Strona 39 z 50 PierwszyPierwszy ... 293031323334353637383940414243444546474849 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 496

Temat: czy to było wypalanie DPF?

  1. #381
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    TK
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    44

    Domyślnie

    Na którym biegu najlepiej robić wymuszone wypalanie DPF?

  2. #382
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Zastanawiałem się po zakupie Belli o co chodzi po odpaleniu auta z tym info z komputera o "maksymalnym poziomie oleju silnikowego"??
    Po obejrzeniu https://www.youtube.com/watch?v=yApmlEVsnh0 dowiedziałem się,
    że zapchany DPF przyspiesza proces rozrzedzania oleju silnikowego przez olej napędowy.

    Wystarczy sobie tylko wyobrazić jakich szkód mogło by przysporzyć wymuszenie pracy silnika przez dłuższy czas na podwyższonych obrotach w celu wypalenia filtra na rozrzedzonym ropą oleju..
    W poniedziałek robię w aucie pakiet startowy i zobaczymy jak wygląda olej.

    Co sądzicie o usuwaniu dpf, czy moja alfa przejdzie badanie techniczne bez tego filtra czy lepiej skorzystać z usług regeneracji DPF np takich
    http://allegro.pl/regeneracja-dpf-al...724324161.html
    ??

  3. #383
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dawid W
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfaromeo 159
    Postów
    38

    Domyślnie

    Ja jak już widzę np po chwilowym zużyciu paliwa, że włączyło się wypalanie DPFa to redukuje sobie do czwartego biegu i na tempomacie jadę 80/90kmh tak by mieć około 2500 obrotów. Zaś w trenie zabudowanym. 60kmh na trójce. Idealnie się wtedy oczyszcza.. 10 minut takiej jazdy i proces dobiega końca.

  4. #384
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    U mnie pali przez 10 minut niezależnie, czy próbuję mu "pomagać" czy stoję w miejscu. Z resztą 2500 RPM to nic nie da, kiedyś jak mi DPF ześwirował po lipnym paliwie z Orlenu, to przepalałem go z podpiętym laptopem i wykresem temperatury DPF na żywo. Dopiero jazda na 3500 - 4000 RPM na czwórce po autostradzie miała faktyczny wpływ na wzrost temp. DPFa.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #385
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    159 JTDm
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    U mnie pali przez 10 minut niezależnie, czy próbuję mu "pomagać" czy stoję w miejscu. Z resztą 2500 RPM to nic nie da, kiedyś jak mi DPF ześwirował po lipnym paliwie z Orlenu, to przepalałem go z podpiętym laptopem i wykresem temperatury DPF na żywo. Dopiero jazda na 3500 - 4000 RPM na czwórce po autostradzie miała faktyczny wpływ na wzrost temp. DPFa.
    Wypalanie jest w 600st. Także, trzeba dobrze auto przeciągać na biegach wysokich tj. 4 i w zwyz, żeby podgrzać tak kociołek, by temperatura się tam trzymała dłuzej

    Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka

  6. #386
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    U mnie średnia temp wypalania jest koło 650 stopni.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #387
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dawid W
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfaromeo 159
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mackowiak Zobacz post
    Wypalanie jest w 600st. Także, trzeba dobrze auto przeciągać na biegach wysokich tj. 4 i w zwyz, żeby podgrzać tak kociołek, by temperatura się tam trzymała dłuzej

    Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka
    Przecież DPF wypala się nawet na biegu jałowym przy wolnych obrotach. Byle by nie przerywać procesu gasząc silnik. Samochód sam sztucznie podnosi temperaturę w DPFie dorzucając tam dodatkową dawkę paliwa. Dlatego podwaja się w czasie jazdy spalanie, a na wolnych obrotach delikatnie podnoszą się obroty turbiny. Wyższe obroty silnika pomagają jedynie dokładniej wydalić z DPFu wypaloną sadzę. Dlatego dobrze jest w czasie wypalania utrzymać trochę wyższe obroty. A do tego wystarczy zredukować bieg. Nie ma potrzeby jechać szóstym biegiem 140kmh..

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    U mnie pali przez 10 minut niezależnie, czy próbuję mu "pomagać" czy stoję w miejscu. Z resztą 2500 RPM to nic nie da, kiedyś jak mi DPF ześwirował po lipnym paliwie z Orlenu, to przepalałem go z podpiętym laptopem i wykresem temperatury DPF na żywo. Dopiero jazda na 3500 - 4000 RPM na czwórce po autostradzie miała faktyczny wpływ na wzrost temp. DPFa.
    Ja wypalam DPFa swoim sposobem, i przez rok czasu intrwały wypalania zwiękrzyły się z 650km, do 900km. Czyli wniosek taki, że DPF staje się w środku chyba coraz czystrzy, albo paliwo jest coraz lepszej jakości. Mój kolega z pracy w swojej Audicy, wypalanie ma co 250km Należy też zwrucić uwagę na to ze DPF bedzie się częsciej zabijał, podczas częstego forsowania sinika, jeździe na niedogrzanym silniku, gdy np szlag trafi wtryskiwacz i leje, a także gdy będzie przepalał trochę już więcej oleju..
    Ostatnio edytowane przez Dawid W ; 10-12-2017 o 22:01

  8. #388
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    159 JTDm
    Postów
    360

    Domyślnie

    Mowilem o ewentualnym wplywie na redukcję cząstek sądzy podczas "normalnej" jazdy, tak ty podnieść temp filtra jak przy procesie wypalania...

    Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka

  9. #389
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    DPF wypala się bo jest wtryskiwana dodatkowa dawka paliwa w suwie wydechu. W puszcze po prostu rozpalane jest ognisko.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #390
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dawid W
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfaromeo 159
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    DPF wypala się bo jest wtryskiwana dodatkowa dawka paliwa w suwie wydechu. W puszcze po prostu rozpalane jest ognisko.
    Dokładnie tak jak mówisz kolego

Podobne wątki

  1. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez dcfan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 539
    Ostatni post / autor: 02-02-2023, 17:11
  2. Serwisowe wypalanie DPF
    Utworzone przez awazruk w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2015, 12:02
  3. Wypalanie DPF
    Utworzone przez Matti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 14:31
  4. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory