Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 142

Temat: Automatyczne składanie lusterek

  1. #11
    boober
    Gość

    Domyślnie

    Z tego posta wynika że takie rzeczy tylko w (Br)erze ;-)

  2. #12
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar zientek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    głogów
    Auto
    159 19jtdm 150 KM Qtronic 2008 sportwagon
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel182 Zobacz post
    Dołączam się do pytania
    Czy trzeba kupić całe nowe lusterka, czy wystarczy tylko same silniki sterujące składaniem lusterek i zaadoptować do starych ?
    Co z guzikiem, który składa lusterka ? W Alfie, która nie posiada tej opcji guzik jest jest nieruchomy, więc do wymiany będzie panel sterującymi szybami i lusterkami - mogę się mylić...
    troche odgrzeje kotleta. zisiaj rozbieralem caly ten panel sterujacy i zauwazylem ze pod tym guzikiem od skladania lusterek jest taki plastikowy element ktory blokuje jego ruch. Po jego usunieciu guzik smiga jak pozostale
    Malo tego! pod guzikiem na plytce jest wszystko co potrzeba (nie jest w tym miejscu pusta), wiec panelu raczej nie potrzeba wymieniac. Problem tylko w tym , ze na tej gumce z czarnymi kropkami pod spodem w tym miejscu nie jest czarno, ale to chyba da sie zrobic.
    Pozdrawiam.
    Krzysiek

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Indy
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 Distinct., 2.4 JTDM, 210KM
    Postów
    110

    Domyślnie

    Moim zdaniem, skoro istnieje mechanizm elektrycznej regulacji lusterka, to od strony mechanicznej powinien być mechanizm zamykania lusterek, tylko pewnie jest przyblokowany jakoś elektronicznie. Czy ktoś może ten temat już obczajał?

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Indy, wydaje mi się, że to dwie różne sprawy. Regulacja lusterka - porusza się tylko jego szklany wkład, a obudowa jest nieruchoma. Natomiast w przypadku składania lusterek - zamyka się całe. Składane lusterka mają inne przewody (więcej pinów) od tych "zwykłych".
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Brera 3.2 JTS Q4, Stelvio 2.0 Q4
    Postów
    60

    Domyślnie

    To ja trochę ostudzę Wasze zapaly do montowania składanych lusterek...
    A mianowicie żeby to działało to przygotuj sie na ponad 1000 zł. kosztów.

    1. Panel sterowania.
    Jak ktoś wspomniał wyżej jest możliwość wyjęcia blokady, ale niestety to nie działa. Też byłem zadowolony jak to odkryłem.
    Musisz mieć przełączniki które obsługiwały składanie lusterek. Koszt na Allegro ok. 200 zł.
    Ostrzegam spryciarzy że tańsze moduły od Brery z tą opcją nie pasują.

    2. Lusterka
    Na allegro koszt ok. 250 zł/ szt. Ja kupiłem tańsze lusterka od anglików i przerobiłem sterowanie. tak by wszystko było w wersji euro.

    3. Konieczna jest wymiana modułu sterującego, który znajduje się pod tapicerką.
    Moduły elektroniczne, a jest ich 9 rodzajów w zależności od opcji. Nie potwierdzona informacja jest jeszcze taka, że biedne modele 159 z szybami na korbę z tyłu nie mają w drzwiach instalacji do tego. Można kupić na Allegro, ok 350 zł. Ja kupilem nowy w serwisie za 400 zł. W Eperze można sprawdzić jaki będzie pasował. Jak ktoś nie wie co to Eper to niech pisze.

    Do tego trochę pracy z tapicerkami.
    Życze powodzenia. Gdybym wiedział, że tyle kasy na to pójdzie to bym sobie odpuścił. Jak macie pytania to na PW.
    Daevit Alfa Pomorze
    forum.alfapomorze.pl

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Brera 3.2 JTS Q4, Stelvio 2.0 Q4
    Postów
    60

    Domyślnie

    No ja jestem już po zabiegach montażu składanych lusterek...
    Okazało się, że centralka w prawych drzwiach również musi zostac wymieniona bo składało mi się tylko 1 lusterko...
    Reasumując koszty dla zainteresowanych:
    - 2 nowe moduły 810 zł.
    - przełączniki w drzwi 220 zł.
    - lusterka w wersji angielskiej 2 szt. 280 zł.
    - kilka dobrych godzin pracy, nie wspominając o szukaniu informacji i schematów przewodów

    Wszystko jednak zrobione jak w oryginale, przeplecone wiązki, przełożone piny.
    Dla satysfakcji było warto, ale dla gadżetu w aucie już nie bardzo.
    Daevit Alfa Pomorze
    forum.alfapomorze.pl

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    a159 2,4 SW QT
    Postów
    1,684

    Domyślnie

    a możesz podać numery modułów które kupiłeś, oraz informację ile pinów mają składane lusterka
    Jeśli komuś pomogłem i chce mi zaoferować flaszkę lub wielopaki - lub po prostu zechce pomóc - proszę o wsparcie dla małego Olka z Ukrainy który miał przeszczep wątroby i był leczony w CZD w Warszawie (każda kwota się liczy 10-20-50 pln, ile kto może, alfiści nie bądźcie obojętni bo nikt by nie chciał się znaleźć w takiej sytuacji jak rodzice Olka , są w obcym kraju, jego tata oddał fragment wątroby dla syna, leczenie nie powiodło się - stracili jedyne dziecko - i muszą spłacić dług za wcześniejsze leczenie, a liczyć mogą tylko na wsparcie dobrych ludzi) - chłopiec dzielnie walczył jednak choroba go pokonała - zmarł 24.10.2014, a jego rodzice zostali z długiem względem szpitala ok 150 tyś zł, a tu jest cała niestety smutna historia: https://pl-pl.facebook.com/AleksanderZaporoski - wpłaty bezpośrednio na konto Centrum Zdrowia Dziecka - ważny jest tytuł przelewu:
    Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"
    Al. Dzieci Polskich 20
    04-730 Warszawa

    Getin Noble Bank S.A.
    03 1560 0013 2367 2381 0996 0008

    IBAN: PL 03 1560 0013 2367 2381 0996 0008
    Kod BIC (SWIFT): GBGCPLPK
    Tytuł przelewu: LECZENIE ALEKSANDRA ZAPOROSKIEGO

    lub tu jest zbiórka:
    https://zrzutka.pl/kauzvg

    wykonanie przelewu - minutka może dwie
    uszczuplenie stanu konta - znikome
    dzika frajda z bezinteresownej pomocy - bezcenna

    jakby tak każdy, któremu teraz lub kiedyś coś tam sprawdziłem, wysłał chociażby dychacza ..... ehh - stać was na taki skromny gest ??

    2.03.2015
    - jeszcze 156 082,56 zł długu - mam nadzieję że te blisko 50 tyś spłacone - to dzięki Wam forumowicze - wszystkim, którzy coś wpłacili WIELKIE DZIĘKI
    16.11.2015 -
    dług to jeszcze 136 099,33 zł - dziękuję wszystkim którzy mają swój udział - tylko szkoda że tak niewielu stać na bezinteresowną pomoc

  8. #18
    krzysiek.gastro
    Gość

    Domyślnie 159 Automatyczne składanie lusterek/ język polski w komputerze i navi.

    Witam kolegów. Wiem że temat był już wałkowany ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi. Moja AF 159 posiada elektrycznie składane lusterka jednak czy idzie w jakiś sposób (być może przez komputer) ustawić żeby się same zamykały po zamknięciu auta i otwierały np. po włożeniu kluczyka do stacyjki? Po za tym czy jest możliwość ustawienia / wgrania polskiego języka do komputera pokładowego i nawigacji? Za wszelką pomoc z góry wielkie dzięki

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek.gastro Zobacz post
    czy idzie w jakiś sposób (być może przez komputer) ustawić żeby się same zamykały po zamknięciu auta i otwierały np. po włożeniu kluczyka do stacyjki?
    Nie ma żadnego standardowego rozwiązania, które umożliwia coś takiego (na zasadzie zmiany opcji w konfiguracji samochodu). W grę wchodzi tylko ingerencja w instalację elektryczną – jest to możliwe, ale trzeba poszperać trochę w schematach.

    Po za tym czy jest możliwość ustawienia / wgrania polskiego języka do komputera pokładowego i nawigacji? Za wszelką pomoc z góry wielkie dzięki
    To pytanie nie bardzo pasuje do tego wątku.

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek.gastro Zobacz post
    Po za tym czy jest możliwość ustawienia / wgrania polskiego języka do komputera pokładowego
    Oficjalnie nie ma. Nieoficjalnie maly_777 coś takiego kombinuje, popytaj
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] Czy istnieje coś takiego jak automatyczne składanie lusterek przy wyłączaniu auta?
    Utworzone przez karmal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-06-2019, 07:21
  2. [159] Automatyczne składanie lusterek.....
    Utworzone przez meiss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 21:22
  3. Składanie lusterek zewnętrznych [147]
    Utworzone przez sham w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 00:23
  4. Składanie lusterek na myjni
    Utworzone przez jameshunt w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 20:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory