Strona 9 z 336 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181959109 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #81
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    julowalker przesadzasz juz.Raczej kazdy chcialby naprawic tanio a zarazem dobrze swoje auto.Ja sie na tym nie znam ale przemawia do mnie to co mowi Tomek
    Wiem to celowa prowokacja. Ja dałem przepis na "regenerację" wtrysku tzn wymiana końcówki , test na maszynie i nadanie ima plus nowa podkładka tak "książkowo" wg. mojej oceny to jest, ale widzę że większość przyjmuje rację Tomkowi bo podał tańszą "alternatywę" a dla mnie to zwykły i do tego niebezpieczny półśrodek. Wystarczy znać podstawy "jak to wszystko działa", aby zauważyć , która opcja jest bardziej słuszna. Ja nie uważam się za super fachowca w tych sprawach bo uczę się sam mechaniki od kilku lat , ale jak widzę co niektórzy wypisują i do tego radzą innym to "muszę" się odezwać. A wydanie dodatkowych 100zł dla mnie nie jest jakimś tam majątkiem. Drogą naprawą byłaby opcja wymiany wtrysku np. DENSO w silnikach dci gdzie przy niektórych modelach brak jest zamiennika, ale tutaj warto wykonać podstawowe czynności. To tak jakbyś wymienił w autku wahacze i nie ustawił zbieżności bo powiedział, ze za odpowiednie prowadzenie prowadzi amorek ze sprężyną. A że kupiłem wahacz np. TRW "oryginał" bo będzie wszystko ok. Fakt auto będzie jeździć , skręcać ,ale pojedziesz "na kanał" i się okaże że kilka stopni się na przykład koła rozjechały.
    Myślę że to dobre porównanie ??

  2. #82
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    dobra juz ale skonczcie ta bezsensowna dyskusje bo sie tylko przekrzykujecie i juz w sumie to do niczego sensownego nie prowadzi.Ja zaufalbym Tomkowi.Z kolami to jest inna sprawa wiec nie porownuj tych obu kwestii.

  3. #83
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Czarny_28
    skoro się nie znasz to wytłumacz dlaczego zaufałbyś Tomkowi?
    Podejrzewam - bo taniej

  4. #84
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał szewi Zobacz post
    Dzieki za szczegolowe wyjasnienie.

    Ost pytanie z ciekawosci - ta samoadaptacja (F7) w FES kasuje tylko wyuczone ustawienia, ale nie kasuje kodow IMA wbitych wczesniej do centralki ?
    rozumiem ze po operacji z uzyciem F7 nie trzeba wbijac kodow ponownie ? czy cos jeszcze ta adaptacja kasuje oprocz parametrow wyuczonych korekt wtryskow ?
    Reset ustawień wyuczonych kasuje tylko ustawienia autoadaptacyjne - czyli wyuczone korekty (a właściwie wyuczone czasy wtrysku), stopnie otwarcia zaworów EGR i overboost itp. Żadnych istotnych dla parametrów pracy auta informacji nie kasuje - w tym i kodów IMA.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #85
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Czytając i zastanawiając się nad całym wątkiem stwierdzam, że każdy po trochu ma rację.
    Oczywiście w teorii powinno się serwisować auto w ASO (moja sąsiadka jeździ na myjnię tylko do ASO - różne są zboczenia) ale moje doświadczenia są nie najlepsze. AR 159 jest moją 7 alfą i od 3 lat mam z nią najwięcej problemów ze wszystkich aż się sam sobie dziwię, że jeszcze ją mam - miłość nie zna granic
    Przechodząc do konkretów to zaufałem Tomkowi i nie żałuję ponieważ korekty się poprawiły z autem nic złego się nie dzieje. Wracając z pracy nie oszczędzałem pedału gazu, obserwowałem każde przyśpieszenie w lusterku-światłach auta z tyłu i nic nie kopci.
    Co do kodów IMA to nie wiem co myśleć. Wcześniej o tym pisałem, że miałem inny kod IMA wpisany na 4 wtrysku i tak jeździłem nie będąc tego świadomym. Po wpisaniu 2 tygodnie temu prawidłowego kodu IMA do centralki nic zupełnie się nie zmieniło, może po za tym, że auto zaczęło troszkę więcej palić
    Zleciłem pół roku temu koledze z ASO podmiankę wtrysków z innej na próbę (problem: nieprzyjemny rozruch). Stwierdził, że nie było różnicy i auto odpala i ma takie same parametry jak na poprzednich. Tylko teraz się zastanawiam, czy wyjmował wtryski. Jeśli tak to może zapomniał nadać kod IMA tego nie wiem i na pewno prawdy się nie dowiem.
    Reasumując, nie chodzi mi o 80, 200 czy 500 zł tylko o to co da mi wyciąganie ponowne wtrysku i nadawanie mu nowego kodu skoro nic się nie zmieniło (po za korektami na plus). Oczywiście każdy chce zaoszczędzić ale ja na auto nie żałowałem i sporo wydałem ale teraz bardziej się liczy dla mnie satysfakcja z tego, że mogę sam coś zrobić a nie odstawić samochód i płacić tysiącami za partaninę ( na szkolenia serwisowe -bo to okazja do zabawy - z ASO często wysyłani są sprzedawcy a nie mechanicy - paranoja !!! ).
    W takim razie ustalmy i powiedzmy co może się stać bez nadania nowego kodu IMA. TYLKO PANOWIE PAMIĘTAJCIE, ŻE AUTO JEŹDZI CAŁKOWICIE POPRAWNIE.

  6. #86
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał julowalker Zobacz post
    Czarny_28
    skoro się nie znasz to wytłumacz dlaczego zaufałbyś Tomkowi?
    Podejrzewam - bo taniej
    to rowniez ale kupowalem u niego auto i w swoich wypowiedziach wydaje sie byc konkretny.Ty tez nie mowisz nic glupiego ale jednak zaufalbym Tomkowi

  7. #87
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał julowalker Zobacz post
    Czarny_28
    skoro się nie znasz to wytłumacz dlaczego zaufałbyś Tomkowi?
    Podejrzewam - bo taniej
    Powiem Ci tak - ja piszę o procedurach, które osobiście wykonałbym tak samo, gdyby mi klient zlecił taką robotę. Oczywiście klient jest informowany o takich i takich możliwościach naprawy i jak na razie wszyscy, którym diagnozowałem układ wtryskowy, decydowali się na rozwiązania najtańsze dla portfela. Bo lepiej wydać 200 PLN z bardzo dużym prawdopodobieństwem na naprawę wtryskiwacza, niż rzucać się na serwis Boscha, gdzie za dokładnie to samo zostawisz 400 PLN + ok. 350 PLN za regulację III fazy i w dodatku NIE NADAJĄ NOWEGO KODU IMA.
    Z Robertem korespondowałem także na PW i z korespondencji wynikało, że jest to osoba, która chce we własnym zakresie usunąć pewne usterki i że względy finansowe mają znaczenie. Dlatego taka a nie inna procedura została przyjęta. I wiem jak działają w mojej okolicy serwisy, zajmujące się naprawą wtryskiwaczy i wierz mi - żaden serwis, nawet Boscha, nie zrobi tego inaczej. Chyba, że klient w takim serwisie bardzo wyraźnie określi swoje potrzeby, ale zostanie za to odpowiednio potraktowany finansowo oraz odpowiednio zostanie mu wytłumaczone, że na to i na to nie ma gwarancji. Zresztą ktoś już tu pisał, jak wyglądają finansowe realia w serwisach autoryzowanych Boscha.

    Teraz powiem Ci, dlaczego ja zrobiłbym dokładnie tak samo, jak napisałem Robertowi - otóż nie ma takiej ludzkiej możliwości, żeby w silniku JTD wtrysk LAŁ i żebyś miał korektę 0.0. To musiałoby być zjawisko na poziomie paranormalnego. Korekty dawek są po to bowiem, aby silnik pracował maksymalnie równomiernie - nie wyobrażam sobie takiej pracy przy 1 wtrysku lejącym. Wtedy musiałoby dochodzić do korygowania dawki na tym wtrysku in minus. Sprawdzałem już w tych konkretnych silnikach ileś zestawów wtryskiwaczy i zawsze, jak była duża korekta in plus - to wtrysk na maszynie pokazywał za małą wydajność wynikającą z zapchanej końcówki lub zatartej iglicy w niej. Jeśli była duża korekta in minus - wtrysk na maszynie przylewał paliwem. Jedynym wyjątkiem, gdy wskazania wtryskiwacza były zależne od czegoś innego - był silnik, który na jednym cylindrze nie miał wymaganej kompresji (a potem w efekcie się zatarł). Przypadek, który miałeś w Peugeocie, jest dla mnie przedziwny - nie znam dokładnie parametrów, na podstawie których w grupie PSA obliczane są korekty wtryskiwaczy, ale być może takie zjawisko jest w tym silniku możliwe. W JTD - nie.

    W dodatku wychodzenie z założenia "jeśli Cię stać na auto za 40 tysięcy, to powinno Cię być stać na np. na nowy wtryskiwacz za 1500 PLN" jest dla mnie zupełną paranoją.

    ---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:43 ----------

    Cytat Napisał Robert_159 Zobacz post
    W takim razie ustalmy i powiedzmy co może się stać bez nadania nowego kodu IMA. TYLKO PANOWIE PAMIĘTAJCIE, ŻE AUTO JEŹDZI CAŁKOWICIE POPRAWNIE.
    Moim zdaniem nic a nic przy takich wartościach, jakie masz.

    ---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

    Cytat Napisał julowalker Zobacz post
    Wiem to celowa prowokacja. Ja dałem przepis na "regenerację" wtrysku tzn wymiana końcówki , test na maszynie i nadanie ima plus nowa podkładka tak "książkowo" wg. mojej oceny to jest, ale widzę że większość przyjmuje rację Tomkowi bo podał tańszą "alternatywę" a dla mnie to zwykły i do tego niebezpieczny półśrodek. Wystarczy znać podstawy "jak to wszystko działa", aby zauważyć , która opcja jest bardziej słuszna. Ja nie uważam się za super fachowca w tych sprawach bo uczę się sam mechaniki od kilku lat , ale jak widzę co niektórzy wypisują i do tego radzą innym to "muszę" się odezwać. A wydanie dodatkowych 100zł dla mnie nie jest jakimś tam majątkiem. Drogą naprawą byłaby opcja wymiany wtrysku np. DENSO w silnikach dci gdzie przy niektórych modelach brak jest zamiennika, ale tutaj warto wykonać podstawowe czynności. To tak jakbyś wymienił w autku wahacze i nie ustawił zbieżności bo powiedział, ze za odpowiednie prowadzenie prowadzi amorek ze sprężyną. A że kupiłem wahacz np. TRW "oryginał" bo będzie wszystko ok. Fakt auto będzie jeździć , skręcać ,ale pojedziesz "na kanał" i się okaże że kilka stopni się na przykład koła rozjechały.
    Myślę że to dobre porównanie ??
    Nie całkiem
    Mówimy o procedurach "książkowych" i procedurach "z doświadczenia".

    Książkowo, jak Ci się rozwali tuleja w zwrotnicy 159-ki z tyłu, to masz iść i kupić nową zwrotnicę za c.a. 1000 PLN, bo producent NIE OFERUJE tulei na sztuki, tak samo jak nie uświadczysz ich w zamienniku. Nieksiążkowo możesz sobie dobrać tuleję o praktycznie identycznych wymiarach, tego samego typu, z auta typu np. Mercedes, stoczyć ją 1 mm na średnicy i za 70 PLN masz część zamienną, która oficjalnie nie występuje.
    Teraz powiedz mi, że Ty wykonałbyś książkową wymianę zwrotnicy, mając w odwodzie takie rozwiązanie.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #88
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Co innego prosta tuleja którą można zdiagnozwać "na oko" a co innego precyzyjny wtryskiwacz (wskazania w Fesie to to tylko częciowa diagnoza)

  9. #89
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Co innego prosta tuleja którą można zdiagnozwać "na oko" a co innego precyzyjny wtryskiwacz (wskazania w Fesie to to tylko częciowa diagnoza)
    To weź kiedyś wtryskiwacz do ręki, jedź do Boscha i zobacz co oni dokładnie z tym wtryskiem zrobią, jeśli powiesz, że chcesz go zregenerować.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  10. #90
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    -
    Nie całkiem
    Mówimy o procedurach "książkowych" i procedurach "z doświadczenia".

    Książkowo, jak Ci się rozwali tuleja w zwrotnicy 159-ki z tyłu, to masz iść i kupić nową zwrotnicę za c.a. 1000 PLN, bo producent NIE OFERUJE tulei na sztuki, tak samo jak nie uświadczysz ich w zamienniku. Nieksiążkowo możesz sobie dobrać tuleję o praktycznie identycznych wymiarach, tego samego typu, z auta typu np. Mercedes, stoczyć ją 1 mm na średnicy i za 70 PLN masz część zamienną, która oficjalnie nie występuje.
    Teraz powiedz mi, że Ty wykonałbyś książkową wymianę zwrotnicy, mając w odwodzie takie rozwiązanie.
    Nie zrozumiałeś mnie widzę do końca. Chodziło mi o to z grubsza pisząc , że po wymianie czy to oryginału czy zamiennika należy sprawdzić , ustawić tak jak w przypadku zawieszenia jak i wtrysku - taka analogia.

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory