Strona 38 z 336 PierwszyPierwszy ... 28293031323334353637383940414243444546474888138 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #371
    Mareczek1122
    Gość

    Domyślnie

    Autko dziś zapaliło ok oddałem do mechanika na wymianę prowadnicy sprężynki pedału sprzęgła przy okazji sprawdzi korekty itp

  2. #372
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryki67 Zobacz post
    CRISS

    A kto tu mówi że jak wtrysk przelewa to nie można auta odpalić - pierwsze słyszę - od przelewu to masz kolego dziurę w tłoku w niedługim czasie,

    auto źle odpala ale głównie wtedy kiedy wtrysk jest przytarty/niedomaga/przypchany i nie mówimy tutaj że nie odpala a o tym że potrafi zgasnąć zaraz po odpaleniu zanim komputer ustali dawki i korekty.

    Tak jak powiedział BURATINO wtryski to podstawa chyba że ktoś się nie przejmuje dziurą w tłoku hehe
    to że napisałem że jeden wtrysk przelewa to była przenośnia równie dobrze mogłem napisać że wtrysk zatarty. Chodzi mi o to że w przypadku Marka mało kto interesowała sie czujnikiem wału tylko ja zobaczyli korekty to od razu wina za niemożność odpalenia silnika została na nie zwalona. Nie wiem czy dobrze przeczytałeś to co napisałem ale napisałem też że problemy z korektami nie wróżą nic dobrego (dzieją się jaja) a to że jak wtrysk przelewa i jakie są konsekwencje to nie trzeba pisać bo to wiadome (lepiej żeby się przycierał).

  3. #373
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Masz racje ale nie wszyscy czytają ze zrozumieniem, uwalony wtrysk nie powoduje braku możliwości odpaleniu auta a jedynie auto odpala i trzęsie nim jak nie powiem czym i potrafi zgasnąc,
    uwalony czujnik powoduje problemy z uruchomieniem auta a nie z jego pracą.
    pozdrowionka

  4. #374
    Mareczek1122
    Gość

    Domyślnie

    Niestety autko gdy stoi dłużej odpala źle korekty są dość duże jutro jadę do ASO sprawdzić bo w sumie muszę żeby przyznali gwarancję no i zwrot wtryskiwaczy ...sam jestem ciekaw ile wtrysków i jakie będą te nowe powiem szczerze że jestem zaszokowany tym wszystkim....

  5. #375
    Mareczek1122
    Gość

    Domyślnie

    Może mi ktoś powiedzieć czy te złe odpalanie jest spowodowane tymi wtryskami???Mi się wydaje że tak...Mechanik który robił mi pedał sprzęgła stwierdził że może to być nawet rozrusznik jego stwierdzenie-może nie mieć tego pierdolnięcia przy odpalaniu hehe...Świece i Aku-OK....Wszystko wskazuje na wtryski ale dlaczego padły po 2 czy 3 tygodniach?Czyżby w Italii robili taki szit?

    - - - Updated - - -

    Po wizycie w serwisie wrzucę korekty robione po wymianie i te które otrzymam teraz + dla porównania zrobię test na FES będzie wiedzieć czy FES jest dokładnyPozdro

  6. #376
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Panowie, jeżeli robicie próbę przelewową i na którymś wtryskiwaczu pojawia się dużo więcej paliwa niż w innym, to wcale nie oznacza winy końcówki wtryskiwacza, lecz z reguły awarię układu przelewowego wtryskiwacza( niszczy ją szybko brudne paliwo). W chwili, gdy rozrusznik kręci niesprawny ukł. przelew. wtrysk. zbyt dużo paliwa puszcza na przelew i pompa CR.przy rozruchu przy tak małych obrotach nie jest w stanie wytworzyć 300Bar i silnik nie odpali. Sprawność samych końcówek najlepiej sprawdzić w zakładzie, który dysponuje odpowiednią aparaturą, korekty wszystkiego nie powiedzą.

  7. #377
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    No pewno, że przelew mówi tylko o górze wtrysku. Korekty o dole.
    Wreszcie ktoś to napisał. Ja się nie odzywałem, bo za takie, według innych herezje dostałem już po łbie
    I jeszcze wam powiem, że najlepiej jest sprawdzać co się dzieje na silniku, a nie na maszynie. Chyba, że ktoś jest 100% pewny, że to wtryski są padnięte.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #378
    Mareczek1122
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Panowie, jeżeli robicie próbę przelewową i na którymś wtryskiwaczu pojawia się dużo więcej paliwa niż w innym, to wcale nie oznacza winy końcówki wtryskiwacza, lecz z reguły awarię układu przelewowego wtryskiwacza( niszczy ją szybko brudne paliwo). W chwili, gdy rozrusznik kręci niesprawny ukł. przelew. wtrysk. zbyt dużo paliwa puszcza na przelew i pompa CR.przy rozruchu przy tak małych obrotach nie jest w stanie wytworzyć 300Bar i silnik nie odpali. Sprawność samych końcówek najlepiej sprawdzić w zakładzie, który dysponuje odpowiednią aparaturą, korekty wszystkiego nie powiedzą.
    Więc u mnie padły wtryski po 3 tygodniach przez brudne paliwo z tego co pamiętam tankowałem na BPchyba raczej coś innego...

  9. #379
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Poczytajcie sobie o diagnostyce wtrysków tutaj http://www.peugeot-klub.pl/index.php?topic=12403.0 w poście napisanym przez lusnia49.
    Warto zapoznać się z twórczością tego człowieka mimo, że tyczy się ona Peugeota, bo dość łebski to gość http://ftp.psyborg.rpg.pl/hdi/HDI-lusnia.pdf
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #380
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Opracowanie dosc ciekawe.Niestety dzisiejsze realia i wymagania nowoczesnych samochodow w zakresie serwisowania samochodow wysoko podniosly poprzeczke i nie jest mozliwe zrobienie wszystkiego w garazu przy po mocy mlotka i srubokreta metodami Adama Slodowego.A niestety wiekszosc szuka nie jak dana rzecz zrobic dobrze i w zgodzie z jakimis opracowaniami technicznymi.W przewazajacej wiekszosci takie rzezby spowrotem wracaja.Nadto problemem jest kompetencja wielu serwisow...nie chca sie panie uczyc i poszerzac swoja wiedze ,aby nadazyc za rozwijajaca sie technologia.Polonez i Fiat 125 juz dawno odeszly w zapomnienie

    - - - Updated - - -

    Nadto mysle ze spora wiekszosc z nas niema wogole ochoty zagladac pod maske,a przez takie realia zmuszeni jestesmy do bycia diagnostami wlasnych aut...Bo jak oddasz w niepewne rece,to niewiadomo co z tego wyniknie...u mnie grzebanie we wtryskach przez pseudofachowcow zakonczylo sie pozarem samochodu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    No pewno, że przelew mówi tylko o górze wtrysku. Korekty o dole.
    Wreszcie ktoś to napisał. Ja się nie odzywałem, bo za takie, według innych herezje dostałem już po łbie
    To wszystko jest tu opisane na ty 38 str.Dwa podstawowe testy-FES i proba przelewowa.Ktore jedynie moga wytyczyc kierunek.Chociaz tu i tak idzie regeneracja w garazu bez jakichkolwiek przyrzadow,testow...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Mareczek1122 Zobacz post
    Więc u mnie padły wtryski po 3 tygodniach przez brudne paliwo z tego co pamiętam tankowałem na BPchyba raczej coś innego...
    Ciekawe na czym jezdzisz...na opale
    Ostatnio edytowane przez BURATINO ; 29-08-2012 o 10:07

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory