Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60

Temat: Czujnik położenia pedału sprzęgła - problem z odpalaniem i błąd Hill Holder-a

  1. #21
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Czujnik to zwykły stycznik ze sprężyną. Najczęściej nic w nim nie pada, tylko pin się cofa (ma regulowaną długość). Trzeba rozebrać i sprawdzić co się stało. Może wystarczy przeczyścić styki, może wyciągnąć schowany pin.
    Poza tym może wystąpić problem elektryczny, który opisał wcześniej epsonix.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 05-01-2019 o 14:46
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak
    Postów
    125

    Domyślnie

    przeczyscilem je wiec odpada problem chyba z nimi bi tak jak opisujesz to tylko stycznik wiec chyba nie ma co się tam zepsuć


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak
    Postów
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    moze zaczyna czujnik padać? blad złapany przez kompa blokuje hh/asr itp na jakis czas - pamietam ze w 159 to zajelo jakies kilkanascie km po naprawie (no chyba ze skasujesz blad). polecam podlaczyc sie przez obd i sprawdzic jaki dokladnie blad siedzi, bo tak to wrozymy z fusow czy to czujnik sprzegla, hamulca,abs czy jakis inny.
    za 60zl kupujesz na allegro od pmfactory elma327 bt (z usunietym tezystorem pid fiat/alfa) do tego adapter typ 1zielony i z komorki z androidem z AlfaOBD Demo sobie grzebiesz w kompie abs i wszystkich innych kompach
    może faktycznie po kilku km błędy przestaną wyskakiwać ... dziś jadę to zobaczymy

    jedno jeszcze mnie martwi se pedał sprzęgła nie do końca dociska do czujnika - jest mały luz. aczkolwiek lekko wchodzi


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #24
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil Żak Zobacz post
    jedno jeszcze mnie martwi se pedał sprzęgła nie do końca dociska do czujnika - jest mały luz. aczkolwiek lekko wchodzi
    Jak pisałem wyżej - długość trzpienia można i regulować. I w Twoim wypadku prawdopodobnie trzeba.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #25
    criss
    Gość

    Domyślnie

    w sterownikach mozna sprawdzić czy pedał sprzęgła jest zwolniony

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    można, ale może być tak że któryś czujnik tylko czasem niedomaga. błędy się zapisują ze statusem, jeśli nawet teraz działa, a wcześniej tylko był, to zapisze się jako występujący sporadycznie (a nie błąd aktualny) i wiadomo co było przyczyną. jeszcze raz powiem ( w ostatnich dniach ileś razy już pisałem i tu na forum i na forum Giulietty), 60zł i macie diagnozę z komórki wszystkiego w 159, nie wiem czemu służą te wszystkie zgadywanki, szukanie na ślepo - po to jest OBD żeby z niego korzystać. w Alfach jesteśmy szczęściażami że w miarę kompletne oprogramowanie Alfa OBD Demo (wszystkie moduły) jest za free z małymi ograniczeniami funkcjonalności - w 99% przypadków free wystarcza do tego co potrzeba. szukałem ostatnio do Peugeota ojca czegoś podobnego, i nie znalazłem - wszędzie płatne i dużo droższe od MESa.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Akurat do sczytania błedów czujnika czy to sprzęgła, czy hamulca wystarczy dowolny interfejs OBD2 (nie musi mieć usuniętego rezystora) i dowolny program pokazujący błędy

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    niech i tak bedzie, ale to nie ma znaczenia, sens ojej wypowiedzi byl ze za 60zl + darmowy program kolega ma po orostu zczytac bledy a nie od kilku tygodni zawracac sobie i nam glowe zgadywaniem

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak
    Postów
    125

    Domyślnie Czujnik położenia pedału sprzęgła - problem z odpalaniem i błąd Hill Holder-a

    obd mam nuz od kiedyś tylko z programami na ios jest kłopot znalazłem jeden to wywalił mi tylko 1 błąd - położenia sprzęgła p0704


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    no to albo czujnik albo jego polaczenie - w mojej pierwszej 159 po grzebaniu przy wymianie plastikow przy sprezynie od sprzegla (klikalo) wywalalo staly blad. czujnik byl dobry ale nie bylo przejscia w wiazce ani do blokady kierownicy ani do wtyczki d001 (w nogach pasazera ktora leci bodajze do ecu). nie chcialo mi sie rozwalac istniejacych wiazek, dorobilem obejscia i spokoj. otworz schemat z elearn-a i to tez sobie sprawdz (onomierz podlacz i ruszaj wiazkami)

Podobne wątki

  1. [159] Błąd abs, vdc, hill holder not available
    Utworzone przez Glowcio24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-02-2016, 14:21
  2. [159] Czujnik położenia pedału sprzęgła ??
    Utworzone przez taki_one w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-03-2015, 07:33
  3. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50
  4. czujnik położenia pedału sprzęgła
    Utworzone przez Pio84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 11:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory