Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Temat: Brak prądu.

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,0 ITDM
    Postów
    48

    Domyślnie

    Być może staniesz się właścicielem nowej baterii. Stawiam na zwarcie w akumulatorze.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    159
    Postów
    60

    Domyślnie

    To nie bateria. Na akumulatorze jest 12,2V. Miernik mierzy napięcie więc chyba zwarcia w akumulatorze nie ma. Odłączyłem akumulator w alfie i poprzez kable zapłonowe podłączyłem się do akumulatora stojącego w samochodzie obok. Podłączałem również oba akumulatory jak przy awaryjnym podładowywaniu- to samo. Więc wydaje mi się, że to nie problem masy/napięcia.

    Dodane dzień później:
    Problem rozwiązany, a rozwiązanie cały czas było w tym temacie. Okazało się, że u mnie klema dodatnia była skorodowana od środka, a zauważyłem to dopiero gdy mogłem spokojnie podłubać pod domem. Po wyczyszczeniu wszystko śmiga (jak narazie) jak należy.
    Ostatnio edytowane przez damiann ; 23-12-2014 o 10:04

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Bimber
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Było: AR156 Berlina 1.9 JTD (2003), AR GT 1.9 JTD (2004), Jest: AR159 SW TI 2.4 Q-Tronic (2011)
    Postów
    2

    Domyślnie

    Odswieze temat po 4 latach z potwierdzeniem w/w wypowiedzi:
    Objawy: Po wywaleniu klap wirowych i EGRa jezdzilem 1-2 tygodnie bez zadnego problemu natury elektrycznej. Okolo tygodnia temu, zaczal pojawiac sie problem podczas odpalania, a mianowicie - zapalam auto, kontrolka "ASB not available... check handbook (czy cos takiego). Mysle - pewnie czujnik hamulca, podobnie mialem w GT. Jezdzilem z tym, twierdzac ze wloszka strzela focha, co jej czasem wolno. Po kilku dniach, wsiadam do auta, wciskam Start i ciach, brak pradu, 0. Po kilkunastu sekundach prad wrocil, powtorzylem operacje, znow to samo. Pomieszalem klemami pod maska, wysypalem kilka slow na k i ch do silnika, posluchal odpalil. Wbilem w google watek i jestem tutaj.
    Rozwiazanie: Po wymianie klap wirowych, mechaniory nie dokrecili + klemy na aku (- ma "samozatrzask", + z bezpiecznikami ma srube). Siedziala dosc luzno, ale nie latala jak zyd po pustym sklepie. Ot co, zapewne musi byc skrecone na maxa. Dodatkowo, papierek 1000 i wypucowalem zlacze klemy/aku. Siurnalem contactem w sprayu, gra i buczy az milo. Blad "ABS..." ustapil, innych objawow brak. Na szczescie, alfunie lubia czasem splatac figla, a z tego co widze po wszystkich watkach na forum i swoich osobistych doswiadczeniach, problem jest zazwyczaj trywialny. Pzdr!

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Cool

    Cytat Napisał Bimber Zobacz post
    Odswieze temat po 4 latach z potwierdzeniem w/w wypowiedzi:
    Objawy: Po wywaleniu klap wirowych i EGRa jezdzilem 1-2 tygodnie bez zadnego problemu natury elektrycznej. Okolo tygodnia temu, zaczal pojawiac sie problem podczas odpalania, a mianowicie - zapalam auto, kontrolka "ASB not available... check handbook (czy cos takiego). Mysle - pewnie czujnik hamulca, podobnie mialem w GT. Jezdzilem z tym, twierdzac ze wloszka strzela focha, co jej czasem wolno. Po kilku dniach, wsiadam do auta, wciskam Start i ciach, brak pradu, 0. Po kilkunastu sekundach prad wrocil, powtorzylem operacje, znow to samo. Pomieszalem klemami pod maska, wysypalem kilka slow na k i ch do silnika, posluchal odpalil. Wbilem w google watek i jestem tutaj.
    Rozwiazanie: Po wymianie klap wirowych, mechaniory nie dokrecili + klemy na aku (- ma "samozatrzask", + z bezpiecznikami ma srube). Siedziala dosc luzno, ale nie latala jak zyd po pustym sklepie. Ot co, zapewne musi byc skrecone na maxa. Dodatkowo, papierek 1000 i wypucowalem zlacze klemy/aku. Siurnalem contactem w sprayu, gra i buczy az milo. Blad "ABS..." ustapil, innych objawow brak. Na szczescie, alfunie lubia czasem splatac figla, a z tego co widze po wszystkich watkach na forum i swoich osobistych doswiadczeniach, problem jest zazwyczaj trywialny. Pzdr!
    U mnie wczoraj dokładnie to samo (błąd abs + airbag, choinka ogólnie a potem już zero prądu... co ciekawe też wywaleniu klap wirowych. Dzięki twojemu postowi udało się przywrócić alfę do życia a już byłem tak zrozpaczony ze miałem dzwonić po lawetę. Ale nikomu się jednak nie udało jej zobaczyć jak jeździ nie o własnych siłach.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 14:34
  2. Brak prądu
    Utworzone przez SG0240 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 10:04
  3. [156] Brak prądu, brak zapłonu!!
    Utworzone przez marcin_512 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 08:36
  4. [146] Brak prądu
    Utworzone przez Antek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-08-2008, 17:20
  5. [33] Brak prądu
    Utworzone przez qdlacz007 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 13:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory