Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Dziwny dźwięk z komory silnika z prawej strony

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar kalma
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR159 JTDm 16V 2007
    Postów
    170

    Domyślnie Dziwny dźwięk z komory silnika z prawej strony

    Od czasu jak wjechałem w dziurę, uszkodziłem oponę i wymieniłem felgę najpierw na dojazdówkę, a teraz na stalowe - zimowe, to mam dziwny dźwięk w okolicach prawego koła. Takie brzęczenie jakby coś wpadało w rezonans / było nie do końca dokręcone.

    Nie słychać tego cały czas tylko pojawia się i znika. Zarówno na postoju, jak i podczas jazdy.

    Wysokość dźwięku nie zmienia się wraz ze wzrostem prędkości auta albo przy zwiększaniu obrotów silnika.

    Dzisiaj zauważyłem, że jak zaczyna być to słychać na luzie, to po wrzuceniu biegu brzęczenie znika. Czy to by sugerowało, że to jakiś problem ze sprzęgłem?

    Jakieś pomysły?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Może nie jest to związane bezpośrednio z Twoim problemem i wypadkiem ale u mnie takie buczenie/bzyczenie/brzęczenie pojawiało się na skutek wibracji przewodu paliwowego. Może być tak że owo buczenie nie jest bezpośrednio związane z przykrym wypadkiem który Cię spotkał ? To jest tylko taka moja sugestia, ale jakbyś miał okazję to podczas tego bzyczenia podnieś maskę i dotknij sobie jednego z przewodów paliwowych - jeżeli będzie mocno drżał i wibrował to to jest ten problem. Ja poradziłem sobie przez założenie objemki plastikowej.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar kalma
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR159 JTDm 16V 2007
    Postów
    170

    Domyślnie

    No właśnie może to być zbieg okoliczności z tą zmianą koła. A gdzie są te przewody paliwowe?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Nie wiem czy to jest źródło problemu u Ciebie kalma, ale można sprawdzić to co sugeruje mariszoles. Sam kiedyś miałem dziwne buczenie z prawej strony, choć najbardziej było je słychać w okolicach nóg pasażera. Okazało się że przewody paliwowe rezonowały w pewnym zakresie obrotów, pewnie z częstotliwością wymuszoną pracą wtryskiwaczy. U mnie te drgania przewodów paliwowych były przenoszone metalowymi przewodami od klimatyzacji, a te gdzieś tam przenosiły je za schowek i stąd najbardziej było słychać je w okolicach nóg pasażera.

    jeśli chodzi o gumowe przewody to są to czarne przewody o średnicy ok 1cm lecące do i z filtra paliwa. ten zaś to puszka średnicy powiedzmy 10cm i długości z 18cm (mniej więcej) zamontowana na górze przegrody silnika trochę na prawo od osi auta (jak podniesiesz maskę to w okolicy wycieraczki pasażera). jest przewód za filtrem - taka pętelka - jest dość długa i łatwo przez to może wpadać w drgania. jeśli słyszysz buczenie, złap za niego, jak przestanie to masz winowajcę. ja to załatwiłem 3 plastikowymi samozaciskowymi pętelkami (czy jak to nazwać) - nie ściskałem za mocno - tylko trochę chciałem to wszystko usztywnić, tak żeby zniwelować możliwość wpadania w rezonans. działa juz od 1.5 roku.

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar kalma
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR159 JTDm 16V 2007
    Postów
    170

    Domyślnie

    Dzięki koledzy! Akurat jak na złość jak chciałem sprawdzić czy to te przewody, to oczywiście buczenie nie chce się pojawić

    Jednak zauważyłem, że jedna z metalowych rurek była niedokręcona do obudowy silnika. Dokręciłem i zobaczę, może to pomoże. A jak nie, to będę łapał za przewody paliwowe tak jak piszecie i może znajdę winowajcę.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    u mnie buczenie pojawiało się dopiero jak pojeździłem ze 20 minut i wszystko w komorze silnika porządnie się nagrzało. pewnie gumy miękły i stawały się bardziej podatne na drgania

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar m!ke
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR159 2.4 Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Panowie. Przeczytałem wasze rady na ten dziwny problem z brzeczeniem bo dzisiaj właśnie takie coś usłyszałem u siebie. Wcześniej tego nie miałem jak temp. były wyższe. Teraz jechałem i było poniżej zera. Silnik się nagrzał i przy pewnych obrotach i podczas dodawania gazu słyszałem takie stłumione rezonujące chrobotanie. Na postoju też udało mi się je wywołać po dodaniu gazu. Jutro sprawdzę przewody paliwowe i założę na nie trytki.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar fire998
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Wodzisław Slaski
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v upgrade soft
    Postów
    391

    Domyślnie

    czytam czytam wasze wypowiedzi i stwierdzam że mam podobny problem, tylko że u mnie te buczenie/brzęczenie słychać tylko od zakresu 40km/h tak do 80-90km/h. Na postoju jest cisza. A słyszałem że to niby jest normalna rzecz i pochodzi to z układu napędowego. więc sam nie wiem jestem już z tego ogłupiały!

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalma Zobacz post
    Jednak zauważyłem, że jedna z metalowych rurek była niedokręcona do obudowy silnika. Dokręciłem i zobaczę, może to pomoże. A jak nie, to będę łapał za przewody paliwowe tak jak piszecie i może znajdę winowajcę.
    u mnie też coś rezonowało z prawej strony i była to niedokręcona śrubka tej ozdobnej aluminiowej listwy nad schowkiem, jest pod klapą deski tam gdzie wyłącznik poduszek. Dokręciłem i błoga cisza

    ---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 20:35 ----------

    Cytat Napisał fire998 Zobacz post
    czytam czytam wasze wypowiedzi i stwierdzam że mam podobny problem, tylko że u mnie te buczenie/brzęczenie słychać tylko od zakresu 40km/h tak do 80-90km/h. Na postoju jest cisza. A słyszałem że to niby jest normalna rzecz i pochodzi to z układu napędowego. więc sam nie wiem jestem już z tego ogłupiały!
    też to mam i nie wiem czy po prostu TTTM, na razie przejechałem 10 kkm i nic się nie zmienia

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar m!ke
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR159 2.4 Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Dzisiaj było cieplej i po nagrzaniu nic nie zgrzytało/rezonowało. Zaciągnołem trytkami dwa przewody i jeszcze o rurkę od klimy.

    Edit:
    Niestety dzisiaj było zimno rano. Po rozgrzaniu (około 10km) znowu było słychać. Na postoju kombinowałem i okazało się, że po otwarciu maski nie chrobocze nic. Muszę odkręcić plastik koło wycieraczek bo jakoś jest luźno spasowany. Może to te okolice. Jak ktoś ma czas na eksperymenty dzisiaj to można sprawdzić i to.
    Ostatnio edytowane przez m!ke ; 15-11-2011 o 17:42 Powód: Aktualizacja

Podobne wątki

  1. [159] Dziwny odgłos z prawej przedniej strony + film z jazdy
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-10-2015, 15:57
  2. [159] Dziwny dziwęk z komory silnika 2,4 JTDM
    Utworzone przez flacha2000 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-10-2015, 11:33
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 15:26
  4. Stukanie z prawej strony silnika przy skręceniu kół.
    Utworzone przez Romuald w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 08:18
  5. Dziwny dźwięk z prawej strony.
    Utworzone przez cysio w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 07:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory