Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: blad: P0016 phase synchronization (exhaust)/revs

  1. #21
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lcs
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6TS; Alfa Romeo 159 2.2 jts
    Postów
    203

    Domyślnie

    Po kilku bojach ASO uznalo mi reklamacje wariatorow (lancuch it'd juz sie niestety przedawnilo) wiec Bella pojdzie lada dzien na wymiane kompletnego rozrzadu. I teraz pytanie do kolegow doswiadcoznych z tym silnikiem. Jak zadbac o nowy rozrzad aby wytrzymal jak najdluzej. Podobno potrafi nawet po 20-30k sie posypac. Ja robie rocznie do 10k i nie chcialbym aby ledwo po uplywie dwoch lat gwarancji miec problem ponownie juz pelnoplatny. Ile Wam udalo sie zrobic na rozrzadzie po wymianie, nie od nowosci, tylko wlasnie po pierwszej wymianie?

  2. #22
    junakrider
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    Niedawno zakupiłem 159 z silnikiem 1.9 JTS. Po pierwszym tygodniu emocje opadły na tyle abym mógł trzeźwym okiem ocenić poszczególne elementy i jazdę i zaniepokoiła mnie lekka utrata mocy po nagrzaniu silnika i niewielkie szarpania przy przyspieszaniu w przedziale 1700-2500 obr. Podpinam do kompa i ten sam błąd czyli P0016 i jeszcze jeden P0014 chyba...Po wymianie łańcuszka i napinaczy sytuacja się nie zmieniła więc do wymiany poszły czujniki położenia wału i zawory elektromagnetyczne do zmiany faz rozrządu...ehhhh. Tak jak na początku, check się zapalał...zostały mi jeszcze wariatory do wymiany. Mam pytanie...Czy przy ciepłym silniku podczas odpalania drgał bardziej niż na zimnym? Ja tak mam w swoim. Prawdopodobnie wariatory na ciepłym silniku po wyłączeniu nie powracają do swojego położenia startowego. Błędy mi wywala zawsze w dwóch przedziałach obrotów ok 260 obr/min (czyli rozruch) i 1800 obr/min (prawdopodobnie w tym momencie powinny się przestawiać wałki rozrządu). Wydaje mi się że niezbędną jest wymiana wariatorów. Czy mam rację? Ogólnie silnik zanim się nagrzeje chodzi ok. Poza tym niedomaganiem świetne auto i silnik tez w porządku (elastyczny i ten dźwięk ). Mam przejechane 125kkm (przebieg potwierdzony)

    Pozdrawiam

  3. #23
    pawelgry
    Gość

    Domyślnie

    Witam !
    I jak ? wymiana rozrządu pomogła? Mam ten sam błąd w silniku 1.9 jts. Oprócz błędu 00016 jeszcze 00001. Z silnika dochodzą metaliczne dźwięki w okolicach 3000 obr. Co robić ?

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lcs Zobacz post
    Jak zadbac o nowy rozrzad aby wytrzymal jak najdluzej.
    Trzeba utrzymywać maksymalny poziom oleju. Tak przynajmniej powiedział mi Tomek Twardowski jak ostatnio u niego byłem z moim Cudem...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał junakrider Zobacz post
    zaniepokoiła mnie lekka utrata mocy po nagrzaniu silnika
    U mnie jest to samo, ale błędy mi się nie pojawiają.

    - - - Updated - - -

    A propos. Montował ktoś rozrządy inne niż ori? Wiem że febi robi gotowe zestawy łańcucha...

  5. #25
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lcs
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6TS; Alfa Romeo 159 2.2 jts
    Postów
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelgry Zobacz post
    Witam !
    I jak ? wymiana rozrządu pomogła? Mam ten sam błąd w silniku 1.9 jts. Oprócz błędu 00016 jeszcze 00001. Z silnika dochodzą metaliczne dźwięki w okolicach 3000 obr. Co robić ?
    tak, zdecydowanie jak reka odjal.

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lcs Zobacz post
    swiece byly w sumie nie najdrozsze jak sobie porownalem

    Zaplacilem 490 zl za swiece z wymiana
    Nie najdroższe?! Ja z komplet NGK zapłaciłem 150 zł + 30 min wymiana. Na prawdę, nie wszystko trzeba robić w ASO.

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał junakrider Zobacz post
    zaniepokoiła mnie lekka utrata mocy po nagrzaniu silnika i niewielkie szarpania przy przyspieszaniu w przedziale 1700-2500 obr.
    Dowiedziałem się dzisiaj że powodem spadku mocy może być też zanieczyszczone jakieś "sitko" przy pompie paliwa...

  8. #28
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lcs
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6TS; Alfa Romeo 159 2.2 jts
    Postów
    203

    Domyślnie

    u mnie tez ojawilo sie to "moze" ale nie przynioslo skutku. Mam nadzieje, ze u Ciebie bedzie inaczej.

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lcs Zobacz post
    u mnie tez ojawilo sie to "moze" ale nie przynioslo skutku. Mam nadzieje, ze u Ciebie bedzie inaczej.
    Podciagne watek, i jak tam lancuch po reanimacji u Twardowskiego ? Zaraz dwa lata będą ...

  10. #30
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lcs
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6TS; Alfa Romeo 159 2.2 jts
    Postów
    203

    Domyślnie blad: P0016 phase synchronization (exhaust)/revs

    Nie zauwazylem skierowanego do mnie posta, mam refleks
    Bylo dobrze ale dzisiaj, przed chwila zadlawila mi sie delikatnie (taki spadek mocy na ulamek sekundy) na trojce i pomigal check engine. Mam nadzieje, ze to nie rozrzad. Moze uda mi sie dzisiaj zczytac blad, bledy. Oby to nie byl znowu rozrzad, chociaz wtedy to mi sie kontrolka check engine na stale zapalala a nie zamigala jak teraz. No nic, pewnie to moze byc tysiac roznych powodow.

    UPDATE: kody zczytane P0011, 0300, 0304. Jakies pomysly? Wymienialem ostatnio siatke za kolektorem bo byla mega przypchana. Moze to po wymianie cos zglupialo?
    Ostatnio edytowane przez Lcs ; 29-12-2014 o 16:53 Powód: update

Podobne wątki

  1. [159] Błąd P0016 - 2.4 odpala co 5 raz - POMOCY!!!!
    Utworzone przez pabloilala w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-11-2015, 00:52
  2. [159] Blad p0016
    Utworzone przez nostradamino w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-03-2014, 09:37
  3. Błąd Timing/Phase Sensor
    Utworzone przez szerszeń w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 13:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory