Strona 6 z 336 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151656106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #51
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Nic nie ułamiesz, jeżeli nie będziesz podchodził do tematu jak kowal o IQ herbatnika. Zaopatrz się w nowe podkładki pod wtryskiwacze (miedziane). Wtryski się wyciąga, po uprzednim okręceniu charakterystycznych "łapek", które je dociskają.
    Czy z "łapek" odkręca się tylko nakrętkę a następnie powinny wyjść razem z wtryskiem?

  2. #52
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    same lapki

  3. #53
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert_159 Zobacz post
    Czy z "łapek" odkręca się tylko nakrętkę a następnie powinny wyjść razem z wtryskiem?
    Nie. Odkręć nakrętki i musisz ściągnąć łapkę. Do tego odkręcasz oczywiście przewód idący od listwy wtryskowej do wtryskiwacza.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #54
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    sory za głupie pytanie,a nie używa się czasem ściągacza do wyciągnięcia wtrysku ? tak bynajmniej podaje elearn.
    156 2.4 175 HP byla,159 Jtdm byla, 159 Tbi ,GT QV 170 HP Blackline ,Gulia Veloce 2.2 Q4

  5. #55
    Robert_159
    Gość

    Post

    Zawziąłem się i wyciągnąłem cholerstwo i końcówkę już wymieniłem ale zagadką jest podkładka jak ją wydostać???? zrobiłem wygięty drut ale to nic nie dało i nadal siedzi jak zaklęta. Temat zostawiam do rana bo nie mam siły bawić się w mechanikę po nocach. Spokojnej nocy Panowie i mam nadzieję, że coś mi rano doradzicie

  6. #56
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert_159 Zobacz post
    Zawziąłem się i wyciągnąłem cholerstwo i końcówkę już wymieniłem ale zagadką jest podkładka jak ją wydostać???? zrobiłem wygięty drut ale to nic nie dało i nadal siedzi jak zaklęta. Temat zostawiam do rana bo nie mam siły bawić się w mechanikę po nocach. Spokojnej nocy Panowie i mam nadzieję, że coś mi rano doradzicie
    Spróbuj włożyć jakiegoś pręta (lub dłuższy śrubokręt) w otwór po wtrysku, przyciśnij go do podkładki i delikatnie postukaj po nim młotkiem, żeby poluzować podkładkę. Potem dopiero wyciągaj ją drutem.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #57
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Spróbuj włożyć jakiegoś pręta (lub dłuższy śrubokręt) w otwór po wtrysku, przyciśnij go do podkładki i delikatnie postukaj po nim młotkiem, żeby poluzować podkładkę. Potem dopiero wyciągaj ją drutem.
    Lekkie pukanie nic nie dało więc nabiłem śrubokręt krzyżakowy w środek podkładki i próbowałem ją ruszyć-obrócić i klops... siedzi sobie spokojnie i nie robią na niej wrażenia moje zabiegi. A może spróbować dorobić długą śrubę z odpowiednio dobranym gwintem i ją lekko nakręcić i wtedy do góry szarpnąć ? Tak to jest jak się nie ma doświadczenia i się eksperymentuje... Z drugiej strony w jakiś sposób trzeba się nauczyć.

  8. #58
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie wtryski

    Cytat Napisał Robert_159 Zobacz post
    Lekkie pukanie nic nie dało więc nabiłem śrubokręt krzyżakowy w środek podkładki i próbowałem ją ruszyć-obrócić i klops... siedzi sobie spokojnie i nie robią na niej wrażenia moje zabiegi. A może spróbować dorobić długą śrubę z odpowiednio dobranym gwintem i ją lekko nakręcić i wtedy do góry szarpnąć ? Tak to jest jak się nie ma doświadczenia i się eksperymentuje... Z drugiej strony w jakiś sposób trzeba się nauczyć.
    Z zaciekawieniem przygladam sie tej operacji-regeneracji wtryskow,metoda garazowa.Ciekawe jak bedzie z parametrami po wymianie samych koncowek.Bez jakichkolwiek dodatkowych dzialan.Czyszczenie,regulacja i takie tam...

    ---------- Post added at 18:58 ---------- Previous post was at 18:55 ----------

    A tak poniekad to ciekawe jak sytuacja sie rozwinie przy wtryskach...piezoelektrycznych...

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał BURATINO Zobacz post
    Z zaciekawieniem przygladam sie tej operacji-regeneracji wtryskow,metoda garazowa.Ciekawe jak bedzie z parametrami po wymianie samych koncowek.Bez jakichkolwiek dodatkowych dzialan.Czyszczenie,regulacja i takie tam...

    ---------- Post added at 18:58 ---------- Previous post was at 18:55 ----------

    A tak poniekad to ciekawe jak sytuacja sie rozwinie przy wtryskach...piezoelektrycznych...
    A potem niespodzianki typu dziura w tłoku, problemy z DPF-em itp...

  10. #60
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert_159 Zobacz post
    Tomku ostatnio doradzałeś mi w innym wątku odnośnie nieprawidłowego wskazania średniego spalania ( komputer zaniża ok 1,5 l) abym sprawdził wtryski. Wczoraj zrobiłem korektę na rozgrzanym silniku po przejechaniu 30 km i wyszło następująco:
    1. +1,45
    2. -0,91
    3. -0,90
    4. +0,41
    Garażowy ciąg dalszy...
    Poradziłem sobie z zapieczoną podkładką pod wtryskiem wyciągając ją poprzez nakręcenie na długi wkręt i przy konkretnym szarpnięciu wyszła.
    Włożyłem wtrysk z nową miedzianą podkładką i bez problemu poskręcałem. Auto normalnie odpaliło ( uff !!! ) więc zrobiłem 5 km i rozgrzałem silnik do 90 stopni.
    Po tym wszystkim korekty przedstawiają się całkowicie odwrotnie do poprzednich czego nie rozumiem
    1. -1.8
    2. +0.4
    3. +0.3
    4. +1.0
    Czy to oznacza, że pierwszy leje zbyt mocno i jednak trzeba go skorygować na "stole" ? Czy jazda z takimi parametrami nie może doprowadzić do spalenia tłoku ?
    Jeden pozytyw jaki zaobserwowałem to, że auto łagodniej odpala tzn. mniej telepie silnikiem.

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory