Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60

Temat: Czujnik położenia pedału sprzęgła - problem z odpalaniem i błąd Hill Holder-a

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    No nie, ale błędy czujników pod pedałami odczyta

  2. #52
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak
    Postów
    125

    Domyślnie

    Jeden odczytało skasowałem i się więcej nie pokazał.... A choinka na.pilpicie wciąż


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #53
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil Żak Zobacz post
    pisałes "moze zaczyna czujnik padać? blad złapany przez kompa blokuje hh/asr itp na jakis czas - pamietam ze w 159 to zajelo jakies kilkanascie km po naprawie (no chyba ze skasujesz blad). polecam podlaczyc sie przez obd i sprawdzic jaki dokladnie blad siedzi, bo tak to wrozymy z fusow czy to czujnik sprzegla, hamulca,abs czy jakis inny.
    za 60zl kupujesz na allegro od pmfactory elma327 bt (z usunietym tezystorem pid fiat/alfa) do tego adapter typ 1zielony i z komorki z androidem z AlfaOBD Demo sobie grzebiesz w kompie abs i wszystkich innych kompach"

    a wiec tak czujnik kupilem sprawny uzywany i po zmianie nic sie nie zmienilo (czujnik sprzegła) blad sprzegla skasowałem wiec nie ma juzz rzadnych błedów...bynajmniej te co pokazuje apka...
    dobrze, czyjnik podmieniłeś, ale pisałałem również w tym fragmencie który powyżej zacytowałeś że kupujesz ELM327BT bez rezystora + adapter typ 1 tzw zielony za 60zł z PMFactory na allegro i z komórki z androidem czy z tableta się łączysz. nie masz Ty androida, może brat, mama, sąsiad - w większości domów na pęczki urządzeń z androidem - pożycz od kogoś stary telefon i śmigaj diagnozę. musi być adapter typ 1 żeby wejść do ABS/ESC.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    No nie, ale błędy czujników pod pedałami odczyta
    czyli jak myślałem, średnio użyteczne. Jest darmowy super program AlfaOBD Demo którym można nawet proxi robić, po co kombinować?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak
    Postów
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dobrze, czyjnik podmieniłeś, ale pisałałem również w tym fragmencie który powyżej zacytowałeś że kupujesz ELM327BT bez rezystora + adapter typ 1 tzw zielony za 60zł z PMFactory na allegro i z komórki z androidem czy z tableta się łączysz. nie masz Ty androida, może brat, mama, sąsiad - w większości domów na pęczki urządzeń z androidem - pożycz od kogoś stary telefon i śmigaj diagnozę. musi być adapter typ 1 żeby wejść do ABS/ESC.
    https://allegro.pl/oferta/elm-327-ad...can-5946769979

    taki odpowiedni ?

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    czyli jak myślałem, średnio użyteczne. Jest darmowy super program AlfaOBD Demo którym można nawet proxi robić, po co kombinować?
    Nie ma na iOS.

  6. #56
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak
    Postów
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Nie ma na iOS.
    No nie ma co zrobić jakoś będę musiał se poradzić bo już mnie to g zaczynam wkurzać


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil Żak Zobacz post
    nie, bo do takiego musisz mieć PCta, a na niego ori MESa (koszt ok 250zł też z PMFactory) - miał być na bluetooth, a adapter zielony dobry (tu jeszcze był w zestawie zółty który przyda się np w Giulietcie).

    Kup po prostu to:
    https://allegro.pl/elm-327-1-4-b-blu...970970611.html
    tylko zaznacz koniecznie gościowi żeby wysłał Ci wersję pod Fiat/Alfa z usuniętym rezystorem - on takie oferuje

    a do tego kup adapter zielon
    https://allegro.pl/adapter-elm-327-m...946505060.html

    załatw tablet lub komórkę z Androidem (nie wiem jaka wersja minimalnie jest potrzebna, ja używałem kiedyś na 4.2) a na niego zainstalujesz sobie to:
    https://play.google.com/store/apps/d...DDemo&hl=en_US

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kamil Żak Zobacz post
    No nie ma co zrobić jakoś będę musiał se poradzić bo już mnie to g zaczynam wkurzać


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    czytasz moje posty a po minucie zapominasz co Ci napisałem? weź się w garść i zaopatrz sie w zestaw diagnostyczny. jakieś urządzenie z androidem jesteś w stanie załatwić? przeciez to moze być nawet jakis staroć który ma coś walnięte albo słabą baterię - ludzie po szufladach mają takich starych telefonów/tabletów na pęczki, chyba nie będzie problemu od kogoś wyciągnąć, albo coś kupić za psie pieniądze na alledrogo?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #58
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak
    Postów
    125

    Domyślnie

    Zakupione


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #59
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak
    Postów
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie, bo do takiego musisz mieć PCta, a na niego ori MESa (koszt ok 250zł też z PMFactory) - miał być na bluetooth, a adapter zielony dobry (tu jeszcze był w zestawie zółty który przyda się np w Giulietcie).

    Kup po prostu to:
    https://allegro.pl/elm-327-1-4-b-blu...970970611.html
    tylko zaznacz koniecznie gościowi żeby wysłał Ci wersję pod Fiat/Alfa z usuniętym rezystorem - on takie oferuje

    a do tego kup adapter zielon
    https://allegro.pl/adapter-elm-327-m...946505060.html

    załatw tablet lub komórkę z Androidem (nie wiem jaka wersja minimalnie jest potrzebna, ja używałem kiedyś na 4.2) a na niego zainstalujesz sobie to:
    https://play.google.com/store/apps/d...DDemo&hl=en_US

    - - - Updated - - -


    czytasz moje posty a po minucie zapominasz co Ci napisałem? weź się w garść i zaopatrz sie w zestaw diagnostyczny. jakieś urządzenie z androidem jesteś w stanie załatwić? przeciez to moze być nawet jakis staroć który ma coś walnięte albo słabą baterię - ludzie po szufladach mają takich starych telefonów/tabletów na pęczki, chyba nie będzie problemu od kogoś wyciągnąć, albo coś kupić za psie pieniądze na alledrogo?
    Taki błąd




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #60
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    no to juz duzo wiesz, sprawdz wiazke/wtyczke przy tm kole a jak tu ok, sprawdz miernikiem polaczenia od wtyczki przy kole do kompa - schematy z pinami i kolorami kabli sa w elearnie, wygoogluj sobie. jak tu ok to wymiana czujnika? on jest czescia piasty i tu na forum czytalem ze z niektorymi zamiennikami byly problemy albo ori albo bodajze snr sa ok.

    EDIT. poszukaj sobie wątku, coś chyba o falującym wskazaniu prędkości, tam było na temat tych czujników w piaście, które zamienniki dobre itp itd.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 12-01-2019 o 14:27

Podobne wątki

  1. [159] Błąd abs, vdc, hill holder not available
    Utworzone przez Glowcio24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-02-2016, 14:21
  2. [159] Czujnik położenia pedału sprzęgła ??
    Utworzone przez taki_one w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-03-2015, 07:33
  3. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50
  4. czujnik położenia pedału sprzęgła
    Utworzone przez Pio84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 11:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory