Strona 3 z 37 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 361

Temat: aux

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek76 Zobacz post
    A może ma ktoś namiary na miejsce w Warszawie, gdzie można fachowo i bezproblemowo wyjąć radio fabryczne w Alfie 159?
    Wyciągnięcie radia to banał tylko trzeba kupić takie 2 specjalne uchwyty z drutu za parę złotych. na 99.9% takie będą dobre:
    http://allegro.pl/klucze-haki-wyjmak...459259930.html

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Nie trzeba uchwytów, 4 gwoździe wystarczą. Był już o tym temat.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kamilhex
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Słubice/Poznań
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 Qtronic 200KM
    Postów
    64

    Domyślnie

    Może komuś pomogę:

    - radio można wyjąć 4 gwoździami ok 4 cm długości, trzeba je włożyć do oporu i pociągnąć za wszystkie na raz, trochę cierpliwości i na pewno się uda
    - mam radio blaupunkt alfa 2006 rok, na allegro sprzedają kabelki tylko do alf >2007, kupiłem taki kabelek http://allegro.pl/aux-alfa-fiat-lanc...468918374.html i okazało się, że wchodzi w swoje miejsce, ale radio nie gra. Dokonałem przeróbki - wyciągnąłem dwa piny i przepiąłem je na drugą stronę wtyczki symetrycznie, po tym zabiegu wszystko działa. Wyciągnięcie pinów jest dosyć trudne, warto udać się z tym do jakiegoś elektryka, bo inaczej można zepsuć wtyczkę.
    - w moim radiu w tryb AUX można przejść przyciskając przycisk CD w momencie kiedy nie ma płyty w radiu

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat09 Zobacz post
    Nie trzeba uchwytów, 4 gwoździe wystarczą. Był już o tym temat.
    no nie trzeba - sam wygiąłem sobie takie 2 uchwyty z drutu po jakiś starych wieszakach na ubrania i pilnikiem nadciąłem ten ząbek, nie chciałem jednak na początek opisywać dzikich sposobów.

    U mnie jednak to tak łatwo nie szło - gwoździami napewno by się nie udało, a samorobnymi uchwytami udaje się raz na ileś razy. Z czasem dokupiłem sobie oryinalne uchwyty i też trzeba się naszarpać, choć udaje sie za 1-2 razem. Może akurat u innych idzie to łatwiej?

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Niepołomice
    Auto
    159, 1.9 jtd, 8v
    Postów
    28

    Domyślnie

    Witam, ja mam fabryczne radio w swojej alfie z 2005 i mam pytanie, czy te wszystkie przewody AUX, które są na allegro bedą pasowały?? Pytam, bo tam jest napisane, ze pasują do samochodów od 2006.

  6. #26
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Brera
    Postów
    145

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałbym podłączyć iPhona pod radio, tak aby móc odtwarzać z niego muzykę. Fabrycznie mam Blue&Me i port USB w schowku, ale nie mam zamiaru wydawać 400zł na fiatowski adapter.
    Czy ktoś z was podłączał już telefon/odtwarzacz w ten sposób? Próbowałem kostką mini ISO i jackiem z wtyczkami poniżej, ale nie działa. Jak mam to zrobić albo jakich wtyczek użyć jeśli z tymi poniżej się nie da?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	020.jpg
Wyświetleń:	539
Rozmiar:	52.5 KB
ID:	104951Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	021.jpg
Wyświetleń:	540
Rozmiar:	44.0 KB
ID:	104952Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	022.jpg
Wyświetleń:	488
Rozmiar:	47.6 KB
ID:	104953
    Ostatnio edytowane przez robbson77 ; 11-08-2013 o 16:01

  7. #27
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    AR 159 1.8MPI
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek08125 Zobacz post
    Witam, ja mam fabryczne radio w swojej alfie z 2005 i mam pytanie, czy te wszystkie przewody AUX, które są na allegro bedą pasowały?? Pytam, bo tam jest napisane, ze pasują do samochodów od 2006.
    Wciśnij dwa razy przycisk CD na panelu, jeśli przełączy się w tryb AUX to z tyłu masz wyjście. Mi serwis za 20zł wyjął radio, podłączył przejściówkę (wyszukaj "aux 159" na allegro) i wyprowadził kabel przy kanale.

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Właśnie zamontowałem u siebie kabelek z wyjściem jack i podłączyłem do radio jako aux. Kilka uwag poniżej.

    Nie wszystkie 159 mają możliwość podłączenia AUX do radia. Najprostsze (najstarsze) radyjka nie mają wyprowadzonych pinów w kostce z tyłu i nie mają na schemacie odpowiednich opisów. Tak to wyglądało u mnie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	159_radio_bez_aux.JPG
Wyświetleń:	1488
Rozmiar:	49.9 KB
ID:	106362

    Do tego radia nie da się podłączyć prostym kabelkiem zewnętrznego źródła dźwięku. Takie radio można poznać po tym, że lewy górny przycisk nie jest do wyciszania ("mute"), ale do zmiany źródła dźwięku ("scr/scan").

    Mi udało się trafić za grosze na szrocie radio z mp3, do którego szrociarze nie mieli kodu, więc sobie podmieniłem stare radio na nowe. Zdobycie kodu do radia jest dość proste, można na alfaowners.com w odpowiednim wątku o to poprosić:
    http://www.alfaowner.com/Forum/ice-a...-ask-here.html

    Radio z odpowiednimi wyjściami wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	159_radio_z_wejsciem_aux.JPG
Wyświetleń:	770
Rozmiar:	42.0 KB
ID:	106363
    Oczywiście, gdy na żółtej kostce mamy coś podpięte to trzeba przemyśleć co tam mamy podpięte i albo to wypiąć (bo jest to jakieś ślepe podłączenie nieistniejącego wyposażenia), albo... no właśnie nie wiem co kolega dwa posty wyżej tam może mieć.

    Cała instrukcja podłączenia jest ładnie przygotowana tutaj: http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...nym_radiu.html

    BTW do czego służy wejście oznaczone jako "booster"? Nie dałem rady wypiąć tego pinu ze starej kostki i nie wiem do czego mi to służyło? Na razie odłączyłem, może jutro znajdę lepsze narzędzie do wypinania pinów z kostki i przełożę ten kabelek.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDM
    Postów
    67

    Domyślnie

    A czy ktoś może już rozgryzał temat aux'a w connect nav?
    Ostatnio edytowane przez Mac1ek ; 29-08-2013 o 01:49

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDM
    Postów
    67

    Domyślnie

    No dobra. Już wiem, że żółte mini-iso z mini jackiem nie pasuje do connecta. Mam do oddania za grosze taki kabelek, więc może komuś z normalnym radiem się przyda. Ja eksperymentuje dalej tym razem z niebieską kostką. W connect żółta jest od wzmacniacza.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory