Strona 40 z 336 PierwszyPierwszy ... 30313233343536373839404142434445464748495090140 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #391
    Mareczek1122
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał BURATINO Zobacz post
    No to padaka panie.Zreszta z tego co kojarze za komplet dales 1500,a regeneracja 1 sztuki w Bosch-700-750.Ciekawe skad wyczarowali te wtryski.Swoja droga to sama ta potocznie zwana -koncowka,badz rozpylaczem kosztuje ponad 200zl
    Tolerancje maja sie miescic w 2
    Czyli...-1+1,ot i cala filozofia ale najlepiej,aby calosc bliska byla 0.Lecz tego to chyba nawet ganz noje nie smigane nie pokaza

    - - - Updated - - -


    To i tak mniej u Fiata brali 160 w tamtym roku,jak musialem sie meldowac co drugi dzien,tak szybciutko kupilem malego laptopa,kabel,program i teraz woze go stale w bagazniku...na wszelki wypadek
    Drogi kolego jak już pisałem wcześniej wtryski kupiłem w ASO normalna cena zestawu to 4200zł udało mi się przez pewne źródło załatwić taniej więc ten wątek zostawmy....

    Wczoraj rozmawiałem z pewnym Gościem i wydaje mi się że ma wiedzę wklejam niżej jaką dostałem od niego odpowiedz na mój problem

    Ciekawe, jakimi drogami krążą wieści na mój temat... No, no, alfa jtd nawet się trafia - pierwszy raz. Powitać i od razu biorę się do rzeczy. Przede wszystkim trzeba liznąć trochę wiedzy nt. swojego własnego, osobistego silnika z układem wtryskowym Common Rail. Kieruję wobec tego do wątku, w którym bardzo dokładnie wyjaśniam, kiedy wtryskiwacze należy uznać za całkowicie uszkodzone: Wysokie i niskie ciśnienie paliwa w silniku HDI. Gdybyś miał tę wiedzę przedtem, to prawdopodobnie nie dopuściłbyś w ogóle do wymiany wtryskiwaczy. Sam widzisz zresztą, że po wymianie, usterka nie znika. A więc wtryskiwacze były całkowicie sprawne!!! Wystarczyło zsumować arytmetycznie wszystkie korekcje i jeśli wychodziło w pobliżu zera, to uznaje się, że wtryskiwacze są w dobrym stanie, mimo bardzo dużych odchyłek na plus lub minus.

    Jeżeli jeszcze wychodzi coś takiego, jak piszesz: Cytuj

    zaczeły się problemy gdy autko stało dłużej niż 6h odpalało zle musiałem długo kręcić po czym dośc mocno zadymiło ale silnik chodził równo.
    Przy uszkodzonych wtryskiwaczach i w dodatku dwóch naraz, nie ma co marzyć nawet, żeby silnik chodził równo. To są koszmarne szarpania, jazda "kangurem" i piekielne dymienie na wszystkich prędkościach obrotowych przez cały czas - od momentu włożenia kluczyka do stacyjki, itd.
    Napiszę teraz niebieską czcionką, żeby sobie poczytał ten mechanik, który zaordynował tę straszną, bezpodstawną operację: w żadnym wypadku nie można podejrzewać wtryskiwaczy, jeśli w jakimkolwiek momencie pracują one równo. Ten moment, to były właśnie obroty jałowe tuż po rozruchu.
    Niech sobie zada pytanie: jak to możliwe, że wtryskiwacze są uszkodzone podczas startu, a na biegu jałowym naprawiają się raptem?

    Należało szukać przede wszystkim w elementach ŚARA (świece żarowe-akumulator-rozrusznik-alternator). Najważniejszy jest akumulator, który cały czas musi dostarczać prąd dla zaworów elektromagnetycznych wtryskiwaczy. Jeżeli rozładowany jest aku, to nie ma normalnego wtrysku, tylko "zdefektowany", itd.

    Ponadto nie zrobiono testu kompresji cylindrów, który jest podstawą do rozstrzygającej odpowiedzi na pytanie: "czy winny jest wtryskiwacz, czy cylinder". Jeżeli bowiem dwa cylindry były z jakiegoś powodu nieszczelne, to stąd się brały bardzo wysokie korekcje plusowe wtryskiwaczy i silnik źle zapalał z braku kompresji. Czy tam nikt nie potrafi myśleć?

    Zabierz więc pędzidło od tego pachciarza, póki jeszcze coś zostało i zrób dokładnie to, co znajdziesz w polecanym wątku. Odnośnie wtryskiwaczy konieczne są co najmniej cztery badania, aby móc je w ogóle zdiagnozować. Korekcja jest jedną z czterech obligatoryjnych metod badawczych. Jednak nie jest podstawą do ich demontażu, tylko zaledwie wstępem do bajek!!!

    Jeśli jednak zmuszony jesteś korzystać z usług tego konowała, to podsuń mu pod nos wskazaną lekturę, żeby se poczytał, co narobił, jak chory w kubeł... Niecha zacznie od sprawdzenia ciśnienia sprężania, a jeśli jest OK, to niech sprawdzi ustawienie rozrządu. Być może z powodu przestawienia rozrządu "szalały" czujniki obrotowe. Należało właśnie zacząć od tych rzeczy, a nie wywalać Bogu ducha winnych wtryskiwaczy!

    Powodzenia w diagnozowaniu i nie zapomnij adresu forum

    - - - Updated - - -

    Jestem cikawe koledzy co WY na to????

    Każdy mówi co innego mam jeden wielki mętlik w głowie
    Dziś całą noc AKU podpięty pod prostownik i autko zapaliło prawie idealnie...muszę jechać do konkretnego elektryka sprawdzić dokładnie AKU....

    - - - Updated - - -

    A następna dziwna sprawa jak dla mnie to coś takiego jak ostatnio podawałem korekty to był problem z 3 cylindrem wczoraj sprawdzałem korekty to na
    1- 2,50
    2- 0,30
    3- 0,09!!!a poprzednio ten był lipny ponad 1
    4- -1,8

    Korekty sprawdzane na silniku prawie 90 stopni po kilku minutach silnik cały czas pracuje korekty następujące

    1- 1,5
    2 i 3 bez zmian praktycznie
    4- -1,1

    Ja naprawdę tego wszystkiego nie rozumiem

  2. #392
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    1- 2,50
    2- 0,30
    3- 0,09!!!a poprzednio ten był lipny ponad 1
    4- -1,8

    Korekty sprawdzane na silniku prawie 90 stopni po kilku minutach silnik cały czas pracuje korekty następujące

    1- 1,5
    2 i 3 bez zmian praktycznie
    4- -1,1

    SŁUCHAJ TU NIE MA CO ROZUMIEĆ
    1 WTRYSK MASZ PRZYTARTY (końcówka wtrysku) WIĘC KOMP DAJE KOREKTE NA PLUS żeby dolać paliwa, JAK DŁUŻEJ PRACUJE KOREKTA SPADA normalne,
    4 wtrysk na 95% jest dobry, komputer daje przeciwwagę w stosunku do pierwszego wtrysku który jest na plusie.
    jasno to napisałem? :-)

  3. #393
    Mareczek1122
    Gość

    Domyślnie

    Ok jasno....Więc dziś o 14 serwis zobaczymy co tam się dowiem

    Dzięki za szybko odpowiedz i pomoc----ryki67

    - - - Updated - - -

    Witam

    Przed chwilą wróciłem z Serwisu już wszystko jasne!!!
    A więc tak

    Korekta na 1 wtrysku nawet-3,2 więc nasz FES zaniża przypomnę że u mnie 2,5!!!

    Po korektach wykonano próba przelewowa i tutaj 1 wtrysk mega leje do wymiany 2,3,4 ok równiutko

    Sprawdzony również AKU 75%sprawności pod obciążeniem 11V więc nie ma źle

    Cena za usługę 150zł....

    Jutro wtrysk oddaje na gwarancje Pozdrawiam

  4. #394
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Koledzy poradźcie. Jestem trochę przewrażliwiony na punkcie poprawnej pracy silnika... A nie będę miał czasu w przeciągu dwóch tygodni podjechać do serwisu. Od pewnego czasu zauważyłem spore raczej wahanie obrotów na zimnym silniku, na rozgrzanym również występuje, ale tylko delikatne. W wolnej chwili podpiąłem Multiecuscan, nie miałem jednak czasu zrobić wykresu.

    Zaraz po uruchomieniu na biegu jałowym program pokazał coś takiego (orientacyjnie):
    -1,50
    0,6
    -0,5
    +1,45

    Po czym po chwili sytuacja wyglądała jak poniżej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.PNG
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	79.3 KB
ID:	70602
    Naczytałem się trochę w tym temacie, że wartości powinny być generalnie zbliżone, jednak zastanawia mnie ich poziom u mnie oraz wspomniane wahanie obrotów. Przy wymianie oleju mechanik sprawdzał korekty Examinerem i KTS-em, jak stwierdził - nic niepokojącego nie zauważył. Jakieś inne parametry mogą pomóc w rozpoznaniu usterki? Niedawno miałem też naprawiane bufory wtrysków nr 2 i 3 w sterowniku. Postaram się zrobić jeszcze wykres pracy wtryskiwaczy.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 21-09-2012 o 20:55

  5. #395
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    czwarty wtrysk powoli się przyciera i datego te obroty falują
    pozdrawiam

  6. #396
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...i_wtrysku.html

    wymień końcówkę i powinno być OK

  7. #397
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FISHA159JTDM
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 150KM Lusso 2008 UK
    Postów
    305

    Domyślnie

    wklej korekty na rozgrzanym czyt po trasie silniku z wylaczonymi swiatlmi itp

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  8. #398
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ok, dzięki Panowie. Wkleję jeszcze wykresy, żeby mieć pewność :-) Pozdrawiam

  9. #399
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    U mnie była sytuacja jeszcze taka że korekty były bardzo słabe, w pewnym momencie silnik przeszedł w tryb awaryjny. Winna była wtyczka na 4 wtryskiwaczu. Poprawiłem wtyczki na wszystkich wtryskach tj. styki we wtyczkach igłą dogiełem i korekty są teraz idealne, a silnik pracuje równo jak nigdy.
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  10. #400
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    139

    Domyślnie

    tak z ciekawości dogiąłeś te styki w kostce wtryskiwacza czy we wtyczce wiązki do niego?

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory