Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Bagażnik dachowy Alfa 159

  1. #1
    eveleve_new
    Gość

    Domyślnie Bagażnik dachowy Alfa 159

    Hej !

    Zastanawiam się nad wyborem bagażnika dachowego do Alfy 159 sedan. Jest kilka firm oraz oryginalne bagażniki ASO.

    Nie wiem na co się zdecydować. Jeżdżę dość często z boxem Thule i zależy mi na ciszy w aucie.

    Czy koleżanki i koledzy mają jakieś doświadczenia z bagażnikami ?

    ps, czy Alfa 159 ma jakieś specjalne miejsca do montażu bagażnika ?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Mam bagażnik do sedana z ASO i zdecydowanie odradzam. Bardzo kiepsko zaprojektowany i mało ergonomiczny. Składa się z miliona elementów które trzeba skręcać na imbusy, wszystko leży na oddzielnych gumach które trzeba trzymać osobno.Pierwszy montaż i spasowanie tego na dachu było męczącą loterią i poszło kilka rys na lakierze. Ostatecznie trzymam to w jednym kawałku w piwnicy, bo szkoda mi czasu na demontaż (odkręcam tylko mocowania do dachu z jednej strony aura i ściągam całą rame). Po złożeniu trzyma się pewnie nawet przy szybszych prędkościach ale to jedyny plus tej konstrukcji.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    6
    Postów
    141

    Domyślnie

    Mój pierwszy bagażnik bazowy był typu noname, mimo to aluminiowy i profilowany (w przekroju elipsa). Jednak już przy 130 nieźle huczał i byłem wtedy pewien, że winny jest boks dachowy interpack. Przy przesiadce ze 156 na 159 musiałem kupić inny bagażnik bazowy, tym razem padło na thule. Boks natomiast pozostał ten sam. Jakie było moje zdziwienie, że do 170km/h tylko lekko słyszałem świst powietrza, a raz nawet rozpędziłem auto do 190km/h i hałas pozostał ten sam.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Ja mam komplet od Thule od pół roku - ten z eliptycznymi belkami (belki bodajże 120cm). Stopy typ 754 i zestaw do montażu dla AR159 typ 1419. Do tego czasem miałem założone 2 mocowania dla rowerów (ProRide typ 591). Przy zakupie warto dopilnować żeby mieć jeden kluczyk do wszystkiego - dokupiłem zestaw 10 wkładek (również na przyszłość do box-a) a gość wziął w rozliczeniu te które były oryginalnie.
    Nie mam porównania z innymi bagażnikami, napiszę tylko o swoich odczuciach.
    1.Bagażnik dobrej jakości, nic nie rdzewieje itp
    2.W miarę łatwy i szybki montaż
    3.Niestety ja uważam że lekko szumi/świszczy/gwizda - nawet przy 60km/h już coś słychać. Z drugiej strony można z tym żyć - jeździłem autostradami 140-170km/h z 2 rowerami na dachu i szło przywyknąć. Profil wydaje się opływowy, zgaduję więc że tak to już jest i bagażniki innych producnetów zachowają się podobnie
    4.Trochę Thule sobie liczy za ten zestaw (ok 1400zł dałem razem z 2 rowerowymi - coś tam udało mi się wynegocjować od cen katalogowych).

    Ogólnie jestem zadowolony i wkrótce będę kupował box-a, pewnie też Thule.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    170 z dwoma rowerami na dachu? matko z córką...

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    170 z dwoma rowerami na dachu? matko z córką...
    pyatnie, jaki to typ bagaznika. Jezeli taki, na ktorym rowery jada bez przedniego kola to 170 po autostradzie mozna spokojnie jechac

  7. #7
    eveleve_new
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc ! Kupię Thule ... drogo ale solidnie.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gary Zobacz post
    pyatnie, jaki to typ bagaznika. Jezeli taki, na ktorym rowery jada bez przedniego kola to 170 po autostradzie mozna spokojnie jechac
    Nie, to taki gdzie zakłada się cały rower. W insturkcji napisane było do 130km/h OK z tego co pamiętam. Zawsze po paruset metrach jeszcze sprawdzam czy wszystko dobrze się trzyma i zamykam wszystkie zamki na klucz (łącznie z łapami uchwytów rowerowych.

    ---------- Post added at 23:54 ---------- Previous post was at 23:53 ----------

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    170 z dwoma rowerami na dachu? matko z córką...
    170km/h to raczej sporadycznie - tylko jak sie trochę zapomne

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm 16V; AR GIULIETTA 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    82

    Domyślnie

    witam,
    co w przypadku, gdy Alfa SW nie posiada relingów (a jak wiemy domontowac sie ich nie da, gdy z fabryki wyszla bez relingow) ?
    W zimie zeszlego roku kupilem bagażnik THULE (dwie poprzeczki i uchwyty + kit'y dedykowane do 159). Mocowanie w porownaniu do 156 jest lipne (156 posiadala "koleczki" co zabezpieczalo przed ewentualnym przesuwaniem sie poprzeczek). 159 nie posiada tego typu wkreconych oryginalnie kolków (srub, jak to zwal to zwal) i tu niespodzianka ... jechalem z wieksza predkoscia z samymi poprzeczkami (bez nart) i przednia poprzeczka przesunala sie zupelnie do tylu i spotkala z tylna !!!.
    Mialem duzo szczescia, ze odcinek jaki pokonalem nie byl duzy, bo kto wie ile trzeba bylo jeszcze, zeby obie poprzeczki odpadly !!!
    Gdy obie poprzeczki sa "spięte" np. nartami nie ma raczej szans na takie zjawisko. Ale kaźdorazowe ściąganie poprzeczek, gdy nie wozimy np. nart jest malo komfortowe i przyjazne.

    To takie male ostrzeżenie.

    Nie wspominam, źe wizualnie nie ma szału. Znacznie lepiej bylo to rozwiazane w 156, ktora mialem poprzednio i korzystalem z tego samego rozwiazania.

    pozdr
    seba

    ps. oczekuje Waszych spostrzeżen i doswiadczen w tym temacie
    Ostatnio edytowane przez SebaF ; 30-11-2011 o 08:32

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebaF Zobacz post
    witam,
    co w przypadku, gdy Alfa SW nie posiada relingów (a jak wiemy domontowac sie ich nie da, gdy z fabryki wyszla bez relingow) ?
    W zimie zeszlego roku kupilem bagażnik THULE (dwie poprzeczki i uchwyty + kit'y dedykowane do 159). Mocowanie w porownaniu do 156 jest lipne (156 posiadala "koleczki" co zabezpieczalo przed ewentualnym przesuwaniem sie poprzeczek). 159 nie posiada tego typu wkreconych oryginalnie kolków (srub, jak to zwal to zwal) i tu niespodzianka ... jechalem z wieksza predkoscia z samymi poprzeczkami (bez nart) i przednia poprzeczka przesunala sie zupelnie do tylu i spotkala z tylna !!!.
    Mialem duzo szczescia, ze odcinek jaki pokonalem nie byl duzy, bo kto wie ile trzeba bylo jeszcze, zeby obie poprzeczki odpadly !!!
    Gdy obie poprzeczki sa "spięte" np. nartami nie ma raczej szans na takie zjawisko. Ale kaźdorazowe ściąganie poprzeczek, gdy nie wozimy np. nart jest malo komfortowe i przyjazne.

    To takie male ostrzeżenie.

    Nie wspominam, źe wizualnie nie ma szału. Znacznie lepiej bylo to rozwiazane w 156, ktora mialem poprzednio i korzystalem z tego samego rozwiazania.

    pozdr
    seba

    ps. oczekuje Waszych spostrzeżen i doswiadczen w tym temacie
    Z ciekawości, które stopy kupiłeś (jest kilka różnych)? Ja mam typ 754 + zestaw dopasowujący 1419 do AR159 i u mnie trzyma jak diabli. Jeżdziłem zarówno z samą bazówką jak i z domocowanymi bagażnikami rowerowymi. Zawsze zaraz po montażu jak i po przejechaniu parustet metrów zatrzymuję się szarpię za bagażnik żeby sprawdzić czy wszystko jest pewnie zamocowane. Jak dotychczas zawsze ani drgnie.

    Wszystko zamocowane wg. instrukcji? Ty to montowałeś?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory