Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Bagażnik dachowy Alfa 159

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm 16V; AR GIULIETTA 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Z ciekawości, które stopy kupiłeś (jest kilka różnych)? Ja mam typ 754 + zestaw dopasowujący 1419 do AR159 i u mnie trzyma jak diabli. Jeżdziłem zarówno z samą bazówką jak i z domocowanymi bagażnikami rowerowymi. Zawsze zaraz po montażu jak i po przejechaniu parustet metrów zatrzymuję się szarpię za bagażnik żeby sprawdzić czy wszystko jest pewnie zamocowane. Jak dotychczas zawsze ani drgnie.

    Wszystko zamocowane wg. instrukcji? Ty to montowałeś?
    ... mój zestaw to uchwyty Rapid System 750 (poprzednik 754) bez wskaźnika momentu dokręcenia + kit 1419 (kupowany w THULE). Tak, sam montowalem (specjalnej filozofii tam nie ma) wg. zalaczonej instrukcji skrupulatnie zachowujac wszystkie podane odleglosci.

    seba
    Ostatnio edytowane przez SebaF ; 30-11-2011 o 14:53

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Może miałeś brudne lub tłuste gumy lub karoserię, albo za słabo dokręciłeś? Z doświadczeń ze swoim bagażnikiem bazowym nie jestem w stanie sobie wyobrazić żeby po poprawnym dokręceniu to się przesunęło. Może coś nie tak jest z tym dokręcaniem u ciebie - np wadliwe - ten mechanizm dokręcania niby dynamometryczny - np jakaś wadliwa seria i źle pokazuje? U mnie naprawdę "fest" jest to dokręcone - aż się bałem że ślady jakieś mi się pojawią na karoseri (nic takiego na szczęście sie nei pojawiło)

    Widzę że jesteś "sąsiadem" - jakbyś kiedykolwiek chciał coś porównać z moim bagażnikiem to daj znać, możemy się spotkać.

    Dodane później: Kolega SebaF poprawił posta powyżej - okazało się że ma jednak starszy typ stóp (750), bez zintegrowanego "dynamometrycznego dokręcania" (jakie jest w 754).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 30-11-2011 o 22:20 Powód: Zmiana postu na który odpisywałem

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm 16V; AR GIULIETTA 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Może miałeś brudne lub tłuste gumy lub karoserię, albo za słabo dokręciłeś? Z doświadczeń ze swoim bagażnikiem bazowym nie jestem w stanie sobie wyobrazić żeby po poprawnym dokręceniu to się przesunęło. Może coś nie tak jest z tym dokręcaniem u ciebie - np wadliwe - ten mechanizm dokręcania niby dynamometryczny - np jakaś wadliwa seria i źle pokazuje? U mnie naprawdę "fest" jest to dokręcone - aż się bałem że ślady jakieś mi się pojawią na karoseri (nic takiego na szczęście sie nei pojawiło)
    ... widze, ze jestes z Bielska, moze uda sie nam gdzies spotkac i porownac bagazniki i ich montaz jak juz bede go mial na samochodzie ? Napisz mi jakis kontakt do sibie na prv.

    seba

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    6
    Postów
    141

    Domyślnie

    Ja z moim bazowym thule zrobiłem za jednym zamachem 5tys. km i nic się nie przesunęło. Jedynie pozostały drobne ryski wokół stopy.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm 16V; AR GIULIETTA 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaremi Zobacz post
    Ja z moim bazowym thule zrobiłem za jednym zamachem 5tys. km i nic się nie przesunęło. Jedynie pozostały drobne ryski wokół stopy.
    ... jest "patent" na zabezpieczenie sie przed rysami zarowno pod stopami jak i pod uchwytami. Moze nie jest zbyt "stylowy", ale jak ktos jezdzi z tym non stop to zadna roznica nakleic taka sama przezroczysta naklejke jaka mamy na tylnych blotnikach i przednim progu.

    seba

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Parę tygodni temu napisałem o belkach Thule Aero że świszczą/gwiżdżą nawet przy prędkości ok 60km/h. Łatow udało mi się zlikwidować ten efekt - trzeba zaślepić otwory pod belkami w okolicach mocowania/regulacji stóp belek (po obu stronach każdej stopy). Goście ze sklepu gdzie belki kupiłem dali mi odpowiednią gumową uszczelką którą się docina i wciska(ciekaw jestem czy jak kupowałem to zapimnieli o tym czy trzeba o to specjalnie się prosić). W razie czego można pewnie też zakleić te otwory jakąś lepszą taśmą.
    Teraz muszę już jechać dobrze ponad 100km/h, nic nie gwiżdże, zaczyna szumieć w miarę zwiększania prędkości, ale tego chyba każdy się spodziewa.

  7. #17
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad takim bagażnikiem bazowym, czy miał ktoś z was z nim do czynienia. Nie ukrywam, że cena jest dosyć atrakcyjna, ale nie jest ona najważniejsza.
    http://moto.allegro.pl/bagaznik-alfa...285215147.html

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    I co kupiłeś ten bagażnik ?

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Jaki maksymalnie długi box można zamontować do SW ?

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory