Strona 2 z 28 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 275

Temat: czujniki poziomowania lamp xenon

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Spoko grzydlu, czyli z Twojego tematu wynika, że kolega montuje ksenony.
    Oby dalej w temacie.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Oj, ale się podziało trochę off-topic w tym temacie.

    A więc dokładałem oryginalne xenony, potem dołożyłem oryginalne spryskiwacze i zmieniłem panel regulacji swiateł na taki bez regulacji jak jest w wersji z xenonami, a teraz nadszedł czas na montaż czujników samopoziomowania. Póki co zamontowałem przednie, jak zamontuję tylne, dodam spostrzeżenia.

    Wszystkie części można znaleźć w eperze wraz z aktualnymi cenami, nie jest tego dużo, najdroższe są same czujniki.

    W razie pytań - służę radą
    Pozdrawiam




  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    A mnie ciekawi czy te czujniki są dożywotnie, czy może się zużywają, wszak ze zdjęć wynika, że mają ruchome części (coś na kształt łącznika stabilizatora) pracujące wespół z elementami zawieszenia, które jak wiadomo się zużywa, a jak z takimi czujnikami? Czy np. po przejechaniu xxxxxxkm po polskich bezdrożach nie nabawią się luzów, przez co ich działanie nie będzie dokładne?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał marqo Zobacz post
    Teraz pozostaje tylny, ale w jego przypadku jest inna belka, więc chyba bez spawarki się nie obejdzie. Ale to dopiero jak znajdę dawcę na czujnik, bo w ASO ponad 400 za niego wołają.
    a co dokładnie wymaga spawania? popatrzyłem u siebie przy okazji wymiany kół i chyba wszystko co widać na 3 zdjęciu (poza przykręcanymi elementami) u mnie jest przygotowane

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    A mnie ciekawi czy te czujniki są dożywotnie, czy może się zużywają, wszak ze zdjęć wynika, że mają ruchome części (coś na kształt łącznika stabilizatora) pracujące wespół z elementami zawieszenia, które jak wiadomo się zużywa, a jak z takimi czujnikami? Czy np. po przejechaniu xxxxxxkm po polskich bezdrożach nie nabawią się luzów, przez co ich działanie nie będzie dokładne?
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Warto sobie też zadać pytanie natury ogólnej, na ile te czujniki są sprawne i skuteczne w polskich warunkach, czyt.: na polskich dziurach. Nie mówię oczywiście o wymogach prawnych, bo tutaj jest sprawa jasna. Jednakże nawet na forum pada wiele opinii z ust fachowców, że to samopoziomowanie ma określony moment bezwładności i nie jest w stanie wypoziomować reflektorów podczas jazdy po nierównej drodze. Objawia się to tym, ze generalnie auta z ksenonami jednak trochę bardziej ślepią niż auta z halogenami. Nie poruszam tutaj oczywiście problematyki HID-ów.

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FISHA159JTDM
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 150KM Lusso 2008 UK
    Postów
    305

    Domyślnie

    Witam jak tam postępy?
    Zauważyłem u siebie pęknięty czujnik przedni i mam pytanie do autora,
    czy czujnik jak i łącznik chodzą "leciutko"? bo zastanawiam się nad przyczyna pęknięcia.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kmaro
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 150 KM
    Postów
    48

    Domyślnie

    Witam, przyłączam się do pytania kolegi, jak wygląda sprawa trwałości tego czujnika? Bo u mnie od pewnego czasu zaczęło coś stukać kiedy auto podnosiło się szybko lub opadało na nierównościach, podejrzewałem zawieszenie ale na stacji diagnostycznej nie stwierdzili, żadnych luzów. Dręczony problemem podniosłem auto i okazało się ze właśnie czujnik położenia wahacza jest mocno skorodowany. Dodatkowo nakrętka na sworzniu łączącym wahacz z czujnikiem poluzowała się i cały czujnik "lata". Mało tego, patrząc na zdjęcia kolegi z pierwszego postu u mnie czujnik w ogóle znajduje się w innym położeniu, to plastikowe ramię skierowane jest w górę a nie w dół i wydaję mi się, że właśnie to powoduje te uciążliwe stuki. Jutro będę to rozkręcał i naprawiał, podzielę się spostrzeżeniami. Pozdrawiam

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Ja montowałem czujnik jak i łączniki nowe, tak wiec wszystko działało tak jak potrzeba. Po zimie też jest dobrze, ale może niech się wypowie ktoś, kto ma samopoziomowanie dłużej.
    Pozdrawiam




  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FISHA159JTDM
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 150KM Lusso 2008 UK
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał kmaro Zobacz post
    Mało tego, patrząc na zdjęcia kolegi z pierwszego postu u mnie czujnik w ogóle znajduje się w innym położeniu, to plastikowe ramię skierowane jest w górę a nie w dół i wydaję mi się, że właśnie to powoduje te uciążliwe stuki. Jutro będę to rozkręcał i naprawiał, podzielę się spostrzeżeniami. Pozdrawiam
    Czy moglby ktos zrobic zdjecie podlaczenia ori czujnika, bo mialem pekniety i podlaczylem ramieniem w gore...
    Ostatnio edytowane przez FISHA159JTDM ; 27-04-2012 o 21:55

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FISHA159JTDM
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 150KM Lusso 2008 UK
    Postów
    305

    Domyślnie

    Witam i ponawiam prosbe, do zdjeca wystarczy przylozyc tel do lewego kola i bedzie widac.
    Z gory dzieki

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Podobne wątki

  1. Czujnik poziomowania lamp ksenonowych
    Utworzone przez Borson w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-07-2015, 19:20
  2. Dźwigienka poziomowania Xenon pilnie kupie
    Utworzone przez adriang6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-01-2015, 15:21
  3. Reflektory BI-XENON do Giulietty + czujniki poziomowania!
    Utworzone przez camil w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 00:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory