Strona 6 z 50 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 496

Temat: czy to było wypalanie DPF?

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bllondas Zobacz post
    akurat z kumplem jechalem stanelismy pod sklepem i zalapalem ze sie wypala wiec uznalem ze sie jeszcze kawalem przejade , a ze bym ciekawy o co biega mala demonstracja MOCY BELLI , Fura tak ostra ze az ogien idzie z wydechu

    ---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 20:35 ----------

    Tak na marginesie Przegladajac kiedys temat DPF znalazlem tez nawet filmik Odnosnie jego wypalania , koles tez cos zjaral na poczekaniu
    A Ty, oprócz papieru, to coś paliłeś?

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bllondas
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Nierada
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2007R 1.9 JTDM 16V 174KM Bez dpf i egr po programie
    Postów
    370

    Domyślnie

    Oj tam OJ tam , nie lapiemy za slowka , za stary juz jestem na jaranie .....

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dex
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1,9 JTDm 2007 q-tronic
    Postów
    32

    Domyślnie

    Panowie, ostatnio zaczalem blizej przygladac sie wypalaniu DPF w mojej 159 i po przeczytaniu kilku watkow zastanawia mnie jedna rzecz..

    U mnie wskaznik turbo zaraz po starcie czy na neutralu nigdy nie jest na poziomie 0 tylko zawsze jest lekko odchylony co widac na zalaczonym obrazku.

    Czy to normalna sprawa czy tez mam z czyms problem? Z tego co czytalem na N powinien byc na poziomie 0 ( a i obroty powinny byc chyba nizsze.. )


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0247.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	40.6 KB
ID:	65759Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0248.jpg
Wyświetleń:	599
Rozmiar:	77.2 KB
ID:	65760

  4. #54
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dex Zobacz post
    U mnie wskaznik turbo zaraz po starcie czy na neutralu nigdy nie jest na poziomie 0 tylko zawsze jest lekko odchylony co widac na zalaczonym obrazku.
    Sprawdz czujnik cisnienia doladowania,mozliwe ze masz zasyfiony

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dex
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1,9 JTDm 2007 q-tronic
    Postów
    32

    Domyślnie

    Ok, dzieki. Sprawdze czy pomoze.


    Cytat Napisał BURATINO Zobacz post
    Sprawdz czujnik cisnienia doladowania,mozliwe ze masz zasyfiony

  6. #56
    Użytkownik Ogier Avatar admor
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Insignia A20DTH, RX-8 Renesis High Power
    Postów
    178

    Domyślnie

    Dotychczas podczas wypalania wskaźnik doładowania turbo miałem powyżej zera, jakiś czas temu wymieniłem wskaźnik bo się zepsuł, wczoraj wypalał mi się Dpf i wskaźnik już się tak nie zachowywał, był cały czas na zero, oczywiście na wolnych obrotach. Sam nie wiem jak to wytłumaczyć.

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    675

    Domyślnie

    Cytat Napisał admor Zobacz post
    Dotychczas podczas wypalania wskaźnik doładowania turbo miałem powyżej zera, jakiś czas temu wymieniłem wskaźnik bo się zepsuł, wczoraj wypalał mi się Dpf i wskaźnik już się tak nie zachowywał, był cały czas na zero, oczywiście na wolnych obrotach. Sam nie wiem jak to wytłumaczyć.
    Wymieniales wskaznik czy czujnik doladowania? Generalnie u mnie lezy na 0 w czasie wypalania (u paru innych uzytkownikow rowniez), szkoda, bo bylaby to jakas tam wskazowka dla mnie, no ale coz.. Tlumaczenie jest jedno - TTTM. Jezdzij i sie nie przejmuj, tylko... badz bardziej uwazny.

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Była 156 SW JTDM 1.9 2003 140 KM, jest 159 SW JTDM 2.0 2009/10 170 KM Distinctive
    Postów
    30

    Domyślnie

    U mnie przy wypalaniu mam tylko 3 objawy: jak w czasie jazdy puszczam pedał gazu to wskaźnik doładowania bardzo szybko opada na zero (normalnie tez opada ale wolno) a spalanie chwilowe znacznie rośnie. Ponadto zauważyłem (kiedyś w czasie wypalania musiałem się zatrzymać - oczywiście nie wyłączałem silnika) że z układu wydechowego w trakcie wypalania wydobywa się dodatkowy niski dźwięk.

    Nie zaobserwowałem odchylenia wskazówki doładowania na luzie (zawsze jest na zero).

  9. #59
    Użytkownik Embrion Avatar przemkoskib
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 1.6 T.S. było, jest 159 2,4 JTDm 2006r.
    Postów
    18

    Domyślnie

    U mnie na luzie dokładnie to samo, wskazówka turbo nie wstaje nawet na milimetr. Dodatkowo dźwięk silnika podczas wypalania całkiem inny niż normalnie. No i oczywiście najważniejsze momentalnie opadająca wskazówka turbo przy hamowaniu silnikiem. Łatwo jest także przewidzieć kiedy będzie następne wypalanie, gdyż na przykład u mnie jest regularnie co 400 - 450 km. Trochę często, ale tłumaczę to jazdą po mieście w 80% i tym, że nie preferuje dziadkowej jazdy. Jak zaczną się problemy i częstsze wypalanie, DPF pójdzie na wagę w skupie złomu...

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    U mnie z kolei wypalanie przypada regularnie raz w tygodniu, zwykle w czwartek późnym wieczorem, dodatkowo nie w trasie (chociaż jadę te 30km dobrą drogą) ale już w mieście, jakieś 2km przed domem. Nie muszę chyba pisać jak wielką mam wtedy ochotę na dodatkową rundkę "wokół komina" bądź czekanie na postoju aż skończy.
    Zwykle objawy to zwiększone spalanie chwilowe i odchylony wskaźnik turbiny, choć ten i tak jest do wymiany, bo staje na pierwszej kresce, tylko podczas wypalania czasami spada do zera...

Podobne wątki

  1. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez dcfan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 539
    Ostatni post / autor: 02-02-2023, 17:11
  2. Serwisowe wypalanie DPF
    Utworzone przez awazruk w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2015, 12:02
  3. Wypalanie DPF
    Utworzone przez Matti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 14:31
  4. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory