Strona 62 z 336 PierwszyPierwszy ... 12525354555657585960616263646566676869707172112162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #611
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Mam silnik bez klap. To jest AR156 2.4 jtdm 20v.

  2. #612
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Skoro wywaliles klapy, no to moga byc wtryski... Przynajmniej jedna przyczyne wyeliminowales
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #613
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Skoro wywaliles klapy, no to moga byc wtryski... Przynajmniej jedna przyczyne wyeliminowales
    W moim silniku nigdy tych klap nie było

  4. #614
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Aaaaa 156! Zmylke robisz hie hie
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #615
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Nikt nie doradzi?
    Jeszcze jedno, przeczytałem cały temat i w 3/4 tematu jest napisane jeśli korekta jest na plus to wtrysk leje, a potem ktoś pisał na odwrót, że jeśli jest na plusie to wtrysk nie daje odpowiedniej dawki. Jak to z tym jest w końcu?

  6. #616
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Cytat Napisał PRE2ES Zobacz post
    Nikt nie doradzi?
    Jeszcze jedno, przeczytałem cały temat i w 3/4 tematu jest napisane jeśli korekta jest na plus to wtrysk leje, a potem ktoś pisał na odwrót, że jeśli jest na plusie to wtrysk nie daje odpowiedniej dawki. Jak to z tym jest w końcu?
    Kolego, jeżeli zczytujesz korekty FES-em to pod obciążeniem rozdzielczość tego programu jest tak marna że te Twoje dane to sobie możesz w buty wsadzić, na biegu jałowym jeszcze można coś powiedzieć,
    jeżeli chcesz cokolwiek się dowiedzieć więcej nt. swoich wtrysków to wykonaj TEST PRZELEWOWY ktory Ci powie więcej.

    - jeżeli korekta jest na PLUS wtrysk się przyciera/zatyka i komp. podaje większą dawkę
    - jeżeli korekta jest na MINUS wtrysk LEJE i komp. obniża dawkę.

    pozdrawiam

  7. #617
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    No i to jest konkretna odpowiedź Dzięki!
    Także na pierwszy rzut idzie końcówka wtryskiwacza na cylindrze 1 i czyszczenie Ligui Molly.

  8. #618
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Cytat Napisał PRE2ES Zobacz post
    No i to jest konkretna odpowiedź Dzięki!
    Także na pierwszy rzut idzie końcówka wtryskiwacza na cylindrze 1 i czyszczenie Ligui Molly.
    - czy masz jakieś objawy że coś złego się dzieje z silnikiem??? po dopaleniu wpada w drgania, chmura dymu z tyłu?
    odpala i gaśnie za chwilę itp. jeżeli żadne z takich objawów nie występują, odpuść wtryski.
    - zanim zdecydujesz o kupnie końcówki wykonaj PRÓBĘ PRZELEWOWĄ.
    - Liqui Molly podaruj sobie, lepiej dołóż do końcówki żeby wymienić,
    nawet gdybyś go zastosował to najpierw by trzeba filtr Paliwa wymienić na nowy żeby Ci w nim SYFU nie rozpuścił który poźniej by przez pompe i wtryski przeszedł więc PO CO???

  9. #619
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Z autem nic się nie dzieje, poza tym że spalanie trochę większe i czasami przy odpalaniu puści lekkiego bąka, ale naprawdę leciutkiego i też nie ma reguły, no i przy pełnym gazie powyżej 3,5 tys zakopci
    . Ale próba przelewowa powie mi w jakim stanie jest góra wtryskiwacza a nie dół.
    Filtr paliwa praktycznie nowy, i mam zamiar zakupić Liqui Molly Diesel Spulung.

    - - - Updated - - -

    No i jeszcze kwestia tego, że nie mam za bardzo czasu na dłubanie przy aucie (niestety praca), teraz będę miał tydzień wolnego i chcę go wykorzystać, aby auto doprowadzić do porządku.
    Skoro korekta na minusie oznacza że wtrysk leje to najgorszy jest cylinder 1 i tam chcę zmienić końcówkę. Z lektury wątku, często wymiana jednej końcówki wyrównuje korekty na pozostałych cylindrach.

    U mnie ewidentnie komputer kompensuje dawkę z 1 cylindra na 5 cylindrze.
    Ostatnio edytowane przez PRE2ES ; 27-03-2013 o 08:50

  10. #620
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Cytat Napisał PRE2ES Zobacz post
    Z autem nic się nie dzieje, poza tym że spalanie trochę większe i czasami przy odpalaniu puści lekkiego bąka, ale naprawdę leciutkiego i też nie ma reguły, no i przy pełnym gazie powyżej 3,5 tys zakopci
    . Ale próba przelewowa powie mi w jakim stanie jest góra wtryskiwacza a nie dół.
    Filtr paliwa praktycznie nowy, i mam zamiar zakupić Liqui Molly Diesel Spulung.

    - - - Updated - - -

    No i jeszcze kwestia tego, że nie mam za bardzo czasu na dłubanie przy aucie (niestety praca), teraz będę miał tydzień wolnego i chcę go wykorzystać, aby auto doprowadzić do porządku.
    Skoro korekta na minusie oznacza że wtrysk leje to najgorszy jest cylinder 1 i tam chcę zmienić końcówkę. Z lektury wątku, często wymiana jednej końcówki wyrównuje korekty na pozostałych cylindrach.

    U mnie ewidentnie komputer kompensuje dawkę z 1 cylindra na 5 cylindrze.
    jeszcze raz Ci powtarzam nie wroz z fusow bo to w tej chwili robisz,
    A skad wiesz czy komputer nie kompensuje wtrysku na 5 cylindrze ktory sie przyciera podajac na 1 cylinder mniej paliwa, no powiedz mi skad to wiesz?

    wykonaj probe przelewową i coskolwiek wiecej sie dowiesz wtedy.
    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory