Strona 53 z 336 PierwszyPierwszy ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #521
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubbihk Zobacz post
    dzieki za szybka odpowiedz
    jeszcze tylko podpowiedz
    po wymianie tych wtryskow jak wygloda sprawa z kodami?
    bo wiem ze sa kody i czemus sluza
    nie obcykany jestem w tym
    ale to jak mozesz to pisz na priv bo to raczej wyjdziemy z tematu
    z gory dzieki
    Możesz przekodować wtryski - te, które zamieniłeś miejscami - np. w FES-ie. Tylko tutaj mała uwaga - nie na wszystkich kablach da się zrobić przekodowanie! Jeżeli masz sytuację, że pomimo potwierdzenia zmiany kodu IMA wtrysku nic się nie stało (zostaje w parametrach stary kod) - to się bardzo nie przejmuj. Sprawdź korekty bez kodowania - jeżeli nadal masz na trzecim cylindrze +5.20 - to wtedy zdejmujesz kolektor ssący. Na 99% zauważysz w kolektorze brak klapy wirowej na tym cylindrze - wtedy głowica do zrzucenia, tłok do wyjęcia (mogło go sprasować) i generalnie zabawa w mini remont.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #522
    Użytkownik Rowerzysta Avatar 5turbo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    159,GT, Bravo 2.0, Formuły Promot III, Dallara F393
    Postów
    259

    Domyślnie

    A jak wtrysk mierzy ciśnienie sprężania w komorze spalania, że korekta od tego zależy?
    www.5turbo.com
    Nowe natchnienie Promot 76/84
    Nowsze Dallara F393
    159 1.9 280 F40 inside
    159 ti 2.4 210
    Fiat Barchetta 131
    Fiat Coupe 2.0 20VT 220

  3. #523
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    wtrysk nie mierzy kompresji, jesli sinik utyka na jeden z cylindrów na biegu jałowym, ECU wprowadza korekte w długości wtrysku w tym cylindrze, by poprawic jego sprawnosc i poprawic prace silnika ,a na sprawnosc cylindra ma wpływ kompresja, dlatego jesli korekta wychodzi zle, powinno sie sprawdzic kompresje.

    pzd.

  4. #524
    Użytkownik Rowerzysta Avatar 5turbo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    159,GT, Bravo 2.0, Formuły Promot III, Dallara F393
    Postów
    259

    Domyślnie

    Ecu mierzy o ile zmieniła się prędkość po wtrysku, jednak na to wpływ może mieć nawet napęd pomocniczy, albo dwumas uwalony. Więc tylko teoretycznie może być to urwana klapka.
    www.5turbo.com
    Nowe natchnienie Promot 76/84
    Nowsze Dallara F393
    159 1.9 280 F40 inside
    159 ti 2.4 210
    Fiat Barchetta 131
    Fiat Coupe 2.0 20VT 220

  5. #525
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    A jak wtrysk mierzy ciśnienie sprężania w komorze spalania, że korekta od tego zależy?
    To jest zasadnicze pytanie dotyczące tego jak ECU wylicza korekty wtrysków. Ja swego czasu szukałem odpowiedzi na to pytanie i znalazłem tylko materiały szkoleniowe do systemu CR delphi. Podejrzewam jednak, że w naszych Boschach jest podobnie. Niestety materiał tłumaczony, było parę nieścisłości, które nie ułatwiają zrozumienia. Występowały w nim dwa sformułowania: dostosowanie wtrysku i korekcja wtrysku (trudno wyczytać z materiałów czym się różnią). Przedstawiona ogólna koncepcja mówiła o tym, że silnik wykonuje procedurę dostosowywania poprzez lekką zmianę parametrów wtrysków na wybranym cylindrze i sprawdzenie wyniku tych zmian (zmiany czasu otwarcia oraz rezygnacja z wtrysku wstępnego). Poprzez pomiar prądu potrzebnego do otwarcia wtryskiwacza ECU (i poprzez inne pomiary) potrafi jakoś tam określić stan wtryskiwacza. W rozdziale o korekcji – podane zostało, że służy również do tego czujnik spalania stukowego (w Fordach występuje, a u nas?) i czujnik położenia wału, który potrafi zmierzyć inne przyspieszenia wału korbowego w zależności od pracy wtryskiwacza (to już moja interpretacja).

    To są tylko ogólniki, nie wiem na ile przekłada się to na JTDm, ale wniosek jest prosty – ECU potrafi wykryć zaburzenia spalania na konkretnym cylindrze, a te zaburzenia mogą się brać nie tylko z nieprawidłowej pracy wtrysku ale też z innych usterek (np. można sobie wyobrazić, że niesprawna jedna świeca żarowa może na zimnym silniku powodować nieprawidłową pracę tego cylindra).

    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    Ecu mierzy o ile zmieniła się prędkość po wtrysku, jednak na to wpływ może mieć nawet napęd pomocniczy, albo dwumas uwalony. Więc tylko teoretycznie może być to urwana klapka.
    To chyba dość oczywiste, że może a nie musi. Zwykle 90% rad na forum jest z cyklu "sprawdź to", "u mnie było tamto", "można podejrzewać to co zwykle w takim wypadku" itd. Ale każdy przypadek jest inny i każda porada przez internet jest tylko próbą naprowadzenia na rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 01-01-2013 o 23:47

  6. #526
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FISHA159JTDM
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 150KM Lusso 2008 UK
    Postów
    305

    Domyślnie

    Czujnik predkosci walu mowi ecu jak chodza tloki, szkoda ze fes jest za wolny zeby odczytac parametry.
    Pozdrawiam

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    Ostatnio edytowane przez FISHA159JTDM ; 01-01-2013 o 23:55

  7. #527
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    To chyba dość oczywiste, że może a nie musi. Zwykle 90% rad na forum jest z cyklu "sprawdź to", "u mnie było tamto", "można podejrzewać to co zwykle w takim wypadku" itd. Ale każdy przypadek jest inny i każda porada przez internet jest tylko próbą naprowadzenia na rozwiązanie.
    Akurat przykład jest bardzo dobry bo masa wirująca będzie miała wpływ na prędkość wału, odczyt czujników a co za tym idzie wskazywaną korekcję inplus.
    W przypadku bardzo dziwnych korekcji po zweryfikowaniu stanu układu wtryskowego jak wyżej napisano trzeba zweryfikować kompresję silnika; przyczyn jej utraty może być sporo.
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  8. #528
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    Ecu mierzy o ile zmieniła się prędkość po wtrysku, jednak na to wpływ może mieć nawet napęd pomocniczy, albo dwumas uwalony. Więc tylko teoretycznie może być to urwana klapka.
    No musiałbyś mieć w bardzo śmieszny sposób uwalony dwumas, żeby zawsze Ci tylko jeden cylinder wymagał dolania większej dawki paliwa.
    Silniki JTDm są bardzo pancerne "same w sobie". Więc jeśli nagle coś takiego występuje jak korekta +5.2, a w aucie siedzi kolektor ssący plastikowy - to praktyka wskazuje, że zaciągnęło z niego klapkę (jeśli zweryfikowaliśmy prawidłowość pracy samego wtrysku). Innego przypadku jeszcze nie miałem, a w takie zjawiska przy uszkodzonym dwumasie lub napędzie pomocnicznym - nie wierzę. Musiałoby to być naprawdę super specyficzne uszkodzenie.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  9. #529
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Witam, przymierzam się do wymiany końcówki wtryskiwacza, ponieważ dotychczasowe zabiegi (czyszczenie itd.) nie pomogły , a korekty nie napawają optymizmem i w zwiazku z tym, czy po wymienie takiej końcówki, należałoby cały wtrysk poddać ustawieniu na specjaliswtycznej aparaturze, czy też, jest on juz gotowy i można smiało insatlować i cieszyć się z prawidłowego funkcjonowania wtrysku?
    Z góry dziękuje z fachową odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez axel40 ; 07-01-2013 o 14:48
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  10. #530
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Odpowiedz jest w tym temacie- po zmianie samej koncowki niczego nie musisz robic tylko cieszyc sie zyciem
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory