Strona 13 z 23 PierwszyPierwszy ... 345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 223

Temat: linka hamulca ręcznego

  1. #121
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Porównuję zdjęcia z aukcji na allegro Linex http://allegro.pl/linki-hamulcowe-2-...111905374.html
    i aukcję Dukiewicza ASO w Warszawie http://allegro.pl/linka-recznego-alf...640813912.html
    Są trochę inne. Jutro zadzwonię do Linexa i postaram się dowiedzieć u źródła.
    Rożnica może wynikać z tego, ze prawa i lewa są rożne http://allegro.pl/italy-linki-hamulc...205443212.html
    Ostatnio edytowane przez marcingoleniow ; 09-12-2016 o 17:33

  2. #122
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar KrisB
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Była AR 159
    Postów
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    KrisB jaką linka kupiłeś? zdecydowałeś się na Linexa? Były problemy tego typu jak opisywał AirAjti?
    Ja ostatecznie zdecydowałem się na również polecane na forum Akron Malo (http://www.motodelta.pl/linki-hamulc...on,32,159.html), ale wydaje mi się, że końcówki Linexa są identyczne. Problemów w okolicach zacisków nie miałem żadnych, tylko trzeba najpierw linki przełożyć przez mocowanie na "luźnych" (zsuniętych) gumkach, a dopiero potem je naciągnąć na te metalowe końcówki. Jedyny minus tych linek, który dołożył mi 5 minut roboty, jest taki, że sam splot linki wystawał troszkę poza końcówki mocowania przy dźwigni ręcznego i trzeba było to spiłować, bo jest tam dość ciasno. Ogólnie wszystko śmiga i również polecam, ale robota w pojedynkę w ciasnym, zimnym garażu i z poziomu podłogi, na pewno dla wytrwałych

  3. #123
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Dzięki KrisB za odpowiedź. Napisałem maila do Linexa, żeby rozwiać wątpliwości ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi. Próbował ktoś wymieniać linkę w garażu bez kanału? Pytam się bo mam taki garaż i chciałem rozkręcić środek i mechanikowi zostawić tylko spód do zrobienia ale może by się dało.

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  4. #124
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Dzięki KrisB za odpowiedź. Napisałem maila do Linexa, żeby rozwiać wątpliwości ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi. Próbował ktoś wymieniać linkę w garażu bez kanału? Pytam się bo mam taki garaż i chciałem rozkręcić środek i mechanikowi zostawić tylko spód do zrobienia ale może by się dało.

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	linki recznego.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	56.3 KB
ID:	217169

    Bez kanału będzie ciężko, bardzo ciężko. Od dołu trzeba sie trochę namęczyć żeby zamontować gumki uszczelniające. W porównaniu z 156 masakra, tam linki wymieniało sie w 15 minut, obie

  5. #125
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar KrisB
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Była AR 159
    Postów
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Próbował ktoś wymieniać linkę w garażu bez kanału?
    Ja robiłem bez kanału, auto stało na drewnianych klockach. Robota niewygodna, bo trzeba się wczołgać pod samochód i wiele czynności wykonuje się na zgiętej ręce, ale nie ma tragedii. Co do gumek, to ich montaż mocno ułatwia wcześniejsze przesmarowanie.

  6. #126
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ja też bez kanału.... niewygodnie, dużo ku*wienia pod nosem i na cały głos... trzast prast 6h i zrobione
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #127
    Użytkownik Świeżak Avatar daw7007
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159
    Postów
    147

    Domyślnie

    Ja rowniez wymieniłem linki, udali mi sie to zrobic w 3,5 h auto mialo podniesiony tyl na kobylkach , kanalu nie mam :p
    Wazna rzecz nie ma potrzeby demontazu foteli , wystarczy posniesc max w gore i odpowiednio przesuwajac dojdziemy do kapsli oczywiscie jakis porzadny zestaw narzedzi tez sie przyda
    Ja dodatkowo do pancerzy wtloczylem bialy smar w spreyu :p zawsze to mniejsze ryzyko ze teflon znowu szie wytrze szybko wewnatrz :p a z regulu to powoduje ciezka prace linek .

  8. #128
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Majkel™
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    159 3.2 Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Panowie, czy ktoś ma jakiś sposób, poza tym z eLearn'a, na regulację ręcznego? Robię według instrukcji, ale jak bym nie kręcił tą śrubą, to ręczny łapie jakby dopiero poza wysokością dźwignii. W dodatku zaciągniętą dźwignię można "popchnąć spowrotem na dół" bez wciskania guziczka. Ma ktoś jakiś pomysł?

  9. #129
    Użytkownik Świeżak Avatar daw7007
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majkel™ Zobacz post
    Panowie, czy ktoś ma jakiś sposób, poza tym z eLearn'a, na regulację ręcznego? Robię według instrukcji, ale jak bym nie kręcił tą śrubą, to ręczny łapie jakby dopiero poza wysokością dźwignii. W dodatku zaciągniętą dźwignię można "popchnąć spowrotem na dół" bez wciskania guziczka. Ma ktoś jakiś pomysł?
    może masz coś nie tak z zaciskami?
    generalnie ta śruba służy do napięcia wstępnego linki, może widziałeś przy zaciskach takie '' zderzaki '' dla dźwigni mechanizmu ręcznego, regulujesz tą śrubą w kabinie tak aby mechanizm przy zacisku prawie sie opierał o te zderzaki, w tym przypadku luz 1mm bedzie ok
    Ja osobiście robiłem tak ze odpaliłem auto , kilka razy pompowałem pedał hamulca , i następnie trzymając pedał hamulca , kilku krotnie zaciągałem hamulec ręczny i odpuściłem
    To wystarczyło żeby ręczny brał prawidłowo , bez większego problemy blokuje koła na suchej nawierzchni
    również po tym wszystkim czuć ewidentnie lepiej hamujący tył podczas jazdy
    Ważne jest żeby zaciski były sprawne na 100% , inaczej nie dojdziemy do ładu , druga sprawa to regulujemy linki tak żeby mechanizmy w zaciskach prawie opierały sie o te zderzaki , chodzi o to ze ten mechanizm tylko wtedy działa w całym zakresie , inna sprawa jest taka ze w zaciskach jest mechanizm samo regulujący względem ubytku klocków wiec on sam po paru cyklach działania usunie luz roboczy
    Nie wiem czy mój przekaz jest czytelny , ale mam nadzieje ze pomogłem

  10. #130
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Majkel™
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    159 3.2 Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Zrobiłem tak, jak pisałeś - nie było żadnej różnicy. Jeżeli chodzi o zaciski, to na tą chwilę nie mam jak tego sprawdzić z racji na pogodę. Ale pokrecilem jeszcze trochę tą nakrętką i udało się dojść do działającego ręcznego. Co prawda muszę zaciągnąć z wciśniętym przyciskiem na dźwignii, ale jak złapie to jest żyleta mam wrażenie, że jeśli zaciągam ręczny na wciśniętym hamulcu nożnym, to łapie jeszcze mocniej, ale nie wiem, może to autosugestia

Podobne wątki

  1. Linka hamulca ręcznego do wymiany?
    Utworzone przez siapek w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-06-2011, 06:44
  2. [145] Docisk hamulca + kontrolka hamulca ręcznego
    Utworzone przez alfaholic145JTD w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 23:31
  3. [155] linka hamulca ręcznego
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 19:05
  4. Linka hamulca ręcznego??
    Utworzone przez Kromek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 18:09
  5. [166] Linka(i) hamulca ręcznego.
    Utworzone przez Kayrol w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-01-2009, 19:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory