Strona 39 z 336 PierwszyPierwszy ... 29303132333435363738394041424344454647484989139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #381
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Realia w diagnostyce nie wiele się zmieniły od tego czasu. Kwestia tylko taka, że teraz w naszym kraju są dostępne maszyny, które już pozwalają na diagnostykę pozaustrojową
    Ale dzięki takim tekstom można przynajmniej cokolwiek wiedzieć aby łatwo zdiagnozować nie usterkę ale niewłaściwego diagnostę
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  2. #382
    Mareczek1122
    Gość

    Domyślnie

    Chyba jasno napisałem że tankuję na BPWynika z tego że w ASO robią taki szit albo ja mam takie zajebiste szczęście

  3. #383
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    A ja powiem kilka słów od siebie tyczacych sie waszych napraw w garażu,
    I powiem tak ze wtryski jak najbardziej w garażu można zrobic, zmieniając końcówkę wtrysku mamy praktycznie
    nowy element, nie narażamy sie na nic poniewaž nowa końcówka-oryginalna nie zmieni parametrów wtrysku na tyle aby w jakikolwiek sposób jego działanie mogło niekorzystnie wpłynąć na parametry auta.
    po pierwsze
    95 procent zakładów regeneruje w ten sposób wtryski nie nadawajac im nowego IMA,
    po drugie
    dokladnosc wykonania wtryskow jest bardzo duża, więc różnice w jego działaniu po zmianie końcówki mogą sięgać max kilku procent ( podejrzewam ze dzialanie wtrysku po przejechaniu 20 tys km odbiega od jego stanu pierwotnego juz w tym momencie kilka procent)
    Po trzecie
    niestety konstruktorzy tak projektują wtryski aby były z tego pieniadze dla serwisu.
    PODSUMOWANIE
    w trakcie wymiany rozrzadu w granicach 120 tys. Wydać 800zl wiecej i wymienić wszystkie końcówki wtryskiwaczy.
    problem znika bezpowrotnie a wyłożony koszt nie jest aż taki wygórowany.

    Po wy na to?

  4. #384
    Mareczek1122
    Gość

    Domyślnie

    Przed wizytą w serwisie postanowiłem podpiąć autko pod Kompa i sprawdzić korekty i mam pytanko otóż autko miało prawie 90 stopni bo w sumie wróciłem z pracy i tak na samym początku korekty

    1cylinder- 2,5!!!
    2- 0,30
    3- 0,09
    4- -1,8

    Po 2 minutach silnika cały czas zapalony korekty

    1- 1,20
    2- 0,30
    3- 0,11
    4- -1,55

    Jutro wizyta w serwisie i kolejny 120zł stracone za sprawdzenie korekt buuuu

    1 i 4 wtrysk do wymiany tak?
    Może mi ktoś objaśnić dokładnie jak obliczać czy sprawdzać te korekty?
    Pozdrawiam

  5. #385
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    No to padaka panie.Zreszta z tego co kojarze za komplet dales 1500,a regeneracja 1 sztuki w Bosch-700-750.Ciekawe skad wyczarowali te wtryski.Swoja droga to sama ta potocznie zwana -koncowka,badz rozpylaczem kosztuje ponad 200zl
    Tolerancje maja sie miescic w 2
    Czyli...-1+1,ot i cala filozofia ale najlepiej,aby calosc bliska byla 0.Lecz tego to chyba nawet ganz noje nie smigane nie pokaza

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Mareczek1122 Zobacz post
    Jutro wizyta w serwisie i kolejny 120zł stracone za sprawdzenie korekt buuuu
    To i tak mniej u Fiata brali 160 w tamtym roku,jak musialem sie meldowac co drugi dzien,tak szybciutko kupilem malego laptopa,kabel,program i teraz woze go stale w bagazniku...na wszelki wypadek

  6. #386
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareczek1122 Zobacz post
    Po 2 minutach silnika cały czas zapalony korekty
    W pewny warszatacie, który nieźle ogarnia silniki diesla, słyszałem, że korekty mierzą na rozgrzanym silinku, próbując ruszyć samochodem na zaciągniętym ręcznym (czyli dławiąc silnik). Mówią, że dopiero wtedy pomiar ma sens. Nie wiem ile w tym prawdy, czy ta metoda ma sens, czy ja to dobrze zrozumiałem, ale u mnie ta metoda dała bardziej powtarzalne wyniki.

  7. #387
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Wogole myslalem zeby wymontowac zmieniarke,ktora i tak jest juz tylko reliktem przeszlosci,a na jej miejsce wrzucic komputer,powstaloby indywidualne stanowisko serwisowe i zawsze pod reka

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    W pewny warszatacie, który nieźle ogarnia silniki diesla, słyszałem, że korekty mierzą na rozgrzanym silinku, próbując ruszyć samochodem na zaciągniętym ręcznym (czyli dławiąc silnik). Mówią, że dopiero wtedy pomiar ma sens. Nie wiem ile w tym prawdy, czy ta metoda ma sens, czy ja to dobrze zrozumiałem, ale u mnie ta metoda dała bardziej powtarzalne wyniki.
    To juz wolalbym podlaczyc auto pod ten aparacik JET CLEAN TRONIC,ktory nie tylko czysci ale i pobudza wtryski

    - - - Updated - - -

    Problem dzisiejszych Diesli jest taki,ze sa zbyt wrazliwe...na paliwo.Wazna jest profilaktyka,dodatki do paliwa.W sumie ja lece na Liqui Moly.Co 20.ooo-maszynka wtryski i DPF.Oprocz tego Speed Tec na podniesienie tych cetanow,obnizenie zawartosci siarki,smarowanie.Do tego co 5ooo jakis plyn do czyszczenia wtryskow-profilaktycznie.
    I dlatego wiem prawie napewno ze nastepny pojazd bedzie na benzynke,bo serwis i cala otoczka,pielegnacja diesla,praktycznie rownowazy mi koszty eksploatacji benzyny,nawet tej TBI
    Ostatnio edytowane przez BURATINO ; 29-08-2012 o 17:30

  8. #388
    Ocleya
    Gość

    Domyślnie

    Sickboy mam pytanko czy masz namiary na jakiegos dobrego mechanika z okolic Tychów? Ostatnio moja 159 z 2007r, która posiadam od mięsiąca, w serwisie porwała mnie na 3700!!!

  9. #389
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar m!ke
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR159 2.4 Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ocleya Zobacz post
    Sickboy mam pytanko czy masz namiary na jakiegos dobrego mechanika z okolic Tychów? Ostatnio moja 159 z 2007r, która posiadam od mięsiąca, w serwisie porwała mnie na 3700!!!
    Napisz PW do niego zamiast wrzucać w wątek.

  10. #390
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Cytat Napisał BURATINO Zobacz post
    Problem dzisiejszych Diesli jest taki,ze sa zbyt wrazliwe...na paliwo.Wazna jest profilaktyka,dodatki do paliwa.W sumie ja lece na Liqui Moly.Co 20.ooo-maszynka wtryski i DPF.Oprocz tego Speed Tec na podniesienie tych cetanow,obnizenie zawartosci siarki,smarowanie.Do tego co 5ooo jakis plyn do czyszczenia wtryskow-profilaktycznie.
    I dlatego wiem prawie napewno ze nastepny pojazd bedzie na benzynke,bo serwis i cala otoczka,pielegnacja diesla,praktycznie rownowazy mi koszty eksploatacji benzyny,nawet tej TBI
    Bez sensu
    wydaje mi się że mój pogląd na wymianę końcówek jest tańszy i pochłania mniej czasu niż ciągłe jeżdzenie i czyszczenie,
    oczywiście trzeba pewne rzeczy wyciąć tak jak FAP, klapy i EGR wtedy już jest mało elementów które moga się psuć
    i diesel staje się mało wymagający

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory