Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Dziwne odgłosy

  1. #1
    Yorgu
    Gość

    Domyślnie Dziwne odgłosy

    Witam, mam dosyć męczący mnie problem Podczas jazdy gdy przekroczę predkość powyżej 60 km/h słyszę odgłos równomiernego buczenia, jakiś taki odgłos warkotu( w zasadzie podobny do odgłosu toczących sie opon z offroadowym bieżnikiem). Wraz ze wzrostem prędkości staje sie coraz wyraźniejszy, na odgłos nie wpływa to czy jadę na luzie czy na biegu. Początkowo sądziłem ze to opony zimowe, ale wydaje mi się ze po założeniu tych opon tego nie słyszałem. Dodam tylko, że mam uszkodzoną pompę wspomagania. Może to być jednak popma?

  2. #2
    chrisdelarosa
    Gość

    Domyślnie

    pewnie łożysko... jeżeli hałas rośnie wraz z prędkością to na 90 % będzie koniec łożyska... łożysko w piaście oczywiście
    Ostatnio edytowane przez chrisdelarosa ; 14-12-2011 o 15:22

  3. #3
    Yorgu
    Gość

    Domyślnie

    Hmm właśnie zastanawiałem się nad łożyskiem tylko nie potrafie ustalić z której strony dobiega ten odgłos Mam jeszcze jedno pytanie. Czy podczas jazdy na luzie rusza sie tylko koło z piastą czy jeszcze jakies inne mechanizmy, które mogły by powodowac jakieś dzwięki?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Oprócz koła, łożyska i piasty kręcą się także półosie (z przegubami) i mechanizm różnicowy (mowa o wysprzęglonym napędzie).
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  5. #5
    chrisdelarosa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorgu Zobacz post
    Hmm właśnie zastanawiałem się nad łożyskiem tylko nie potrafie ustalić z której strony dobiega ten odgłos Mam jeszcze jedno pytanie. Czy podczas jazdy na luzie rusza sie tylko koło z piastą czy jeszcze jakies inne mechanizmy, które mogły by powodowac jakieś dzwięki?
    hmmm... na luzie coś tam jeszcze się obraca kiedy masz włączony silnik...ale spróbuj zrobić eksperyment... rozpędź się na jakiejś mało ruchliwej drodze do ok 100 km/h wrzuć luz i wyłącz silnik (przytrzymaj przez ok 3 sekundy przycisk START/STOP) tylko nie zapomnij że zgasną Ci światła wiec lepiej zrobić to w dzień... wtedy po zgaszeniu silnika jeżeli dalej będzie huczeć zrób slalom od lewej do prawej jeżeli dźwięk będzie się nasilał przy skręcie w którąś ze stron to będzie to łożysko po stronie która jest wtedy obciążona... objawy równomiernego huczenia od prędkości pow 50 km/h wg mnie ewidentnie wskazują na łożysko w piaście...

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    "rusza się" tarcze, pólosie, dyferencjał...

    ---------- Post added at 16:20 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

    Cytat Napisał chrisdelarosa Zobacz post
    hmmm... na luzie coś tam jeszcze się obraca kiedy masz włączony silnik...ale spróbuj zrobić eksperyment... rozpędź się na jakiejś mało ruchliwej drodze do ok 100 km/h wrzuć luz i wyłącz silnik (przytrzymaj przez ok 3 sekundy przycisk START/STOP) tylko nie zapomnij że zgasną Ci światła wiec lepiej zrobić to w dzień... wtedy po zgaszeniu silnika jeżeli dalej będzie huczeć zrób slalom od lewej do prawej jeżeli dźwięk będzie się nasilał przy skręcie w którąś ze stron to będzie to łożysko po stronie która jest wtedy obciążona... objawy równomiernego huczenia od prędkości pow 50 km/h wg mnie ewidentnie wskazują na łożysko w piaście...
    Czy ty chcesz zeby kolega sie zabił?

  7. #7
    chrisdelarosa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    "rusza się" tarcze, pólosie, dyferencjał...

    ---------- Post added at 16:20 ---------- Previous post was at 16:19 ----------


    Czy ty chcesz zeby kolega sie zabił?
    hehe no musi po wyłączeniu silnika włączyć s powrotem zapłon bo przy skręcie włączy się blokada kół... małe niedopowiedzenie z mojej strony

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    a o braku wspomagania hamulców i kierownicy nie zapomniałeś?

  9. #9
    chrisdelarosa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    a o braku wspomagania hamulców i kierownicy nie zapomniałeś?
    bez przesadyzmu mówiłem o mało ruchliwej drodze zakładając jednocześnie że to facet a nie kobieta i sobie poradzi z kierownicą i hamulcem

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    ale nie wiesz kto to przeczyta, wiec chyba lepiej uprzedzic zanim ktos zacznie eksperymentować...

Podobne wątki

  1. Dziwne odgłosy
    Utworzone przez rifle w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 14:58
  2. Dziwne odgłosy metaliczne...
    Utworzone przez Kolin w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 10:23
  3. [164] Dziwne odgłosy
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 20:29
  4. Dziwne odgłosy
    Utworzone przez kos w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-05-2007, 01:31
  5. Dziwne odgłosy
    Utworzone przez Jarencja w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2006, 00:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory