Strona 3 z 336 PierwszyPierwszy 1234567891011121353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #21
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Do spalania zdążyłem się przyzwyczaić ale zawsze lubię ponarzekać bo inni wygrywają w tej dyscyplinie. Martwią mnie korekty wtrysków

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    moje spalanie obecnie na zimowkach w cyklu miejskim wynosi 8,2l.Na letnich oponach mialem 7,2-7,4 l

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert_159 Zobacz post
    Tomku ostatnio doradzałeś mi w innym wątku odnośnie nieprawidłowego wskazania średniego spalania ( komputer zaniża ok 1,5 l) abym sprawdził wtryski. Wczoraj zrobiłem korektę na rozgrzanym silniku po przejechaniu 30 km i wyszło następująco:
    1. +1,45
    2. -0,91
    3. -0,90
    4. +0,41
    Wtryskiwacz numer jeden - nie podaje wystarczającej dawki - najwyraźniej zaczyna się zacierać albo jest przytkany. Wtryski 2,3,4 - na razie bym nie ruszał. Wymień końcówkę pierwszego wtryskiwacza i sprawdź ponownie korekty.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #24
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Wtryskiwacz numer jeden - nie podaje wystarczającej dawki - najwyraźniej zaczyna się zacierać albo jest przytkany. Wtryski 2,3,4 - na razie bym nie ruszał. Wymień końcówkę pierwszego wtryskiwacza i sprawdź ponownie korekty.
    Nie takiej diagnozy oczekiwałem ale dziękuję
    Zerknąłem w cenniki i nic z tego nie rozumiem gdyż rozpiętość cenowa jest od 450 zł do 1600 zł. Oczywiście piszę o wtryskiwaczu dedykowanym do tego silnika który ma 3 nr boscha. Więc jak to jest z tymi wtryskami jaki ewentualnie powinienem nabyć ?

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Generalnie nie kombinuj z wtryskami w całości, tylko kup końcówkę wtryskiwacza (Boschowską oczywiście). Kosztuje max. 190 PLN. Wymiana jej jest banalnie prosta, samego wtrysku zresztą też. Przy tych silnikach najczęściej dochodzi do uszkodzenia końcówki wtrysku.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Gdzie za tyle można kupić ?

  7. #27
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Generalnie nie kombinuj z wtryskami w całości, tylko kup końcówkę wtryskiwacza (Boschowską oczywiście). Kosztuje max. 190 PLN. Wymiana jej jest banalnie prosta, samego wtrysku zresztą też. Przy tych silnikach najczęściej dochodzi do uszkodzenia końcówki wtrysku.
    W takiej cenie nigdzie nie znalazłem i jako sama końcówka - rozpylacz nigdzie nie występuje. Gdzie nie szukałem to w opisie owszem widnieje jako końcówka ale w rzeczywistości jest to cały wtryskiwacz o nr. boscha 0445110243 za 1150 zł. lub 0986435104 za ok. 700 zł. Na allegro jeszcze coś było o innym numerze boscha ale do tego silnika za 450 zł.
    Tomku nie wiem jaką końcówkę masz na myśli. Jak możesz to podaj katalogowy nr boscha.

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert_159 Zobacz post
    W takiej cenie nigdzie nie znalazłem i jako sama końcówka - rozpylacz nigdzie nie występuje. Gdzie nie szukałem to w opisie owszem widnieje jako końcówka ale w rzeczywistości jest to cały wtryskiwacz o nr. boscha 0445110243 za 1150 zł. lub 0986435104 za ok. 700 zł. Na allegro jeszcze coś było o innym numerze boscha ale do tego silnika za 450 zł.
    Tomku nie wiem jaką końcówkę masz na myśli. Jak możesz to podaj katalogowy nr boscha.
    Występuje. Kupisz np. w sieci hurtowni Fota, albo po prostu za pośrednictwem Boscha (bo oni produkują te końcówki). NIech nie ściemniają, że ich nie ma, bo mam w pudełku na półce 2 takie końcówki, kupione nie dalej jak tydzień temu. Wtryskiwacze we wszystkich modelach z silnikami 1.9 JTDm 150 KM są takie same (niezależnie, czy to Alfa, Opel, Fiat czy Saab).
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  9. #29
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Wymiana jej jest banalnie prosta, samego wtrysku zresztą też.
    Końcówkę zamówiłem i jutro mam zamiar sam wymienić. Co prawda nigdy się za wtryski nie zabierałem i tu mam pytanie czy nie ma problemu z wykręceniem tak jak to bywa przy świecach żarowych? Czy powinienem na coś zwrócić szczególną uwagę aby czegoś nie ułamać?

  10. #30
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert_159 Zobacz post
    Końcówkę zamówiłem i jutro mam zamiar sam wymienić. Co prawda nigdy się za wtryski nie zabierałem i tu mam pytanie czy nie ma problemu z wykręceniem tak jak to bywa przy świecach żarowych? Czy powinienem na coś zwrócić szczególną uwagę aby czegoś nie ułamać?
    Nic nie ułamiesz, jeżeli nie będziesz podchodził do tematu jak kowal o IQ herbatnika. Zaopatrz się w nowe podkładki pod wtryskiwacze (miedziane). Wtryski się wyciąga, po uprzednim okręceniu charakterystycznych "łapek", które je dociskają.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory