Temat: Korekty wtrysków

  1. #2501
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zrób pomiar korekt jak wszyscy na jałowym biegu z wyłączonym obornikami, z nagrzanym silnikiem i nie komplikuj sobie życia. Jak korekty mieszczą się w -/+1 i auto nie ma żadnym objawów to nie szukaj sobie na siłę problemów.

  2. #2502
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v 150km 2006r SW
    Postów
    28

    Domyślnie

    korekty na biegu jałowym przy nagrzanym silniku

    silnik na wolnych obrotach nie równo pracuje czy może to być wina wtrysków ?

    1 : -1,2500
    2 : 0,2800
    3 : -0,9800
    4 : 0,4000

  3. #2503
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cos te wyniki korekt się chyba nie zgadzają dobrze przepisales? Wszystko wyłączne podczas pomiaru? Klima, swiatla, radio? Nierówno pracuje tzn.? Obroty skaczą?

  4. #2504
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur221 Zobacz post
    korekty na biegu jałowym przy nagrzanym silniku

    silnik na wolnych obrotach nie równo pracuje czy może to być wina wtrysków ?

    1 : -1,2500
    2 : 0,2800
    3 : -0,9800
    4 : 0,4000
    Rozumiem, że to maksimum korekt ? Jeśli tak, to można się przyczepić tylko do wtrysku pierwszego. Ale ta wartość to jeszcze nie powód do paniki.
    Natomiast korekty na wolnych obrotach nie wiele mówią o stanie wtrysków. Wpływają tylko na zakres pracy na wolnych obrotach. Ważniejsze są korekty pod obciążeniem.

    Natomiast jeśli silnik na wolnych obrotach nierówno pracuje, to proponuję zalogować ciśnienie na railu (ciśnienie paliwa - mierzone i żądane). To najczęstsza przyczyna falowania.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Artur221 Zobacz post
    i ile czasu mam tak jechać ?
    czy to ma być do danej ilości obrotów ?
    proszę o dokładne informacje
    W pomiarze pod obciążeniem ważne jest abyś nazbierał jak najwięcej danych, więc po prostu przejedź na tyle dużo aby było co analizować
    Rób to od zakresu około 1500-1800 obrotów.
    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 25-05-2017 o 20:00
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #2505
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    ar159 1,9jtdm 150
    Postów
    325

    Domyślnie

    Moj przypadek wygladał następująco:
    - na postoju jednen wtrysk +1,5 reszta koryguje
    - podczas jazdy +2 na pierwszym i na czwartym -1,5
    Po uszczelnieniu egr-u na jalowym patrz zdjecie niestety będę dalej szukal bo nadal mam +/-2 podczas jazdy. Najbardziej zastanawia mnieb to, że najgorsze korekty sa przy 2000RPM.

    Wiec potwierdza się że za złe korekty nie zawsze sa odpowiedzialne wtryski. Juz wklejalem linki z lekturą.
    Ostatnio edytowane przez strus ; 30-05-2017 o 19:24

  6. #2506
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Poniżej moje aktualne logi dynamiczne. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego po przekroczeniu magicznej temperatury 70 stopni korekta na cylindrze IV podczas lekkiego przyspieszania rośnie gwałtownie do ponad +2mm3/w? Przed przekroczeniem wspomnianej temperatury korekta mieści się w +1mm3/w. Czyżby sterownik przy temperaturze 70 stopni zaczynał inaczej dawkować paliwo? Przy obciążeniu silnika na biegu jałowym do 2500 obr/min. korekty na cyl. I oraz III zmniejszają się, natomiast na cyl. II oraz IV rosną do wartości ok. +/-0,8 mm3/w. Na wolnych obrotach korekty mieszczą się w +/-1mm3/w - patrz końcówka loga.

    korekty 4.06.17.zip

  7. #2507
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Mógłbyś napisać coś więcej? Co się dzieje z autem? kopci, dużo pali, falują obroty?

  8. #2508
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Odpala od strzała. Po mniej więcej 30 sekundach od odpalenia zaczyna się lekko nierówna praca silnika, wyczuwalna zwłaszcza w chłodne dni. Nie widać tego na obrotomierzu, czuć to i słychać w pracy silnika. Widać to również na podglądzie obrotów w programie diagnostycznym. Wtedy to korekta na I cyl. rośnie do prawie +2mm3/w. Po rozgrzaniu silnika korekty na jałowym się w miarę stabilizują. Poza tym, auto jeździ w miarę normalnie. Nie kopci, nie dławi się i nie szarpie. Niby ok, ale auto już nie ma tego ciągu co kiedyś. Jest zauważalnie słabsze. Kolejna niepokojąca sprawa to zapach spalin - jest gryzący, zwłaszcza zimą. U mojej laski w HDI bez FAP'a, spaliny pachną jak z piekarni. Już ponad 2 lata temu będąc na znanej w Polsce hamowni stwierdzono przydymianie w górnym zakresie momentu obrotowego czyli w okolicach 2 tys. obr/min. Wg tunera, korekta ponad 1,5 mm3 jest jego zdaniem niedopuszczalna. Oczywiście tutaj na forum zdania w tej kwestii są podzielone

  9. #2509
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Wrzuć auto na hamownie. Jak wypluje sporo poniżej serii wtedy szukaj przyczyny. Jak wypluje seria daj sobie spokój. Pomiar na hamowni jest dwukrotnie tańszy niż sama jedna końcówka wtryskiwacza ;]

  10. #2510
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    może nie to miejsce ale mam takie małe pytanie.czy wasze 1.9jtd po chipie mają podobną dynamike jak 1.9tdi 130km. chodzi mi szczególnie o duł czy też macie tak dynamiczny jak tamten silnik?

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory