Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: 2.4 JTDm - Piszczy komuś pasek klimy ?

  1. #21
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar SimonG
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    W211 T 320CDI
    Postów
    281

    Domyślnie

    Wymienione sprzęgiełko alternatora i pasek na zimnym dalej popiskuje. Nie mam już sił. Jakieś pomysły?

    Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał SimonG Zobacz post
    Wymienione sprzęgiełko alternatora i pasek na zimnym dalej popiskuje. Nie mam już sił. Jakieś pomysły?

    Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
    Odpuść, ten typ tak ma. Nawet jak wymienisz wszystkie rolki I napinacze to po krótkim czasie pisk powróci.

  3. #23
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar SimonG
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    W211 T 320CDI
    Postów
    281

    Domyślnie

    Przy pierwszym ruszaniu słychać jeczenie paska. Pisk odpuszcze ale mam nadzieję, że na tym się skończy a nie jak teraz z tym sprzęgiełkiem, zjechało cały pasek do zera.

    Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mor_pl Zobacz post
    Ja robiłem sam, wiem zatem co wyciągałem z pudełka. Zrezztą z wymianą tego krótkiego też się ścierałem, bo nie miałem najpierw koncepcji jak to jest naciągane. A to po prostu jedna pozycja altka. Niestety na ori paskach popiskuje, tak jak na wcześniejszych (też ori).
    Nie rozumiem skoro piszczy to wymieniam. Przecież nawet oryginalne kokosów nie kosztują. 46zł micro i 23 klimy w ASO i bez rabatów. Ja wymieniałem tez przy okazji rozrządu (chociaż wcześniej nie piszczały) na oryginały i od dwóch już lat dalej cisza. A dodam, że wymieniałem też napinacz (bo po co później się jeszcze raz z tym bawić. Koszt napinacza ok. 160zł (a tej firmy co w oryginalnym pudełku z ASO)
    Jakby piszczało to już bym to dawno wywalił i założył nowe. Za ok. 200-300zł cisza na długi czas.
    Proponuję koledze też to samo zrobić.

    PS
    Nawet jeżeli był założony nowy pasek na klimę i ktoś go raz ściągał i ponownie założył to na 100% będzie piszczał!!! To jest pasek tzw. elastyczny i naciąga się go przez założenie jednorazowe. Później on już się sam rozciągnie i nie należy znów go ponownie zakładać.
    Pozdrawiam

  5. #25
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar SimonG
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    W211 T 320CDI
    Postów
    281

    Domyślnie

    Nie poddaje sie. Ma być cicho. Mam wymienione wszystko prócz koła pasowego. Może te paski contitecha chu*owe..

    Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Ma być i zrób tak że je wymień jeszcze raz.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    A dodam, że wymieniałem też napinacz (bo po co później się jeszcze raz z tym bawić. Koszt napinacza ok. 160zł (a tej firmy co w oryginalnym pudełku z ASO)
    Jaki napinacz? Czyli hałasował duży czy mały?
    Ostatnio edytowane przez hagi ; 02-11-2015 o 15:29

  8. #28
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar SimonG
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    W211 T 320CDI
    Postów
    281

    Domyślnie

    Wymieniam koło pasowe wału korbowego. Po wymianie, pasków, napinacza z rolką, sprzęgiełka alternatora dalej słychać na zimnym chwilę dziwne piski. Alternator stawia większy opór na zimnym zaraz po odpaleniu bo jest większy pobór prądu, paskiem wtedy dziwnie rzuca i stad piski. Guma w kole pasowym faktycznie jest już zmęczona i obstawiam, że to ono. Nawet na oko można stwierdzić, że jego dni byłyby policzone. Wszystko inne już wymieniłem. Wyjdzie drożej ale trudno.

  9. #29
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar SimonG
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    W211 T 320CDI
    Postów
    281

    Domyślnie

    Dobra piszczenia już nie ma. Przed tym była dłuuuga i ciężka walka. Jak już pisałem wymienione paski, sprzęgiełko alternatora, rolka + napinacz i dalej paskiem rzucało jak alternator stawiał większy opór. Diagnoza - wywalona guma na kole pasowym, nic innego nie mogło już być nie tak. Po wyjęciu koła okazało się, że guma ma małe i wąskie pęknięcie ale wystarczyło żeby całość wariowała pod obciążeniem.

    Po wymianie silnik pracuje idealnie, paskiem już nie rzuca. Wibracje na wolnych nie są prawie wgl wyczuwalne, auto nie wydaje z siebie ŻADNEGO pisku, może to placebo ale zauważyłem też, że samo wspomaganie chodzi lepiej. Wcześniej przy skręcaniu na postoju czuć było trochę to "gumowanie", zbiorniczek i płyn miałem ok. Teraz skręca się jak w aucie salonowym Może zużyte koło pasowe, które napędzało paskami różne akcesoria dawało w kość tym podzespołom.

    Nie wiem czy czasem nie stawiam swoją wypowiedzią zaprzeczenia do "ten typ (2.4JTDm) tak ma" Jeżeli wam popiskuje, a ogół podzespołów macie dobry, to zaglądnijcie do koła. Dodatkowa różnica i objaw zarazem, brak słyszalnego klekotania na zimnym tego koła.
    Ostatnio edytowane przez SimonG ; 05-11-2015 o 18:53

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Może coś w tym być, u mnie także słychać poza tym piskiem lekki opór kierownicy, za mały na pompę i magiel, ale gumowanie dość wyczuwalne, więc pewnie też u mnie koło się kończy.

Podobne wątki

  1. Piszczy jak pasek ae to nie pasek.
    Utworzone przez mkw w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 14:39
  2. Pasek wielorowkowy czasem piszczy JTD
    Utworzone przez dlubacz w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 13:23
  3. [GTV Spider] coś piszczy 1.98 ts rolka napinacz? pasek nie
    Utworzone przez ian3 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 13:20
  4. pasek wielorowkowy tarabani i piszczy
    Utworzone przez lysy_84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 19:56
  5. Pomocy piszczy pasek micro 156 2.4 jtd
    Utworzone przez kufelek012 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 12:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory