Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 83

Temat: Stukanie z przedniego zawieszenia

  1. #51
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Azio, ja stawiałbym na sworzeń wahacza górnego lub dolnego. Często zdarza się tak, że nie ma luzu poprzecznego, a jest luz góra/dół - wówczas trudniej jest wykryć usterkę. Miałem tak w swojej 159 i w zeszłym tygodniu w 159 u kolegi.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  2. #52
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie

    Ja miałem podobne objawy, a mianowicie po wymianie zawieszenia przód na TRW coś dziwnie pukało na niewielkich nierównościach lub podczas zmian obciążenia auta np podczas skręcania przy niewielkich prędkościach w drogę prostopadłą. Generalnie żadnych luzów w zawieszeniu nie było. Okazało się że przyczyną owych stuków były tuleje wahaczy górnych, przy niewielkich ruchach one jak gdyby przeskakiwały. Po przez odpowiednie bujanie (przy za mocnym efekt nie występował) budą na boki udało się odtworzyć stuki, którym towarzyszyło drganie wywołane przeskokiem. Jako że miałem stare wahacze to zrobiłem przekładkę i jak ręka odjął, a nowe poszyły na gwarancje (obydwa!)

  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kamal
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał htr Zobacz post
    Ja miałem podobne objawy, a mianowicie po wymianie zawieszenia przód na TRW coś dziwnie pukało na niewielkich nierównościach lub podczas zmian obciążenia auta np podczas skręcania przy niewielkich prędkościach w drogę prostopadłą. Generalnie żadnych luzów w zawieszeniu nie było. Okazało się że przyczyną owych stuków były tuleje wahaczy górnych, przy niewielkich ruchach one jak gdyby przeskakiwały. Po przez odpowiednie bujanie (przy za mocnym efekt nie występował) budą na boki udało się odtworzyć stuki, którym towarzyszyło drganie wywołane przeskokiem. Jako że miałem stare wahacze to zrobiłem przekładkę i jak ręka odjął, a nowe poszyły na gwarancje (obydwa!)
    No to mam podobne objawy jak Ty.
    Górny wahacz mam TRW od około 3tys., dolny natomiast jeszcze oryginalny.
    Problemem jest, że nie mogę się zdecydować czy regenerować cały dolny wahacz za 580zł czy dać ok.700zł za TRW.

  4. #54
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Ja bym proponował oryginał i zapomnieć o temacie.
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  5. #55
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Klejek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Białobrzegi/Mińsk Mazowiecki
    Auto
    alfa romeo 159 1,9 JTDM 16V
    Postów
    245

    Domyślnie

    podczepie sie pod temat... występuje u mnie delikatne puknięcie, ale tylko przy ruszaniu no i chyba czasem jak skręcam w prawo. Występuje to tylko przy naprawdę niewielkich prędkościach. Jakiś pomysł co to może być?... dodam ,że dziwny dźwięk występuje chyba po prawej stronie. Może to być wina wahaczy czy coś innego obstawiacie

  6. #56
    Użytkownik Świeżak Avatar Azio
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Warszawa Ursynów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 120
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał htr Zobacz post
    Ja miałem podobne objawy, a mianowicie po wymianie zawieszenia przód na TRW coś dziwnie pukało na niewielkich nierównościach lub podczas zmian obciążenia auta np podczas skręcania przy niewielkich prędkościach w drogę prostopadłą. Generalnie żadnych luzów w zawieszeniu nie było. Okazało się że przyczyną owych stuków były tuleje wahaczy górnych, przy niewielkich ruchach one jak gdyby przeskakiwały. Po przez odpowiednie bujanie (przy za mocnym efekt nie występował) budą na boki udało się odtworzyć stuki, którym towarzyszyło drganie wywołane przeskokiem. Jako że miałem stare wahacze to zrobiłem przekładkę i jak ręka odjął, a nowe poszyły na gwarancje (obydwa!)
    No to scenariusz taki jak u mnie, najwyraźniej kiepskie opinie o TRW z jakimi się ostatnio spotkałem nie są bezpodstawne. Podobno nawet w intercars nie masz pewności że trafisz na oryginalne TRW, szkoda gadać...

    Spróbuję zabujać budą licząc że uda się odtworzyć stuki, chociaż zawieszenie jest sztywne więc pewnie się trochę pomęczę

    Generalnie dzieki celną uwagę!

  7. #57
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Robił ktoś zawias na poliuretanie? Ja fabryczne zawieszenie ( sparciałe ze starości tuleje ) dobiłem gwintem i 19" kołem z profilem 35 . Przód stuka coraz bardziej ( tuleje górne ok ale luzy na sworzniach wyczuwalne ) . Na tyle oberwało mi tuleje wleczone . Jestem na etapie zamawiania tulei poli ( przód i tył -żółte ) . Ktoś coś?

  8. #58
    Użytkownik Świeżak Avatar elelmo
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łochów
    Auto
    AR 159SW 210KM+virus
    Postów
    153

    Domyślnie

    Moją zagwozdką stało się stukanie z przodu przy wyjazdach na skęconych kołach np. parking/nieruwności. Podjechałem na szarpaki (30PLN w błoto) diagnosta (70lat) stwierdził, że wszystko do wymiany. U mechaniora na podnośniku z łomem i sprawnym okiem mam - wachacz górny i tuleja dolnego od strony kierowcy napewno do wymiany. Teraz co kupić? TRW chyba odpada Delphi też, macie jakieś rady co do firm, czy to loteria?

  9. #59
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał elelmo Zobacz post
    Teraz co kupić? TRW chyba odpada Delphi też, macie jakieś rady co do firm, czy to loteria?
    Tylko TRW ale oryginalne made in Italy. TRW aftermarketowe to to samo co zamiennik za 300,- zł.

  10. #60
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Są tematy dedykowane wahaczom dolnym, jak i górnym. Ogólnie znajdziesz tam dużo negatywnych opinii o górnych TRW. Dolne według większości użytkowników są ok.
    Polecane górne:
    - oryginalne - drogie, ale najlepsze,
    - Magneti Magelli - sporo poleca, chociaż pojawiły się głosy, że robi je TRW lub sprzedaje im sworznie,
    - Meyle HD - niewiele osób próbowało, ale nie było żądnych negatywnych opinii. Ja niedawno włożyłem, ale za mało przejechałem, żeby się wypowiadać na temat ich trwałości.
    - regenerowane - sprzedaje [MENTION=22195]jasio79[/MENTION]

Podobne wątki

  1. Rozporki zawieszenia przedniego
    Utworzone przez popi w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-05-2020, 20:21
  2. [GTV] Gumy do przedniego zawieszenia
    Utworzone przez Oktan w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 20:11
  3. [146] Tykanie z zawieszenia przedniego
    Utworzone przez czupi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 16:20
  4. [166] SPRĘŻYNA ZAWIESZENIA PRZEDNIEGO
    Utworzone przez krzysztof.kusmierowski w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-05-2008, 11:16
  5. [156] Remont przedniego zawieszenia
    Utworzone przez Sebastoss w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-04-2008, 07:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory