Strona 58 z 336 PierwszyPierwszy ... 8484950515253545556575859606162636465666768108158 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #571
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    159
    Postów
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    pierwszy wtryskiwacz do naprawy i to jak najszybciej bo leje . Po wymianie ponownie zrób logi, ale wydaje mi sie że na jednej wymianie końcówki sie nie skończy tylko przynajmniej na 2
    Dzięki, też tak myślałem patrząc na log z wolnych obrotów. Jednak zastanawia mnie wynik loga wykonanego w funkcji obrotów silnika, tam bardziej odstaje 2, ewentualnie 4.

  2. #572
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    pierwszy wtryskiwacz do naprawy i to jak najszybciej bo leje . Po wymianie ponownie zrób logi, ale wydaje mi sie że na jednej wymianie końcówki sie nie skończy tylko przynajmniej na 2
    Jak najszybciej? Przy najgorszej korekcie ok. +1.3? Eeee, moim zdaniem nic nie trzeba robić. W moim aucie jest gorzej, myślałem że będę musiał wymieniać końcówki wtrysków ale TomekKRK powiedział że może być. Cinek też szczególnie się nie skarżył, powiedział że minimalnie odjeżdża ale nie kazał z tym nic robić.
    Z tego co wyczytałem tu na forum to niby fajnie jest jak korekty mieszczą się w przedziale +-1, ale tak jest w mało którym samochodzie.

  3. #573
    criss
    Gość

    Domyślnie

    na pierwszym ma już -2,19 więc komputer zmniejsza dawkę bo wtryskiwacz już leje. Twoim zdaniem nic nie trzeba robić więc trzeba czekać aż korekta pójdzie jeszcze bardziej na -, a tłoka będzie po trochu wypalać, lepiej dla niego jak by było +2.19

  4. #574
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    na pierwszym ma już -2,19 więc komputer zmniejsza dawkę bo wtryskiwacz już leje. Twoim zdaniem nic nie trzeba robić więc trzeba czekać aż korekta pójdzie jeszcze bardziej na -, a tłoka będzie po trochu wypalać, lepiej dla niego jak by było +2.19
    Czy Ty piszesz na temat tego samego wykresu? Odpowiedziałeś bez cytatu pod postem 568, a tam korekty mieszczę się pomiędzy -1.1 a +1.4, więc chyba nie jest tak źle. Jeśli nie odpowiadasz na ostatni post, to użyj odpowiedzi z cytatem, bo inaczej tylko robi się chaos w wątku i nieporozumienia.

  5. #575
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    159
    Postów
    84

    Domyślnie

    Panowie, spokojnie :-)

    Najpierw zrobiłem ten pomiar dynamiczny (wykres), potem sprawdziłem korekty na wolnych (rys). Sam się zdziwiłem, że na dynamicznym było w miare ok, a potem takie dziwne korekty na wolnych wyszły.

  6. #576
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Adolvo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159SW 1.9 120KM Medium
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał xmy Zobacz post
    Panowie, spokojnie :-)

    Najpierw zrobiłem ten pomiar dynamiczny (wykres), potem sprawdziłem korekty na wolnych (rys). Sam się zdziwiłem, że na dynamicznym było w miare ok, a potem takie dziwne korekty na wolnych wyszły.
    mam podobnie i też się zastanawiam czy coś robić z tym.. korekty mam chyba jeszcze większe na wolnych..
    ale autu nic zupełnie nie dolega..

  7. #577
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Może warto spróbowac dolac do paliwa (w odpoiwedniej proporcji) oleju do 2T, przejechac z 500km i sprawdzic czy coś się poprawiło/zmienilo. Ewentualnie po tym zabiegu jak nic się nie zmieni dodac do paliwa preparat firmy Xado do revitalizacji pomp paliwowych jak i całego ukladu wtryskowego.
    Absolutnie nie mam nic wspólnego z ww. firmą. Chciałbym tylko zobaczyc efekty po dodaniu tego specyfiku, gdyż w moim silniku nie da się sprawdzić korekt wtryskiwaczy.

  8. #578
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Adolvo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159SW 1.9 120KM Medium
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Może warto spróbowac dolac do paliwa (w odpoiwedniej proporcji) oleju do 2T, przejechac z 500km i sprawdzic czy coś się poprawiło/zmienilo.
    od zakupu leję dodatek Castrola TDA..
    i szczerze mówiąc, jeśli chodzi o wykresy, są gorsze niż bezpośrednio po zakupie..

    oczywiście nie wiem na ile to faktyczne zużycie wtryskiwaczy a na ile ew. działanie tego dodatku..
    Ostatnio edytowane przez Adolvo ; 05-03-2013 o 15:28

  9. #579
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adolvo Zobacz post
    od zakupu leję dodatek Castrola TDA..
    i szczerze mówiąc, jeśli chodzi o wykresy, są gorsze niż bezpośrednio po zakupie..

    oczywiście nie wiem na ile to faktyczne zużycie wtryskiwaczy a na ile ew. działanie tego dodatku..
    Mieliśmy tutaj na forum temat poświęcony dodatkom 2T do naszych jtd. Spróbuj zmienic ten olej na np. LM (stare oznaczenie 1052 bodajże), jest to olej półsyntetyczny, z niską zawartością popiołów i bezdymny (przynajmniej ja nic takiego nie zauważyłem), wadą jest tylko jego cena, ale koledzy w tym temacie znaleźli jego odpowiednik o połowe tańszy, więc może warto?

  10. #580
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    159
    Postów
    84

    Domyślnie

    Dziś ponownie wykonałem pomiary. Tym razem wykres dynamiczny pokrywa się z tym co widać na wolnych obrotach.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_dynamiczny.png
Wyświetleń:	650
Rozmiar:	22.5 KB
ID:	88396Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_wolne.png
Wyświetleń:	750
Rozmiar:	11.6 KB
ID:	88397

    Czyli wynika z tego, że 1 leje i jest do wymiany.

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory