWUMAS- objawy umierania

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekw1985 Zobacz post
    gwarancja sie skonczyla
    Dostałeś pół roku? A sprzęgło nowe? Łożysko oporowe z tego co wiem to na zimnym silniku jest coś w rodzaju grzechotki ,terkotania wyczuwalne na pedale sprzęgła a Ty napisałeś że masz szum i po wcisnieciu cisza.

  2. #42
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa romeo 159 1,9 16v
    Postów
    532

    Domyślnie

    Gwarancja pół roku. Sprzęgło dobre. Teraz rozmwiałem to każdy mowi ze to lozysko oporowe.Objawy to .....Wlacze silnik to jest takie przeskakiwanie ( lozyskowanie), wcisne pedal cisza, nawet jak delikatne wcisne to tez cisza.

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    159 Ti
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cześć odświeże trochę temat otóż wczoraj zdażyło mi się coś takiego ze po odpaleniu samochodu na biegu jałowym był suk takie tuk tuk tuk po wciśnięci sprzegla cisza puszczenie znów to samo wciśnięcie znowu cisza , wyjechałem spod domu i już wszystko ucichło myślicie ze to dwumas ? 8 tys km temu jk auto było kupione paru mechaników go oglądało i mówili ze dwumas pięknie pracuje , przebieg nie cofany 179 tys 159 1.9 jtdm. Zastaniwa mnie czy momentalnie by sie tak rozleciał ? Dodam filmik jaki był tej stuk takie coś jak na tym filmie https://youtu.be/X44taCgQxPI
    Dzisiaj już wszystko było Ok sprzęgło nie ślizga nic nie stuka staram się nie schodzić z obrotów 2 k żeby go nie męczyć .

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    U mnie padł z dna na dzień więc wszystko możliwe i przy podobnym przebiegu ale to w 2.4

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Tutaj na forum każdej jesieni pojawiają się nowe wątki o stukaniu na zimnym silniku, które milknie po niewielkim rozgrzaniu silnika [emoji6]. Niestety, najczesciej jest to dwumas.
    W moim wypadku 3 lata stukalo na zimnym silniku przy temperaturach poniżej 15 stopni, później już niestety w trybie ciągłym.

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    159 Ti
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radziundzio Zobacz post
    Tutaj na forum każdej jesieni pojawiają się nowe wątki o stukaniu na zimnym silniku, które milknie po niewielkim rozgrzaniu silnika [emoji6]. Niestety, najczesciej jest to dwumas.
    W moim wypadku 3 lata stukalo na zimnym silniku przy temperaturach poniżej 15 stopni, później już niestety w trybie ciągłym.
    Czyli mówisz ze u mnie wyjdzie na to samo No właśnie pojawiło się to przy tem 4 stopnie przez te ostatnie dni dy było zimno chociaż dzisiaj te stukało ale bardzo cicho wciśnięcie sprzegla i cisza puszczenie i po 10 sek znów stuk wystarczyło przejechać 100 m i cisza , dodam ze jeszcze mam taki dziwek nie raz od kad kupiłem samochod i nie ma reguły czy ciepło czy zimno czy sprzęgło czy nie raz stuka raz nie i nikt Nw co to
    https://youtu.be/cin6Y4OJGVo

  7. #47
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xdj1
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 2,4jtdm, AR GT 1,9jtd
    Postów
    316

    Domyślnie

    Witajcie, u mnie występuje trochę inny objaw i nie wiem co to może być. A chcę być przygotowany jak wyjmę skrzynię.
    A mianowicie po odpaleniu silnika z wciśniętym sprzęgłem, bieg - luz, wszystko jest ok do momentu jak zaczynam puszczać sprzęgło i w momencie łączenia się słychać szuranie, które ustępuje jak do końca puszcze sprzęgło. Występuje to również przy wciskaniu jak i puszczaniu sprzęgła bez zapiętego biegu.
    Podczas ruszania na 1 biegu jest identycznie
    nie telepie budą i na 6 biegu z niskich obrotów ładnie przyspiesza bez uślizgów i telepania
    Dodam, że przebieg oryginalny to 150 000km. Silnik po wirusiku na 225km i 500Nm.

    Mace jakieś sugestie????

    pozdrawiam Jarek
    Ostatnio edytowane przez xdj1 ; 23-10-2018 o 12:04

Podobne wątki

  1. Czy to dwumas ?
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-07-2015, 17:20
  2. Czy to dwumas?
    Utworzone przez patalacho w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 23-01-2015, 18:24
  3. [159] Czy to dwumas dziwne objawy?
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 12:18
  4. [145] Dwumas do JTD 105
    Utworzone przez spin111 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-06-2014, 15:52
  5. Dwumas
    Utworzone przez bierny w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 14:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory