Strona 31 z 37 PierwszyPierwszy ... 2122232425262728293031323334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 361

Temat: aux

  1. #301
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    przyciski dzialaja zawsze

  2. #302
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Cybinka
    Auto
    Brera 2.2JTS 2007r.
    Postów
    47

    Domyślnie

    Witam.
    Podepnę się pod temat i zapytam o wyjście liniowe z radia. Wyszukiwarka na forum średnio działa a szukam informacji, czy do radia oryginalnego cd bez navi można podłączyć wyjście liniowe na wzmacniacz? Zdaje sie niebieska wtyczka z chinchami i pobudzeniem wzmacniacza.
    Oryginalne głośniki tak sobie grają i chciałbym dołożyć "trochę basu".

  3. #303
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    niebieski wtyk to akurat wejście ze zmieniarki. coś mi gdzieś świta że nie ma wyjścia audio tylko jest konwerer z normalnych wyjść głośnikowych - coś takiego przynajmniej gdzieś na forum czytałem. najlepiej na początek sprawdzić to zaglądając do schematów w eLearnie dla konfiguracji z Bose, zobaczyć jak wzmak jest podpięty. do eLearn gdzieś sa linki na forum.


    EDIT. a rzuciłem okiem z ciekawości do eLearna. tak jak pisałem sygnały do wzmacniacza wychodzą przez te same złącze przez które konfig bez Bose zasila głośniki. Pytanie tylko czy we wzmaku z Bose jest odpowiednia konwersja, czy radio trzeba przełączyć na tryb jak dla Bose i wtedy przełączy się wyjście radia na wyjścia sygnałowe. Więc rzuciłem okiem do MESa, w Proxi jest opcja Bose amplifier a w niej opcje Present i Not present. Opis jest taki:
    This function allows to enable/disable the Bose/external amplifier output.

    Mi to wygląda że ta opcja w proxi przełaczy wyjścia w tryb wyjść sygnałowych i nie trzeba będzie stosować żadnych konwerterów czy wzmacniaczy działających z wyjść głośnikowych tylko normalnych działających z sygnałem/wyjściem liniowym.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 13-03-2019 o 01:18
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #304
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Cybinka
    Auto
    Brera 2.2JTS 2007r.
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    niebieski wtyk to akurat wejście ze zmieniarki. coś mi gdzieś świta że nie ma wyjścia audio tylko jest konwerer z normalnych wyjść głośnikowych - coś takiego przynajmniej gdzieś na forum czytałem. najlepiej na początek sprawdzić to zaglądając do schematów w eLearnie dla konfiguracji z Bose, zobaczyć jak wzmak jest podpięty. do eLearn gdzieś sa linki na forum.


    EDIT. a rzuciłem okiem z ciekawości do eLearna. tak jak pisałem sygnały do wzmacniacza wychodzą przez te same złącze przez które konfig bez Bose zasila głośniki. Pytanie tylko czy we wzmaku z Bose jest odpowiednia konwersja, czy radio trzeba przełączyć na tryb jak dla Bose i wtedy przełączy się wyjście radia na wyjścia sygnałowe. Więc rzuciłem okiem do MESa, w Proxi jest opcja Bose amplifier a w niej opcje Present i Not present. Opis jest taki:
    This function allows to enable/disable the Bose/external amplifier output.

    Mi to wygląda że ta opcja w proxi przełaczy wyjścia w tryb wyjść sygnałowych i nie trzeba będzie stosować żadnych konwerterów czy wzmacniaczy działających z wyjść głośnikowych tylko normalnych działających z sygnałem/wyjściem liniowym.
    Nie mam eLearn, musze go poszukać i zainstalować. Póki co mógłbyś wkleić zrzut, schemat które piny to wyjście liniowe oba kanały i czy jest zasllanie "pobudzenie" wzmacniacza z radia.
    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    [QUOTE=epsonix;2154018]niebieski wtyk to akurat wejście ze zmieniarki. coś mi gdzieś świta że nie ma wyjścia audio tylko jest konwerer z normalnych wyjść głośnikowych - coś takiego przynajmniej gdzieś na forum czytałem. najlepiej na początek sprawdzić to zaglądając do schematów w eLearnie dla konfiguracji z Bose, zobaczyć jak wzmak jest podpięty. do eLearn gdzieś sa linki na forum.


    Znalazłem coś takiego, w opisie jest Alfa 159, powinno pasować: https://natcar.pl/pl/p/AUX-ALFA-FIAT...OLTE-RCA/14572
    Ostatnio edytowane przez gonek ; 14-03-2019 o 07:44

  5. #305
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    to co wkleiles to jest kabel do wejscia (do radia a nie wyjście z) aux i zadziala w tych radiach ktore maja w zlaczu obsadzone piny i aktywowane w proxi, no i nie maja blue&me z mediaplayerem bo on zajmuje to wejscie.

    co do schematow to przecież napisałem wyraźnie ze wyjście na wzmacniacz w konfiguracji bose jest przez wyjscia glosnikowe. czytales? piny standard z resztą masz opis na naklejce na radiu. a jak potrzebujesz schemat to ściągnięcie elearna to szybsza sprawa niz przygotowanie tego co prosisz, z reszta pisze z komorki.
    nie kojaze sygnału do pobudzania wzmaka.

  6. #306
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2
    Postów
    14

    Domyślnie USB/AUX do radia

    Witajcie,

    Mam radio, które ma możliwość podpięcia AUX (dwukrotnie kliknięcie na CD powoduje pojawienie się napisu AUX na wyświetlaczu), jednak nie mam wyjścia na gniazdo w aucie.

    Widziałem w innym temacie, że wystarczy kupić kabel Mini Iso <-> Jack i wpiąć go w tył radia i już AUX działa.
    Ale mam inne pytanie,
    czy można jakimś sposobem zrobić USB w tym radio?

  7. #307
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przed założeniem nowego tematu korzystamy z wyszukiwarki.

    A co do pytania to można w taki sam sposób (kabelek z żółtą kostką) w odpowiedniej wariacji z odpowiednim adapterem, np. https://allegro.pl/oferta/przejsciow...5mm-7918404881
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #308
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Niestety USB nie dodasz. Ten adapter tutaj nie zadziała.
    Wejście AUX to analogowe wejście liniowe, pod które musisz podać sygnał podobny jak na słuchawki.
    Ostatnio edytowane przez mateuszszar ; 17-04-2019 o 22:02

  9. #309
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2
    Postów
    14

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	58373628_2022220464555959_9129906109610459136_n.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	57.5 KB
ID:	257508

    Czy do takiego radia można podpiąć usb?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	58377657_791536434561436_6513545765283954688_n.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	59.6 KB
ID:	257507  

  10. #310
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Tak, symulatory zmieniarek do Fiat/AR - moga być z USB,SD,BT (telefon + streaming),jack, np chyba chwalą od Yatour - to na niebieską wtyczkę, działa nawet sterowanie z kierownicy - są tematy o tym poszukaj. Ja miałem xCarLink-a (z 2010r taki USB/SD/Jack) ideał to nie był, choc potem rozbudowałem go o BT za 30zł z allegro taki co bierze z USB zasilanie, a ma wyjście jack które zapętliłem do xCarlinka - coś tam grało ze Spotify przez niego.

    Do tego po fakcie narysowanych pinów na naklejce, masz też wejście aux obsadzone (żółta wtyczka - pewnie AUX masz wybieralne przełączając wejścia?) - mógłbyś wtedy przełączając się na tą żółtą wtyczkę i podpiąć sobie jakiegokolwiek grajka przez np jack-a. Kabelek parę zł w necie.

    No i jest trzecia droga - dołożenie Blue&me, no ale tu już trzeba wiązki rzeźbić, aktywować w proxi i zdobyć działający moduł - sam robiłem, są tematy o tym. w tym rozwiązaniu dostajesz system ori z wyświetlaniem info na zegarach, komendami głosowymi np do obsługi telefonu po BT, ale nie ma streamingu BT (stąd oprócz B&M miałem xCarlinka z poprzedniej 159, i do niego BT który robił tylko za BT dla streamingu muzy)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory