Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Temat: Tryb automatyczny wycieraczek

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Airen
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była: Alfa Romeo 159SW marrone luci di bosco/Jest: Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    391

    Domyślnie Tryb automatyczny wycieraczek

    Czy u Was wycieraczki w trybie automatycznym też działają bez jakiejkolwiek logiki? Przeszukałem forum alfaowners i ludzie tam też się skarżą - mało komu działa poprawnie.

    U nas na forum znalazłem procedurę kalibracji dla 166ki:

    Procedura jest bardzo prosta. Należy pociągnąć do siebie i przytrzymać przełącznik wycieraczek powyżej 3 sekund (pozwolić żeby wylało się trochę płynu ze spryskiwacza) następnie nie puszczając przełącznika trzeba go przesunąć w pozycję auto (tzn. 1 klik w dół). Wycieraczki wykonają jeszcze kilka "machów" i zaparkują w pozycji "automatycznej" tzn kilka centymetrów pozwyżej normalnej pozycji.

    Ktoś tego próbował? Jak na złość, ostatnio bardzo rzadko pada deszcz i nie mam okazji do sprawdzenia, czy cos się poprawiło

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar berez
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    SMI
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 2008r. (Mod: 180KM, 400Nm)
    Postów
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Airen Zobacz post
    Czy u Was wycieraczki w trybie automatycznym też działają bez jakiejkolwiek logiki? Przeszukałem forum alfaowners i ludzie tam też się skarżą - mało komu działa poprawnie.
    Co rozumiesz poprzez brak logiki? U mnie działają w miarę OK, czasem mam wrażenie, że posiadają 'lagi' kilku sekundowe: tzn. mogłyby już zwolnić/przyśpieszyć, ale zwalniają/przyśpieszają dopiero po 1-2 sek.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Airen
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była: Alfa Romeo 159SW marrone luci di bosco/Jest: Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    391

    Domyślnie

    U mnie pracują tak: mały deszczyk, ledwie mżawka - wolno, wolno, szybko, szybko, szybko, szybko, wolno (ale wszystko bez przerw); solidny deszcz - wolno, przerwa, wolno, przerwa, długo nic, wolno itp. Wycieraczki nówki, zbierają wszystko bez smug. Podobnie to opisują ludzie na alfaowners.

  4. #4
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    ____

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar berez
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    SMI
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 2008r. (Mod: 180KM, 400Nm)
    Postów
    308

    Domyślnie

    Alfę posiadam niespełna 2 miesiące, w tym czasie deszcz złapał mnie zaledwie parę razy. Ale zauważyłem, że szybkość działania wycieraczek jest zależna od prędkości z jaką się poruszamy, nie wiem tylko czy układ sterowaniem wycieraczek pobiera info odnośnie prędkości z komputera, czy też spowodowane to jest tym że poprostu podczas szybszej jazdy więcej wody leci na czujnik .

    BTW Denerwuje mnie to, że czujnik deszczu trzeba za każdym razem aktywować. W innych markach nic nie trzeba aktywować, poprostu działa...

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    u mnie tez dzialaja czasami jak chca.Czasami pada ostrzej i maja opuznienie albo wcale sie nie chca ruszyc a jak pada ledwie co potrafia przyspieszac.Tez zauwazylem ze szybkosc pracy wycieraczek zalezy od predkosciz jaka sie poruszam.Z tego co czytalem moze to byc wina wymienianej przedniej szyby ale u mnie jest oryginal.Czytalem tez gdzies co mnie rozbawilo ze to wina pior wycieraczek.Moga byc inne powody ale w peugeocie 407 z wymieniona szyba mialem ten sam problem.Te czujniki mi sie wydaja poprostu dupne i tyle.Nie wiem moze w jakis naprawde ekskluzywnych autach dziala to poprawnie.Sprobuje je tak skalibrowac jak napisal Airen
    Ostatnio edytowane przez Czarny_28 ; 06-11-2011 o 11:51

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    u mnie też czujnik deszczu żyje swoim życiem wycieraczki działają jak chcą, przeważnie mam ustawione na auto i czasami wycieraczki majtną parę razy nawet jak nie pada deszcz Ogólnie rzecz biorąc cały system automatycznych wycieraczek jest raczej średni. Również spróbuję tej kalibracji.
    Born to be wild.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Dzixon
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Oseredek / Affoltern a A
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    128

    Domyślnie

    dopisze i ja ze czasem cos mnie trafia bo wlasnie chodza niezaleznie od czegokolwiek przynajmniej mi sie tak wydaje i czasem musze je wspomagac bo manualnie bo nic nie widze przez szybe....

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Przeglądałem instrukcję i nie ma możliwości wyłączenia czujnika deszczu. Zastanawiam się, czy np. nie nakleić czegoś od zewnątrz tak by przykryć czujnik. Np. wyciąć z czarnej folii samoprzylepnej niewielkie kółko i zasłonić czujnik. Nie wiem czy zda to egzamin, ale spróbować warto.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    wtedy przestaną Ci działać wycieraczki w trybie przrywanym. To też nie jest rozwiązanie. Po prostu trzeba się nauczyć żyć ze zwariowanymi wycieraczkami
    Born to be wild.

Podobne wątki

  1. Jak przejsc w tryb automatyczny wentylacji?
    Utworzone przez Dzakart w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 23:39
  2. Automatyczny włącznik-ochrona xenonów
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 19:04
  3. Automatyczny wlacznik swiatel ;]
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-03-2007, 00:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory