Strona 43 z 50 PierwszyPierwszy ... 333435363738394041424344454647484950 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 496

Temat: czy to było wypalanie DPF?

  1. #421
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Średnia wypaleń wysoka, dystans w stosunku do zapchania też wysoki.
    Jaki masz przebieg?
    Korzystjąc z okazji chciałbym podpiąć się do tematu. Otóż, coraz baczniej przyglądam się swojemu filtrowi dpf bo: zauważyłem utrudniony rozruch silnika po dłuższym postoju (czasem podczas kręcenia mignie kontrolka zapchanego filtra), obroty jałowego ok 800 rpm, po odpaleniu potrafią chwilę falować, auto do 2,5 - 3 tys. mułowato się zbiera i wkręca się na obroty, czasem przy wysprzęglaniu potrafi zgasnąć. Dopatrywałem się przyczyny w układzie paliwowym i nadal jest w gonie "podejrzanych" ale brakuje mi już pomysłów. EGR mam zaślepiony i usunięty w programie, klapy wirowe usunięte. Poniżej screen z FES, niby zapchany nie jest i bo niedawno się wypalał (pytanie czy skutecznie) natomiast to co zwróciło moją uwagę to średni dystans między wypaleniami ponad 1000 km. Dziennie pokonuję ok 40 - 50 km, w skali miesiąca ok 1200 - 2000 km jak są jakieś dalsze wyjazdy (generalnie raz na miesiąc/dwa miesiące robię dłuższą trasę powiedzmy 400 km.Wdaje mi się, że w cyklu bądź co bądź głównie miejskim wypalania powinny pojawiać się częściej. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Potrafię wychwycić moment wypalania, nigdy nie przerywam procesu chociaż fakt faktem czasem odbywa się on na wolnych obrotach np. stojąc w korku :/ Przed całkowitym usunięciem odstrasza mnie zapowiadane zaostrzenie przepisów, myślałem o próbie czyszczenia dedykowaną chemią -https://www.youtube.com/watch?v=Foc2uTmkOgI jeśli ktoś stosował to proszę o opinię. Proszę też o podpowiedź jakie parametry w FES sprawdzić żeby naprowadzić się na prawdopodobną przyczynę ww objawów. (paliwo/dpf/jeszcze co innego???)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	113.4 KB
ID:	247724

  2. #422
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    zrób logi na czwartym biegu czujnika różnicy ciśnień od dpf w stosunku do obr. silnika - od prędkości obr 1000 - 4500 obr/min. Na postoju widzę masz 9 mBar. Mówią że norma to 5 mBar przy sprawnym DPF. Natomiast przy max obrotach nie powinno przekraczać 150 mBar. U mnie pokazywało 11-17 mBar na postoju i ponad 400 mBar na wysokich obrotach, mimo iż średnia wypaleń była akceptowalna w mieście(co 500 km). Wywaliłem to dziadostwo, ale w sposób odwracalny - zerknij w moim temacie, ostatnie posty Auto gładko odpala, stało się żwawsze a kopcenia żadnego nie ma przy sprawnej turbinie i wtryskach

  3. #423
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawciu87 Zobacz post
    zrób logi na czwartym biegu czujnika różnicy ciśnień od dpf w stosunku do obr. silnika - od prędkości obr 1000 - 4500 obr/min. Na postoju widzę masz 9 mBar. Mówią że norma to 5 mBar przy sprawnym DPF. Natomiast przy max obrotach nie powinno przekraczać 150 mBar. U mnie pokazywało 11-17 mBar na postoju i ponad 400 mBar na wysokich obrotach, mimo iż średnia wypaleń była akceptowalna w mieście(co 500 km). Wywaliłem to dziadostwo, ale w sposób odwracalny - zerknij w moim temacie, ostatnie posty Auto gładko odpala, stało się żwawsze a kopcenia żadnego nie ma przy sprawnej turbinie i wtryskach
    Ok, zajmę się tym jak tylko znajdę chwilkę...doba za krótka...:-( co myślicie o reanimacji chemią? Jakieś inne sugestie co warto sprawdzić/jakie parametry odczytać i powiązać z objawami? Może jest w Białym ktoś kto pomoże mi zamknąć temat raz na zawsze. No dobra, może nie zawsze ale na dluuuuższy czas. ;-)

    - - - Updated - - -

    Zapomniałem dodać, że wskazówka od turbo jest ciągle trochę uniesiona, tak poniżej pierwszej kreski i za nic nie chce w zadnym wypadku dopaść do zera. :-(

  4. #424
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    jeśli na wł. zapłonie i zgaszonym silniku wskazówka od turba leży na zero to czujnik jest ok. Jak masz zaślepiony EGR to jest to dopuszczalne, w niektórych 159 wskaźnik to pokazuje w ten sposób w innych nie - sam się tym martwiłem jakieś 2 lata temu aż doczytałem gdzieś na forum

  5. #425
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Przed zaślepieniem egr bylo podobnie. Na zapłonie jest na 0, wstaje po uruchomieniu silnika. Myślałam, że można to z czymś powiązać bo wydaje mi się, że od początku tak nie było.

  6. #426
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 08' Ti 1.9 JTDm
    Postów
    27

    Domyślnie

    W mojej 159 ti '08 1.9 jtdm 150km 189k wypalanie objawia się podwyższonym chwilowym spalaniem. Przy hamowaniu silnikiem spalanie nie spada poniżej 5l, natomiast przy ruszaniu dochodzi nawet do 50l. Dodatkowo czasami widzę jaśniejszy dym wydostający się z rury wydechowej. Nie zauważyłem tak jak niektórzy przyspieszonego opadania wskazówki doładowania turbiny. Akurat zawsze mam wyświetlone aktualne spalanie wiec jeszcze nigdy wypalanie DPF mnie nie zaskoczyło a autko mam dopiero 3 miesiące. Średnio wypala się co 500-600 km a raz nawet ponad 700. Ostatnio jednak musiałem przerwać wypalanie, ponieważ spieszyło mi się do pracy dlatego parę dni temu zauważyłem wypalanie po przejechaniu 450 km. na codzień jeżdżę około 80-90 % w cyklu miejskim w mało zakorkowanym mieście.

  7. #427
    Użytkownik Rowerzysta Avatar konstantyno110
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    159 1.9 16V (150KM) DFP+EGR ON
    Postów
    288

    Domyślnie

    Witam. Alfa 159 rok 2006 1.9 150km. DPF zawsze wypalał mi się między 1000 a 1200 km przy mojej jedzie. Dzisiaj było ok 1100 nie wypala się, sprawdzę wchodzę w apke na tel a tam lekko ponad 100% [emoji848]
    Nie miałem z nim nigdy problemów.
    Na początku raz mi gryzoń przegryzł przewód co idzie do czujnika do dpf od razu wyskoczył check.
    Drugi raz był pęknięty gumowy wąż ten co wychodzi z DPF. Od tego czasu 2 lata żadnych problemów. Pytanie czemu teraz nie chce się wypalić. Trasa dzisiaj ok 20 km wziąłem go już na 3 biegu przegoniłem ale nic nie dało.
    Dodaje 2 zrzuty z programu 1 jak jechałem do dziewczyny a drugi droga powrotną. Jutro wejdę na kanał i zerkne od spodu. Może jakieś pomysły?
    Błędów żadnych nie ma.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  8. #428
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Jak Cię to uspokoi to u mnie też nieraz wypalanie było przy 106/108%zapełnienia,tak że luz zapewne lada chwila to nastąpi .

  9. #429
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    Jak Cię to uspokoi to u mnie też nieraz wypalanie było przy 106/108%zapełnienia,tak że luz zapewne lada chwila to nastąpi .
    Dokładnie.

  10. #430
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    u mnie jest 1000% i jeździ.

    [MENTION=55106]konstantyno110[/MENTION]
    Generalnie polecam artykuł naszego Kolegi z forum - http://motoblog.ecuedit.pl/co-warto-wiedziec-o-dpf/

Podobne wątki

  1. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez dcfan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 539
    Ostatni post / autor: 02-02-2023, 17:11
  2. Serwisowe wypalanie DPF
    Utworzone przez awazruk w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2015, 12:02
  3. Wypalanie DPF
    Utworzone przez Matti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 14:31
  4. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory