Strona 2 z 38 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 372

Temat: Opony, koła zimowe

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Oczywiście, że dobry kołpak na stalowej feldze zrobi różnicę w porównaniu do samej felgi, ale to już kwestia gustu i rozsądku. Znałem przypadki, gdy pomiędzy felgą i kołpakiem zbierał się śnieg, co potem powodowało bicie kierownicy gdyż koła były źle wyważone. Nie mniej nawet kołpaki nie powiększą 16 i te dalej nie będą wyglądały zbyt dobrze.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Dyskusja idzie trochę OT. Fakt że ładniej wyglądają 17 czy 18, ale chyba raczej piszesz o rozwiązaniu pod letnie opony. Poza tym na polskie dziury to przy 16" masz wyższy profil opony więc oszczędzasz bardziej zawieszenie/układ kierowniczy i polepszasz komfort jazdy po kiepskich drogach. Mimo to i tak rok temu robiłem z układem kierowniczym bo oba przednie koła złapały spory luz, pewnie przy 17 czy 18" trzeba jeszcze częściej odwiedzać mechanika z takim problemem.

    Moim zdaniem 16" wyglądają już całkiem fajnie - również bardzo podoba mi się wzór 16" Alu w AR159.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Odnośnie oryginalnch kołpaków. Dziś zakładałem koła z zimówkami (i te kołpaki) i zdałem sobie sprawę że nie wspomniałem o jednej ważnej rzeczy w poprzednich postach. Kołpak jest bardzo mocno wyprofilowany - tzn te żeberka idelanie przylegają od oryginalnej felgi. Jam mam felgi akurat KFZ 16", otwór 65, 5x110, 7", ET34 i pasuje git (mają taki sam profil).

    Jeśli ktoś chciałby takie kołpaki nie można pewnie kupić pierwszej lepszej felgi. Prawdopodobnie kołpaki nie pasowałyby do felg które kolega pawel182 miał zamiar kupić (inne ET, może i inny profil)

    Poniżej wrzucam zdjątka kołpaków po założeniu. Ja uważam że jak na kołpaki to wygląda to lepiej niż możnaby oczekiwać( z odległości >1m jak i z ukosa nie widać że to felga stalowa z kołpakiem):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00260.JPG
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	71.5 KB
ID:	36734Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00261.JPG
Wyświetleń:	382
Rozmiar:	80.4 KB
ID:	36735Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00262.JPG
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	74.6 KB
ID:	36736

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar kalma
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR159 JTDm 16V 2007
    Postów
    170

    Domyślnie

    Elegancko to u Ciebie wygląda. Ja właśnie dzisiaj zmieniłem opony na zimówki + czarne, stalowe felgi na razie bez żadnych kołpaków. Wygląda to tak fatalnie, że nie mogę patrzeć na Alfę i zaczynam się rozglądać za kołpakami.

    Kupiłem felgi Magnetto Wheels, parametry dokładnie takie jak piszesz - otwór 65, 5x110, 7", ET34. Rozumiem że oryginalne kołpaki powinny mi pasować idealnie?

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cieszę się że się podoba. Felgi, opony ani auto nie umyte, a zdjęcia robione komórką jak już się zmierzchało, efek więc nie ten.
    Nie wiem czy podejdą te kołpaki pod Twoje felgi. najlepiej byłoby przymierzyć. jeśli masz oryginalne koło pełnowymiarowe na zapasie to porównaj kształt felgi, z tego co pamiętam moje 4 felgi KFZ które dokupiłem są identyczne.
    jeśli nie masz oryginalnej felgi na prorównanie, to ja kołpaki kupowałem na allegro, u gościa który jest z Orzesza - nazywał się motoakuki. może zadzwoń/napisz do niego i pogadaj, może akurat ma na stanie i mógłbyś do niego podjechać to oglądnąć. jak nie to do ASO, nie wiem czy akurat na kołpaki mają wyższe ceny (ja dawałem około 80zł za sztukę 2 lata temu)
    Jeśli nie znajdziesz kołpaka do przymiarki a bardzo by Ci zależało, to raz na parę tygodni bywam w Gliwicach (rodzina), więc moglibyśmy się na chwikę spotkac i byś sobie przymierzył. Napewno będe w Gliwicach w pierwszych dniach listopada - w razie czego pisz na priv.

  6. #16
    Użytkownik Ogier Avatar kalma
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR159 JTDm 16V 2007
    Postów
    170

    Domyślnie

    Dzięki za propozycję. Poszukam tego motoakuki, a jak nic nie znajdę do końca października, to się odezwę na priv.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ET różni jest większe o 3mm, więc aż tak dużo się ta felga nie schowa.
    samo ET ok, ale weź pod uwagę jeszcze różnicę w szerokości felg, jeśli opel ma 6 cali alfa 7 to masz dodatkowo ok. 12 mm różnicy

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    OK, ale weź pod uwagę że jeśli porównasz oponę o szerokości 205 nałożoną na felgę 6.5"(czy nawet 6" o ile można 205 założyć na taką felgę) jak i 7" to przynajmniej najbardziej zewnętrzna część opony praktycznie wystaje tyle samo w stodunku do błotnika w obu przypadkach. Zakładając że felgi miałyby takie same ET to przy 0.5" różnicy felgi masz z każdej strony 0.25" różnicy (6mm+), ale ta różnica jest tylko widoczna przy samej feldze. Przy 3mm różnicy w ET faktycznie zewnętrzna część opony schowa się ciągle tylko o 3mm różnicy w ET względem błotnika.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 17-10-2011 o 09:21

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel182 Zobacz post
    Epsonix opony użytkowane były tylko 1 sezon
    To na pewno jest jeszcze gwarancja. Poza tym myślę, że 1200 za komplet felg i Pirrelkę to dobra cena (oczywiście jeżeli stan kompletu jest dobry). Ja jeździłem na letnich Pirrelkach i byłem zadowolony. Ładnie trzymały się zakrętów i asfaltu

    ---------- Post added at 11:31 ---------- Previous post was at 11:29 ----------

    ps. nowe Pirreli zaczynają się w cenach od 400 zł do 800 zł za oponę w promocyjnych cenach.

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    OK, ale weź pod uwagę że jeśli porównasz oponę o szerokości 205 nałożoną na felgę 6.5"(czy nawet 6" o ile można 205 założyć na taką felgę) jak i 7" to przynajmniej najbardziej zewnętrzna część opony praktycznie wystaje tyle samo w stodunku do błotnika w obu przypadkach.
    Tak jest, krawędź opony prawie zawsze jest w tym samym miejscu w stosunku do osi symetrii felgi.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Zakładając że felgi miałyby takie same ET to przy 0.5" różnicy felgi masz z każdej strony 0.25" różnicy (6mm+), ale ta różnica jest tylko widoczna przy samej feldze. Przy 3mm różnicy w ET faktycznie zewnętrzna część opony schowa się ciągle tylko o 3mm różnicy w ET względem błotnika.
    - przy feldze 6,5 cali i ET 37 - krawędź felgi będziesz miał ok. 16,54 cm/2 - 37 mm = 4,55cm od piasty
    - przy feldze 7,0 cali i ET 34- krawędź felgi będziesz miał ok. 17,78 cm/2 - 34 mm = 5,49cm
    Nie ulega zatem wątpliwościom, że felga od opla będzie schowana w nadkole ok. 1 cm bardziej.
    Zgadza sie natomiast, że jeśli założyłbyś opony tej samej szerokości na obie felgi to przesunięcie ich krawędzi w stosunku do nadkola wyniesie ok. 3 mm.
    Ostatnio edytowane przez Kali_33 ; 18-10-2011 o 09:38

Podobne wątki

  1. [159] Koła zimowe do AR 159 SW
    Utworzone przez Galaxy82 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-11-2012, 20:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory