Strona 3 z 38 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 372

Temat: Opony, koła zimowe

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Nie lepiej dorzucić parę groszy i kupić alusy z zimówkami?
    Biznesmena trochę poniosło...

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    Nie ulega zatem wątpliwościom, że felga od opla będzie schowana w nadkole ok. 1 cm bardziej. Zgadza sie natomiast, że jeśli założyłbyś opony tej samej szerokości na obie felgi to przesunięcie ich krawędzi w stosunku do nadkola wyniesie ok. 3 mm.
    Pisząc "Zgadza się natomiast" sugerujesz że nie do końca się zgodziłeś ze mną choć ja dokładnie to samo napisałem:

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Zakładając że felgi miałyby takie same ET to przy 0.5" różnicy felgi masz z każdej strony 0.25" różnicy (6mm+), ale ta różnica jest tylko widoczna przy samej feldze.
    Felga jest sama w sobie węższa stąd po ćwierć cala (6.35mm) z każdej strony masz bliżej środka rant felgi. Opona (rozpatrujemy ten sam rozmiar) jednak ułoży się symetrycznie na feldze więc tego akurat nie widać (opona w stosunku do błotnika - jej najbardziej zewnętrzna część, przy feldze jest inaczej). Jedyne co widać to inne ET, tu o 3mm wszystko sie przesunie do środka.

    Rant felgi z zewnętrznej strony przesunie się o 3 + 6.35 = 9.35mm, ale opona tylko o 3mm względem błotnika- stąd sama felga będzie 6.35mm głębiej w stosunku do opony.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 18-10-2011 o 11:01

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Pisząc "Zgadza się natomiast" sugerujesz że nie do końca się zgodziłeś ze mną choć ja dokładnie to samo napisałem.
    dobrze wnioskujesz, nie do końca sie zgadzam bo temat przesunięcia felgi pominąłeś i nie zapominajmy, że w stosunku do oryginalnych kół z oponami w rozmiarze 225/50 na 7,5 calowych felgach (wyglądających zresztą optymalnie w 159-ce) Twoja propozycja opon 205/55 to przesunięcie rantu opony wgłąb nadkola o 6 mm i felgi o ok. 9 mm. Moim zdaniem, i je zdecydowanie podtrzymuję, nie będzie to dobrze wyglądać.
    Poza tym obawiam się, że felgi w ogóle nie wejdą, ktoś na forum pisał, że felgi oplowskie 7J 17 ET 41 obcierały o zacisk. Ale sam jestem ciekawy.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    Napisałem właśnie że felga będzie przesunięta o ponad 6mm względem opony przy 0.5" węższej feldze + opona i rant dodatkowo o 3 względem błotnika (ponieważ ET było 37 zamiast 34), no ale nie ważne, dokładnie piszemy to samo od samego początku tylko nie do końca to zauważasz

    Jeśli chodzi o opony 225/50/R17, no to faktycznie jest różnica w wyglądzie na plus, jednak 225 chyba się nie zakłada na zimę. Ze znanych mi przypadków tylko 205/55/R16 było używane. Może się mylę?

  5. #25
    pawel182
    Gość

    Domyślnie

    Byłem u kumpla, odkręciliśmy jedną felgę od mojej Alfy i niestety stalówka od Opla nie pasowała... Felga obcierała o zacisk hamulcowy. Poza tym wyglądała tak okropnie na tych felgach, że zamówiłem 16 calowe felgi aluminiowe wraz z oponami

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Napisałem właśnie że felga będzie przesunięta o ponad 6mm względem opony przy 0.5" węższej feldze + opona i rant dodatkowo o 3 względem błotnika (ponieważ ET było 37 zamiast 34), no ale nie ważne, dokładnie piszemy to samo od samego początku tylko nie do końca to zauważasz
    czy od początku to nie jestem pewien, ale ważne że wniosek z dyskusji jest zbieżny. Ponadto kolega Paweł już rozwiał wszelkie wątpliwości

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Jeśli chodzi o opony 225/50/R17, no to faktycznie jest różnica w wyglądzie na plus, jednak 225 chyba się nie zakłada na zimę. Ze znanych mi przypadków tylko 205/55/R16 było używane. Może się mylę?
    ja mam właśnie 225/50/R17 jako zimówki, dlaczego sądzisz że będą złe?

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    ja mam właśnie 225/50/R17 jako zimówki, dlaczego sądzisz że będą złe?
    Może w Poznaniu to się sprawdza, ale w Bielsku mamy znacznie więcej sniegu i znacznie częściej drogi są zasypane. Nie zawsze drogi są odśnieżone (zima zaskakuje drogowców co rok...). Nie wspomnę już o dojeździe do domu który współdzielę z 2 sąsiadami - odcinek 100m, część pod górkę - misto nie odśnieża bo to droga prywatna, a samemu nie zawsze się chce. Biorąc przykład z aut terenowych gdzie raczej stosuje się węższe opony z wyższym profilem - takie w warunkach błota czy śniegu sprawdzą się lepiej, też takie wybrałem.

  8. #28
    JohnnyDeformer
    Gość

    Domyślnie

    Wtrącę się a propo opon o których mówił epsonix.
    Generalnie jest tak, że opona zimowa twardnieje i to jest fakt. Jest ona jest jednak wykonana z miękiej gumy i nawet po 10 latach będzie dużo bardziej mięka niż letnia.
    Taką np. 10letnia zimówkę porównałbym do opon na których w latach 80tych jeżdziło się caly sezon. Da sę jeździć jeśli człowiek sie nie ściga na nich (pomijajac że zimą bez kolców raczej ciężko) i nie jeździ po dużych wzniesieniach (na Szczyrk po głownych drogach spokojnie daje radę - gorzej pod te ostrzejsze wzniesienia na odnogach od głownej drogi, ale tam to własciwie jak nie masz napędu na 4 koła to nawet zimówka ci nie pomoże)

    Także rzeczywiście nowa opona będzie dużo lepsza niż taka przykładowa 10letnia, ale to nie znaczy ze ta starsza się nie nadaje. Też da sie na niej jeździć i jeśli nie zapieerdzielasz po jakichś górach to na miasto, jest wystarczająca.

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    zgadzam się. trzeba jednak o pamiętać że wiek opony też powinno się uwzględnić i wtedy można świadomie dokonać wyboru. informacja w pierwszym poście podana przez pawel182 była że bieżnika jest tam XXX mm - to napewno nie jest jedyny wskaźnik stanu opony zimowej.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 19-10-2011 o 12:12 Powód: literówka

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Yaro85
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Goczałkowice-Zdrój
    Auto
    Zoe 159 SW 1.9 JTDm 16V <3
    Postów
    34

    Domyślnie

    Zrobiłem jak epsonix kupiłem orginalne felgi i do tego kołpaki 2 pierwsze fotki to z zimówkami 16" na 3 stoi jeszcze na alusach 17"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29102011283.jpg
Wyświetleń:	920
Rozmiar:	101.6 KB
ID:	37778Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29102011284.jpg
Wyświetleń:	818
Rozmiar:	130.0 KB
ID:	37779Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5883.jpg
Wyświetleń:	603
Rozmiar:	78.0 KB
ID:	37780
    Tomek - Yaro

Podobne wątki

  1. [159] Koła zimowe do AR 159 SW
    Utworzone przez Galaxy82 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-11-2012, 20:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory