Strona 56 z 65 PierwszyPierwszy ... 64647484950515253545556575859606162636465 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 643

Temat: Termostat - wymiana JTD 1.9 16V

  1. #551
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Zamówiłem termostat Behr, a dostałem opakowanie Mahle i w środku Behr. Nie wymieniłem jeszcze (brak czasu), ale po dzisiejszej jeździe (sporo korków), trasa około 100km (z przerwami), temperatura na zewnątrz 8*, a wskazówka nie opadała-stała na 90*. Przez ciekawość podpiąłem AlfaObd i mam odczyt ok 80* (wskazówka kabinowa na 90*), więc coś jest nie do końca z tak z tym odczytem. W zasadzie termostat według kompa do wymiany, a wskaźnik kabinowy mówi jest ok. Taka sytuacja w zasadzie może być nie do wychwycenia przez kierowcę, gdyż wskaźnik tylko czasami opada i można to przeoczyć. Jakie są wasze obserwacje?

  2. #552
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie Termostat - wymiana JTD 1.9 16V

    Panowie u mnie termostat wymieniony trzyma równo wskaźnikowe 90, zobaczymy przy minusowych temperaturach na trasie. Pytanie, jeszcze jedno nieco off topic ale nie do końca, mam wrażenie ze zaczął mi przekłamywać termometr, dziwnie skacze z 6,5 stopnia na 7,5, jest szansa ze przy wymianie termostatu coś mi uszkodzili w czujniki temperatury zewnętrznej ? I drugie pytanie czy w związku z tym jeśli temperatura zewnętrzna jest zakłamywana np na plus to może to mieć wpływ na prace termostatu[emoji848], czy tylko uzależniony jest od czujnika w swojej obudowie?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #553
    Użytkownik Świeżak Avatar gibson
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    szczecin
    Auto
    AR 159 SW High Ti
    Postów
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał artek88 Zobacz post
    Bez oznaczeń w ogóle ? Ja teraz kupiłem i jest na nim behr made in italy. Ale znaczka fiata nie ma. To znaczy to jest to samo czy nie bo trochę nie zaczaiłem. Pozdrawiam
    Oczywiście ma oznaczenia o których piszesz nie ma tylko na takiej płytce obudowy oznaczeń fiata ,te są wtedy gdy fiat -alfa sprzedaje ten termostat jako swój orginał.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał maroz Zobacz post
    Zamówiłem termostat Behr, a dostałem opakowanie Mahle i w środku Behr. Nie wymieniłem jeszcze (brak czasu), ale po dzisiejszej jeździe (sporo korków), trasa około 100km (z przerwami), temperatura na zewnątrz 8*, a wskazówka nie opadała-stała na 90*. Przez ciekawość podpiąłem AlfaObd i mam odczyt ok 80* (wskazówka kabinowa na 90*), więc coś jest nie do końca z tak z tym odczytem. W zasadzie termostat według kompa do wymiany, a wskaźnik kabinowy mówi jest ok. Taka sytuacja w zasadzie może być nie do wychwycenia przez kierowcę, gdyż wskaźnik tylko czasami opada i można to przeoczyć. Jakie są wasze obserwacje?
    Dostałeś Mahle bo to dystrybutor Behra na Niemcy

  4. #554
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał maroz Zobacz post
    Zamówiłem termostat Behr, a dostałem opakowanie Mahle i w środku Behr. Nie wymieniłem jeszcze (brak czasu), ale po dzisiejszej jeździe (sporo korków), trasa około 100km (z przerwami), temperatura na zewnątrz 8*, a wskazówka nie opadała-stała na 90*. Przez ciekawość podpiąłem AlfaObd i mam odczyt ok 80* (wskazówka kabinowa na 90*), więc coś jest nie do końca z tak z tym odczytem. W zasadzie termostat według kompa do wymiany, a wskaźnik kabinowy mówi jest ok. Taka sytuacja w zasadzie może być nie do wychwycenia przez kierowcę, gdyż wskaźnik tylko czasami opada i można to przeoczyć. Jakie są wasze obserwacje?
    Jak już wcześniej Ci tłumaczyłem wskaźnik pokazuje pewien zakres temperatur. 90 stopni będzie na sztywno pokazywał między fizycznym wskazaniem 80 a 100. I w tym przedziale wskazówka nie wychyli się nawet o milimetr.

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  5. #555
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Cytat Napisał gibson Zobacz post
    to jest to samo tylko jakbyś kupił w aso to na takiej płaskiej płytce obudowy byłyby symbole fiata .Po prostu Behr dostarcza swoje sprężarki Fiatowi a ten je montuje na pierwszy montaż a w ASO kasują za te napisy jak za zboże że niby orginał bo ma oznaczenia.

    - - - Updated - - -

    A tak z ciekawości to ile dałeś
    172zl z przesyłką.

  6. #556
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    [QUOTE=olo_84;2037020]Jak już wcześniej Ci tłumaczyłem wskaźnik pokazuje pewien zakres temperatur. 90 stopni będzie na sztywno pokazywał między fizycznym wskazaniem 80 a 100. I w tym przedziale wskazówka nie wychyli się nawet o milimetr.

    Wszystko rozumiem tylko chodzi o fakt, że teraz wskazówka od dwóch dni stoi prawidłowo i nie opada (przynajmniej nie zauważyłem), czyli niby jest ok. Tylko, że odczyt z kompa nadal wskazuje 80* i nie idzie więcej do góry. Taki przypadek uszkodzenia termostatu może być w zasadzie przez większość kierowców nie do wykrycia bo wskaźnik sporadycznie opada (można to przeoczyć), a temperatura jest jednak niższa o ok 8* niż powinna i silnik nie pracuje w optymalnej temperaturze. Chyba, że uznamy takie warunki jako prawidłowe, albo czekamy do padnięcia termostatu.
    Ostatnio edytowane przez maroz ; 17-11-2017 o 20:52

  7. #557
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    [QUOTE=maroz;2037130]
    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Jak już wcześniej Ci tłumaczyłem wskaźnik pokazuje pewien zakres temperatur. 90 stopni będzie na sztywno pokazywał między fizycznym wskazaniem 80 a 100. I w tym przedziale wskazówka nie wychyli się nawet o milimetr.

    Wszystko rozumiem tylko chodzi o fakt, że teraz wskazówka od dwóch dni stoi prawidłowo i nie opada (przynajmniej nie zauważyłem), czyli niby jest ok. Tylko, że odczyt z kompa nadal wskazuje 80* i nie idzie więcej do góry. Taki przypadek uszkodzenia termostatu może być w zasadzie przez większość kierowców nie do wykrycia bo wskaźnik sporadycznie opada (można to przeoczyć), a temperatura jest niższa o ok 8* niż powinna i silnik nie pracuje w optymalnej temperaturze. chyba, że uznamy takie warunki jako prawidłowe, albo czekamy do padnięcia termostatu.
    Termostat prawidłowo ma pracować między 80 a 88, nie ustanie rośnie i opada. Jeśli temperatura nie dochodzi do takiego stanu to termostat do wymiany.

    wykluczam że autem jeździsz mniej niż 5 km

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  8. #558
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    To wiem i w całości się zgadzam. Tylko chodzi mi o fakt, że mimo złej pracy termostatu nie jest to odzwierciedlane przez wskaźnik bo wartość znajduje się w marginesie działania.
    Ewidentnie to było widać u mnie przez ostatnie dwa dni na pewno bym tego nie zaobserwował, a wcześniej też to zauważyłem przez przypadek i tylko dociekliwość doprowadziła do diagnozy.

  9. #559
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    W MES temperatura otwarcia wyniosła 74stC, na zegarze wskazówka była na ostatniej kresce przed 90stC, po czym spadła na przedostatnią kreskę przed 90stC.
    Czy do wymiany mam termostat czy czujnik temperatury?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mes.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	64.9 KB
ID:	238319

  10. #560
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Za niską masz temperaturę otwarcia. To co wskazuje licznik na desce to jest "mniej więcej", a nie dokładny pomiar. Tym bym się nie sugerował.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. [159] Termostat wymiana 2.4 JTDM 20v
    Utworzone przez jasio79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 13-11-2016, 14:47
  2. Termostat
    Utworzone przez czanket w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 10:57
  3. [164] Termostat wymiana
    Utworzone przez kociniak08 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 16:46
  4. Wymiana rozrządu i termostat
    Utworzone przez wojti w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 18:03
  5. Termostat,naprawa czy wymiana na nowy
    Utworzone przez szyby1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 09:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory