Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 142

Temat: Automatyczne składanie lusterek

  1. #101
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diabełek Zobacz post
    Sukces pedagogiczny osiągnięty...
    witam moze ty byś mi kolego pomógł w zakupie modułu drzwi do lusterek z wersji angielskiej 13 i 11 pinow jutro mają mi dojechać siedzenia z pełną elektronika wersji Eu i chcial bym to wszystko razem złożyć lusterka już mam auto mam z 2006 roku był bym bardzo wdzięczny za pomoc pozdrawiam.

  2. #102
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał khropek Zobacz post
    Temat wygląda następująco:
    Angielskie lusterka nie są przeszkodą. Zamienia się tylko Uchwyty (trójkątne elementy mocowania do drzwi), w sensie Trójkąty nasze, ramie składania z silnikiem z Anglika.
    Tutaj trzeba kombinerki i naciskamy na trzpień ze sprężyną i po wciśnięciu obracamy do oporu kilka stopni. Po poluzowaniu sprężyna wyskoczy.

    Moduły Angielskie zamieniamy miejscami, ale nie wiem które piny się zamienia, żeby wybór lusterka był właściwy. Mam problem z regulacją chcąc lewe steruję prawym i na odwrót.
    -Pomoże ktoś?

    Komplet Angielski, bo taki jest bardziej dostępny można mieć za 300PLN, ale chętnie pomogę przy montażu.
    Ale lusterka trzeba zamienić stronami żeby od kierowcy strony bylo 9 pinow ? bo sama wymiana trójkąt nic nie da ponieważ po lewej stronie lustro bedzie odwrócone do góry nogami jeśli się mylę to mnie popraw ?

  3. #103
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    Ale lusterka trzeba zamienić stronami żeby od kierowcy strony bylo 9 pinow ? bo sama wymiana trójkąt nic nie da ponieważ po lewej stronie lustro bedzie odwrócone do góry nogami jeśli się mylę to mnie popraw ?
    Do rozebrania lusterka i tak musisz wyjąć wiązkę. Nic nie stoi na przeszkodzie przełożyć.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  4. #104
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał khropek Zobacz post
    Do rozebrania lusterka i tak musisz wyjąć wiązkę. Nic nie stoi na przeszkodzie przełożyć.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    A więc tak zabrałem się za rozbieranie lusterek przed chwilą i ku mojemu zdziwieniu licząc kabelki jakie idą do kostki to lustro z lewej strony ma 11 pin a lustro z prawej strony ma 9 pin ? co o tym myśleć i czy działać dalej ?

  5. #105
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    A więc tak zabrałem się za rozbieranie lusterek przed chwilą i ku mojemu zdziwieniu licząc kabelki jakie idą do kostki to lustro z lewej strony ma 11 pin a lustro z prawej strony ma 9 pin ? co o tym myśleć i czy działać dalej ?
    Dalej, rozpiska ile pionów jest w moim poście w tym temacie.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  6. #106
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    ok przeglądając temat zapewne oto chodzi tylko dlaczego jest parami 13 - 11 , 9 - 7 , 7 - 5 i jak wiem to pierwszy zestaw to składane z pamięcią następny zestaw tylko składane i ostatni to zwykle ale ja trafiłem na komplet lusterek o wartości pinow Strona kierowcy czyli lewa ma 11 pinow A prawa ma 9 pinow czy one przypadkiem tez juz cos maja związane z pamięcią ponieważ takiego zestawu nigdzie nie wyczytałem czym się różni od np. 13-11 czy 9-7 . kolejna sprawa skoro od lewej strony jest więcej pinow ( 11 ) to czy nie oznacza to ze lusterka są wersji EU i nie będzie trzeba niczego w nich zmieniać poza obudową aby była pod kolor nadwozia ? bo czytając temat zrozumiałem to w ten sposób że od strony kierowcy w EU jest więcej pinow ?
    Ostatnio edytowane przez sAweK ; 22-01-2018 o 22:11

  7. #107
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    W przypadku pamięci lusterek sprawa ma się nieco inaczej. Od strony pasażera jest realizowana dodatkowa funkcja "biegu wstecznego". Czyli analogicznie z mojej dedukcji wynika:
    Ilość pinów w silniku sterowania szkła pasażera powinna być 8 a kierowcy standardowo 4.
    Czyli przypadek "z pamięcią" jest jedynym przypadkiem gdzie ilość pinów po stronie pasażera jest większa od kierowcy.

    - - - Updated - - -

    Udało mi się dzięki koledze [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] ogarnąć temat:
    Angielskie moduły i poprawne sterowanie lusterek czyli wybór lewo-prawo.
    Oczywiście przepraszam za "partyzantkę" jaka została zastosowana, ale bez narzędzi lutowanie na kolanach nie było przyjemnością.
    Warunki polowe.
    Załączam zdjęcia i kolejno kolory lini oznaczają co trzeba zrobić:
    1. Czerwona linia oznacza przecięcie ścieżki i rozłączenie rezystorów.
    2. Niebieska linia oznacza połączenie rezystorów czyli mostek, który trzeba wykonać na ukos.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180123_123826.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	63.0 KB
ID:	240696Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180123_130905.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	135.8 KB
ID:	240697

    Po tym zabiegu lusterka będą prawidłowo rozpoznawane przez centralkę.

  8. #108
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał khropek Zobacz post
    W przypadku pamięci lusterek sprawa ma się nieco inaczej. Od strony pasażera jest realizowana dodatkowa funkcja "biegu wstecznego". Czyli analogicznie z mojej dedukcji wynika:
    Ilość pinów w silniku sterowania szkła pasażera powinna być 8 a kierowcy standardowo 4.
    Czyli przypadek "z pamięcią" jest jedynym przypadkiem gdzie ilość pinów po stronie pasażera jest większa od kierowcy.

    - - - Updated - - -

    Udało mi się dzięki koledze [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] ogarnąć temat:
    Angielskie moduły i poprawne sterowanie lusterek czyli wybór lewo-prawo.
    Oczywiście przepraszam za "partyzantkę" jaka została zastosowana, ale bez narzędzi lutowanie na kolanach nie było przyjemnością.
    Warunki polowe.
    Załączam zdjęcia i kolejno kolory lini oznaczają co trzeba zrobić:
    1. Czerwona linia oznacza przecięcie ścieżki i rozłączenie rezystorów.
    2. Niebieska linia oznacza połączenie rezystorów czyli mostek, który trzeba wykonać na ukos.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180123_123826.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	63.0 KB
ID:	240696Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180123_130905.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	135.8 KB
ID:	240697

    Po tym zabiegu lusterka będą prawidłowo rozpoznawane przez centralkę.
    czy przypadkiem niema też moich pięciu groszy w tej pamięci lusterek A wracając do postu ktory dodałeś to jak tak patrzę na zdjęcia to czy nie było prościej zrobic na tej zasadzie ze tam gdzie czerwona kreska rozcinamy tak jak pisałeś ale zamiast lutowac na ukos to poprostu na dole połączyć prze lutowanie rezystor ?

  9. #109
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    No nie, bo nie będzie przechodziło przez rezystor tylko go pominie. 220OM jest kluczowy i albo centralka widzi 220 albo 780OM.

  10. #110
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał khropek Zobacz post
    No nie, bo nie będzie przechodziło przez rezystor tylko go pominie. 220OM jest kluczowy i albo centralka widzi 220 albo 780OM.
    to na jutro dałeś mi zabawe A powiedz mi ogarniałes może kiedyś wymianę pasów z tylnej kanapy środkowych ? bo to teraz muszę przeskoczyć

Podobne wątki

  1. [159] Czy istnieje coś takiego jak automatyczne składanie lusterek przy wyłączaniu auta?
    Utworzone przez karmal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-06-2019, 07:21
  2. [159] Automatyczne składanie lusterek.....
    Utworzone przez meiss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 21:22
  3. Składanie lusterek zewnętrznych [147]
    Utworzone przez sham w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 00:23
  4. Składanie lusterek na myjni
    Utworzone przez jameshunt w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 20:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory