Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: 2.4 JTDm - Piszczy komuś pasek klimy ?

  1. #1
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie 2.4 JTDm - Piszczy komuś pasek klimy ?

    Czy komuś rano po odpaleniu piszczy pasek wieloklinowy alternatora / klimy ? Mi zawsze rano przez jakąś minutę świergocze ten pasek.. Ogólnie tę dolegliwość mam od dawna.. pasek zmieniany przed rokiem.. i tu pytanie.. czy taki pasek czy ten typ tak ma ? Napinacz jest automatyczny, więc tu nic nie wykombinuje z napięciem.. Ja wiem, że z racji wyposażenia nagrzewnicy w grzałkę, jest ogromne zapotrzebowanie na prąd po odpaleniu auta.. i alternator pewnie spory opór stawia.. ale to troche wstyd, żeby takie auto odpalało jak stary Polonez (bez urazy, Poloneza wspominam bardzo miło).
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar m!ke
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR159 2.4 Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Czytałem z uśmiechem twojego posta. Mam tak samo. Rano z minutę lekko piszczy pasek mediów. Jak staje na pierwszych światłach około 200m to już jest cisza. Wtedy odpalam podgrzewanie szyby/lusterek i znowu słyszę piski

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera 2.4 JTDM 243,4 KM 509,9Nm by Cinsoft
    Postów
    36

    Domyślnie

    Moja Brera miała identycznie, jak tylko zrobiło się zimnej, a pasek ma 3 kkm, wymieniany "przed chwilą" z rozrządem (oryginał z ASO). Teraz, jak są wilgotne poranki, piski nie występują z rana, natomiast jak odpalam po pracy, to piszczy chwilę. Wystarczy mu podnieść gazem obroty do ok. 1kRPM i jest cisza. Pochodzi tak chwilę i jak ruszam, już nic się nie dzieje. Ja olałem sprawę, bo działo się to również na "starym" pasku, przed wymianą.

  4. #4
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Czyli z tego co widać alternator stawia tak duży opór, że pasek ma mini uślizgi.. ehh.. troche jeszcze za ciepło, żeby zacząć używać webasto..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Z tego co wiem tam sa dwa paski klinowe, jeden duzy odp chyba m.in. za wspomaganie i maly (bodajrze od klimy).
    Jak ten maly sie rozciagnie itp to wlasnie sa te piski. Z tego co wiem wymiana tego paska jest mocno upierdliwa z racji tego za jest to tak upchane w 2.4 i malo miejsca przez dodatkowy cyliner ale poza piskami ktore wiem ze moga byc wkurzajace nie powinno sie nic dziac, tzn ten pasek jest tak gruby ze nie powinien peknac, a nawet jesli to nic sie nie powinno stac.
    Mimo to profilaktycznie wymienilem u siebie oba (bylo lekkie popiskiwanie po rozruchu) - narazie jest cicho (tez mam grzalke). Jesli mialbym wymieniac ponownie pewnie odpuscilbym.

    Jednak to dziwne, ze po wymianie znowu piszczy...Wymienialiscie na oryginalny i czy na pewno wlasciwy pasek ?
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 20-10-2011 o 11:02

  6. #6
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    U mnie w czerwcu zeszłego roku wymieniany był rozrząd i paski.. Pasek rozrządu na bank był oryginalny, bo tylko tam można wówczas było kupić paski z powłoką teflonową.. Nie jest wykluczone, że paski osprzętu nie są oryginalne.. muszę zapytać w Pablogarage..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera 2.4 JTDM 243,4 KM 509,9Nm by Cinsoft
    Postów
    36

    Domyślnie

    Ja robiłem sam, wiem zatem co wyciągałem z pudełka. Zrezztą z wymianą tego krótkiego też się ścierałem, bo nie miałem najpierw koncepcji jak to jest naciągane. A to po prostu jedna pozycja altka. Niestety na ori paskach popiskuje, tak jak na wcześniejszych (też ori).

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    nie wiem czy to moze miec jakis wplyw ale przy grzalkach i ogolnie duzym obciazeniu (Mariusz pisales ze masz tez webasto) + jesli pasek wymieniony niedawno na nowy to moze mocniejszy aku na rozruch by sie przydal skoro piszczy tylko wtedy, ale to taka teoria pewnie wyssana z palca

    Zakladam ze jak masz web to pewnie i tak masz mocniejszy aku z zalozenia. J
    U siebie mam varte silver dynamics 77 mAh kilka miesiecy od wymiany paska i cisza.

  9. #9
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    No ja mam niespełna roczny Centra Futura.. też chyba 77Ah (fabryczny miał 70Ah), tylko ja poruszam się w 80% na odcinkach do 2km, co nie jest najzdrowsze dla akumulatora i przede wszystkim jego doładowywania.. Podepne którejś nocy sobie prostownik.. i zobaczymy czy rano będzie cisza.. Webasto jako takie nie jest włączane w czasie rozruchu, za to ta grzałka w nagrzewnicy ma chyba 1000W, więc troszkę ciągnie..

    Nie wiem które wersje mają aku 90Ah.. ale niektórzy taki mają z tego co pamiętam..
    Ostatnio edytowane przez Mariusz AutoDS ; 21-10-2011 o 10:23
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar Nitro
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Była AR 147 1,9 jtdM 16v 140km, Jest 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    186

    Domyślnie

    Odświeżę temat
    Mam pytania
    1. Czy jak serwis wymienia mi koło pasowe i sprzegło alternatora to będzie miał łatwiejszy dostęp do tego małego paska czy tak samo upierdliwa jest wymiana? Pytam bo wymieniłem sam wielorowkowy z rolką i rolkę z napinaczem przez co ciągły odgłos piszczenia na luzie zniknął ale pojawiło się podczas odpalania chwilowe 1-2 sek. popiskiwanie . Jutro będą mi wymieniać koło pasowe i profilaktycznie od alternatora sprzęgiełko to może bym od razu wymienił ten pasek

    2. Czy uszkodzone koło pasowe może powodować czasami nierównomierną pracę silnika przez co na rozgrzanym czasami obroty delikatnie falują ale z częstotliwością co kilkanascie sekund ?

Podobne wątki

  1. Piszczy jak pasek ae to nie pasek.
    Utworzone przez mkw w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 14:39
  2. Pasek wielorowkowy czasem piszczy JTD
    Utworzone przez dlubacz w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 13:23
  3. [GTV Spider] coś piszczy 1.98 ts rolka napinacz? pasek nie
    Utworzone przez ian3 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 13:20
  4. pasek wielorowkowy tarabani i piszczy
    Utworzone przez lysy_84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 19:56
  5. Pomocy piszczy pasek micro 156 2.4 jtd
    Utworzone przez kufelek012 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 12:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory