Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Temat: Przepływomierz - czy tylko z oryginalnym numerem boscha ?

  1. #41
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Moim zdaniem ewidentnie wskazuje egr. Ale to tylko zdanie amatora.

    U mnie uszkodzony przepływomierz nie dawał objawów falowania obrotów tylko spadku doładowania.

  2. #42
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Kolego, a orientujesz się czy w 1.9 jtdm z DPF-em można bez szkody dla silnika zaślepić całkowicie i usunąć programowo EGR? Chciałbym rozwiązać permanentnie, ale opinie dotyczące usuwania EGR dotyczą głównie silników JTD, o JTDm wiele osób pisze że ma usunięty, ale nie widziałem dyskusji na temat wpływu operacji na pozostałe podzespoły?

  3. #43
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał SimonV Zobacz post
    Kolego, a orientujesz się czy w 1.9 jtdm z DPF-em można bez szkody dla silnika zaślepić całkowicie i usunąć programowo EGR? Chciałbym rozwiązać permanentnie, ale opinie dotyczące usuwania EGR dotyczą głównie silników JTD, o JTDm wiele osób pisze że ma usunięty, ale nie widziałem dyskusji na temat wpływu operacji na pozostałe podzespoły?
    Odpowiedź brzmi – nie ma wpływu negatywnego.

    Od początku:
    Najpierw zaślep pełną zaślepką bez wyprogramowania EGR. Kupisz ją na allegro za 20-40 zł. Założysz i sprawdzisz czy poprawi się praca silnika. Po jakimś czasie pojawi się błąd, ale go ignorujesz na czas testów.
    Docelowo sobie wyprogramujesz EGR z ECU np u kolegi z forum.

    Zaślepienie EGR zmniejsza ilość wydzielanej sadzy (zbawienie dla DPF) oraz zwiększa ilość emitowanych przez silink NOx i HC. Jedynym negatywnym dla użytkownika skutkiem może być niewielkie opóźnienie w ogrzewaniu się silnika. U mnie jednak nawet zimą silnik bardzo szybko łapie temperaturę. Jeżdżę bez EGR trzeci rok i wszystko pięknie działa. Po usunięciu EGR, DPF, klap wirowych i naprawie głowicy silnik przestał się psuć i jeździ bezawaryjnie.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 24-08-2015 o 09:23

  4. #44
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bronq05
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon 1.9 JTDm - była. Jest 159 1.9 120km
    Postów
    213

    Domyślnie

    Witam
    Co prawda mam 156 z silnikiem 1.9 jtdm 150km, ale kiedy ja miałem problem (kopcenie) i robiłem testy na przepływomierz to okazało się, że po odpięciu przepływki zawór EGR jest ZAWSZE zamknięty. Więc jeśli odpinacie u siebie przepływke i jest poprawa, to może okazać się że, też tak jest jak w 156 i winowajcą może okazać się EGR.

  5. #45
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Tak i było w moim przypadku chyba - wyczyściłem EGR, na początku nie było dużej poprawy, ale po przejechaniu klikudziesięciu km objawy ustąpiły. Tak czy inaczej, zaślepię EGR bo po 5 latach doświadczeń z tym ustrojstwem w innej alfie wiem że brak problemów z EGR-em to sytuacja czasowa.

  6. #46
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16v
    Postów
    73

    Domyślnie

    pojawił mi się dzisiaj błąd P0111 -czujnik temperatury powietrza zasysanego -sygnał nieprawidłowy. Czy to ewidentnie wskazuje na przeplywomierz??
    Jak sprawdzilem to przeplywke mam bosch z numerem 0 281 002 861 czyli ta drozsza opcja. Jak wyczytalem to niektorzy mieli zalozone z nr 0281002683,... ktora jest dostepna za 200zl, moge bez obaw zalozyc tą tanszą opcje o ile ten blad wskazuje przeplywke...?

  7. #47
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    18

    Domyślnie Przeplywomierz 0281002861

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    tu mój oryginał z pierwszego montażu
    Załącznik 34029
    Tez mialem taki zamontowany w swojej auto z 2006 przeplywka tez. Ale dokonala zywota. Po wymianie na nr:
    0281002861 auto jezdzi w pelnym zakresie obrotów.

  8. #48
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Odpowiedź brzmi – nie ma wpływu negatywnego.



    Zaślepienie EGR zmniejsza ilość wydzielanej sadzy (zbawienie dla DPF) oraz zwiększa ilość emitowanych przez silink NOx i HC. Jedynym negatywnym dla użytkownika skutkiem może być niewielkie opóźnienie w ogrzewaniu się silnika. U mnie jednak nawet zimą silnik bardzo szybko łapie temperaturę. Jeżdżę bez EGR trzeci rok i wszystko pięknie działa. Po usunięciu EGR, DPF, klap wirowych i naprawie głowicy silnik przestał się psuć i jeździ bezawaryjnie.
    Nie ma jak to pisać bzdury. Wyłączenie EGR zbawienne dla DPF . Czy powiedział Ci to tuner wywalający Ci EGR a nie potrafiący poprawnie wyprogramować DPF ? Zaślepienie EGR i zostawienie stockowego DPF - i wszystko będzie OK. No sorry. Czy to, alfa, szmelcwagen, merc, honda, mazda, ford - egr pracuje w tandemie z dpf. Będziesz chciał więcej to napiszę, ale może wystarczy google i będziesz miał większe pole widzenia jeśli chodzi o "ekologię". Wywalenie samego EGR to szybsza śmierć DPF, a nie jak piszesz zbawienne dla DPF.

  9. #49
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Radsky dajesz!

  10. #50
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mattkks
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 Jtdm 07'
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam, ja mialem tez taki problem z przeplywka jak osoba z pierwszego posta. Przy zmianie biegu z 2 na 3, auto szarpalo i nie chodzilo plynnie. Wiec zaczelem badac przyczyne ale jak juz sie wziąłem to sprawdzilem wiecej rzeczy. Ale mniejsza z tym, mi padla przeplywka i tylko to bylo powoderem calej sytuacji u mnie. Spisalem nr z niej i podjechalem do sklepu a tam zonk. Moja miala nr 0281002618, wiec nie od tego auta. No i zakupilem z tym nr 0281002683. Auto smiga jak trzeba. Dodam ze kupilem nowa z 2 letnia gwarancja firmy Magneti Marelli i 2 miesiace zadnych problemow. Sprzedawca zapewnial ze z tej firmy jest solidna (byl chinczyk za 289zl ale odradzal). Kosztowal 459zl a z bosha 690. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. 147 gdzie tabliczka z numerem lakieru
    Utworzone przez Erni127 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-06-2019, 10:30
  2. Przepływomierz Boscha vs Pierburga vs Magneti Marelli
    Utworzone przez Damian156JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 19:47
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 08:06
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2011, 18:46
  5. problem z numerem nadwozia POWAŻNY
    Utworzone przez kusiak205 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-04-2010, 13:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory