Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 68

Temat: alfa 159 1.9 jtdm nie odpala

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAMITO Zobacz post
    BSI czyli komputer centralny sterujacy pracą wszystkich modółów to jest silnika ABS komfortu itd i tp.
    W aucie występował brak komunikacji z modułami okazało sie że masa się upaliła od BSI i nie działal ten komputerek dodatkowo szlak trafił
    sterownik silnika.wynikło to prawtopodobnie z braku tej masy.Jak doszedłem cała sieć CAN została rozkminiona kabelek po kabelku została sprawdzony zgodnie z schematem prosto z włoch i powoli sprawa się rozwiązała.
    O kurcze... Elektronika dobra jest dopóki szlag jej nie trafi. Wówczas zaczyna się szukanie igły w stogu siana i myśli które podpowiadają: lepiej było kupić Golfa II z 86 roku
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  2. #12
    PAMITO
    Gość

    Domyślnie

    ja tam bym sie nie zamiwnił na zadnego golfa

  3. #13
    mito
    Gość

    Domyślnie

    witam, mam taki problem z alfą 159 1.9 jtd (150km), jak zaczął się duży mróz (-20C) alfa przestała odpalać, aku sprawne, filtr paliwa zmieniony przed zimą, nie grzeje mi na pewno 1 świeca żarowa, czy przez to nie da się odpalić? Wcześniej nie było problemów, dopiero jak przyszedł taki porządny mróz...

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAMITO Zobacz post
    nowłaśnie pompa paliwa w baku nie daje paliwa jutro wznowie walkę z tym problemem ktoś ma jeszcze jakieś pomysły
    Mialem to w volvo v50
    Najprostsze rozwiazanie to: wsadzic rurke weza z powietrzem pod cisnieniem (takie jak do pompowania opon albo do wkretakow pneumatycznych)
    Zapuscic powietrze i odpalac autko.
    Na przyszlosc pamietaj, by nie zostawiac za malo paliwa w baku (wiem, bedzie stres) albo wymienic pompke
    Adam

    ---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 20:13 ----------

    Cytat Napisał mito Zobacz post
    witam, mam taki problem z alfą 159 1.9 jtd (150km), jak zaczął się duży mróz (-20C) alfa przestała odpalać, aku sprawne, filtr paliwa zmieniony przed zimą, nie grzeje mi na pewno 1 świeca żarowa, czy przez to nie da się odpalić? Wcześniej nie było problemów, dopiero jak przyszedł taki porządny mróz...
    Witamy w klubie.
    Ja mialem wymieniane podobno 4 swiece(w listopadzie) a dzisiaj okazalo sie ze dwie sa spalone Odpalam pokilkunastu razach, pozniej wszystko OK.
    Swieczka do wymiany
    Aaa! I depresator skydd albo jakis shellowski trzeba wlac zeby ropka nie wytracila parafiny.

  5. #15
    mito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomodati Zobacz post
    Witamy w klubie.
    Ja mialem wymieniane podobno 4 swiece(w listopadzie) a dzisiaj okazalo sie ze dwie sa spalone Odpalam pokilkunastu razach, pozniej wszystko OK.
    Swieczka do wymiany
    Aaa! I depresator skydd albo jakis shellowski trzeba wlac zeby ropka nie wytracila parafiny.
    czyli wnioskuje, że to na pewno wina świecy żarowej? a czy z 3 sprawnymi świecami nie powinien odpalić? czy może jakoś komputer odcina mu paliwo jak wykryje usterkę którejś świecy?

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Nic nie odcina tylko jak cylinder jest zimny to mieszanka nie chce sie zapalić i dlatego auto pracuje nierówno.

  7. #17
    mito
    Gość

    Domyślnie

    to u mnie nie chce w ogóle odpalić

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Pamietajcie, ze silnik diesla jest silnikiem o samozaplonie mieszanki. Tam nie ma swiecy jak w benzynie, ktora wymusza zaplon wiec naturalnym jest, ze warunki aby mieszanka sie zapalala musza byc lepsze niz w przypadku benzyn.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał mito Zobacz post
    czyli wnioskuje, że to na pewno wina świecy żarowej? a czy z 3 sprawnymi świecami nie powinien odpalić? czy może jakoś komputer odcina mu paliwo jak wykryje usterkę którejś świecy?
    Teoria mowi, ze do mniej wiecej -5 powinno odpalic bez problemow, ponizej tej temperatury zaczynaja sie schody przy niesprawnych swiecach.
    Jak jest faktycznie, tego nie wiem. Powtarzam tylko to co mi wylozyli w ramach teorii w warsztatach

  10. #20
    ViP Rowerzysta Avatar tom993
    Dołączył
    03 2008
    Auto
    155 V6
    Postów
    276

    Domyślnie

    To ja trochę z autopsji sprzed kilku dni: Auto stało tydzień na mrozie (wiemy jak było za oknem). W zeszły piątek zszedłem do auta nieoczekując cudów. Auto otworzyłem choinka się zapaliła normalnie, świece zanim zgasła kontrolka grzały się jakieś 10 sek. Rozrusznik wydał z siebie pół-sekundowy dźwięk informując, że mocy akumulatorowej brak. Oczywiście od razy festiwal błędów kontrolek, standard absowy, vdc, poduszka i inne... Stwierdziłem, że odpale na kable. Podładowałem z minutę i na kablach i pracującym silniku pożyczkodawcy prądu zacząłem odpalanie. Odpalił za 3 razem. O fenomenach osłuchowych nie będę pisał bo już było na forum (w skrócie te auto zaraz się rozpadnie). Zaraz po odpaleniu zaczęła migać spiralka od świec i komunikat, że świece (świeca) są niesprane i nie grzeją. Celem naładowania aku udałem się na 60km wycieczkę poza miasto. Auto chodziło normalnie. Po 3h ponowne odpalenie, kontrolka od świec znowu błąd (dodam że nigdy wcześniej go nie było), odpaliłem. Kolejny dzień rano - rozrusznik kręci, auto nie odpala. Po 3 próbach pierwsze objawy niedoboru prądu... Znowu kable etc. Zamówiłem komplet świec Beru - wymieniliśmy (dostęp super, wyszły bez mydła, nowe nasmarowane miedziówką). Dziś rano grzanie świec (kontrolka) trwało może z sekundę, auto odpaliło po jakiejś sekundzie pracy rozrusznika... Aku nie było ładowane zewnętrznie (lenistwo). Rano na termometrze -14C
    AR 156 1.8 TS LPG -> AR 159 Sportwagon 1.9 JTDm Ti -> BMW 520xD

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 1.9 JTDm - nie odpala, brak ciśnienia paliwa na listwie
    Utworzone przez SimonV w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2015, 15:46
  2. Jtdm nie odpala
    Utworzone przez Davvid8 w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-04-2015, 11:33
  3. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  4. [159] Alfa 159 2,4 jtdm nie odpala, wcześniej problemy ze spadkiem mocy
    Utworzone przez zborski2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 20:47
  5. alfa 1,9 jtdm 16v nierówno odpala
    Utworzone przez sebulek10 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 09:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory