Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Temat: Alternatywa dla fabrycznego radio / nawigacji

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie Alternatywa dla fabrycznego radio / nawigacji

    Zamontowałem dzisiaj w 159-ce kolejny chiński wynalazek i muszę przyznać, że postępy, jakie robią Chińczycy w produkcji sprzętu do samochodów, robią wrażenie.
    Sprzęcik wygląda tak jak na zdjęciach - są dostępne dwie wersje, z ekranem 6.2 oraz 7-calowym. Wersja z mniejszym ekranem ma na czołowym panelu wejście na kartę SD oraz na USB i moim zdaniem jest odrobinę praktyczniejsza jeśli chodzi o obsługę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nawi2.jpg
Wyświetleń:	875
Rozmiar:	26.6 KB
ID:	42647
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nawi.jpg
Wyświetleń:	2877
Rozmiar:	44.8 KB
ID:	42648

    Dlaczego warto się tym sprzętem zainteresować? Na Allegro taką radionawigację można kupić za 1100 PLN.
    Posiada bardzo dobrej jakości ekran dotykowy o rozdzielczości 800x480, działa w oparciu o Windows CE (navi można odblokować i wgrać sobie np. własną tapetę jako tło, zmienić wygląd ikon, generalnie co komu przyjdzie do głowy, łącznie z wgrywaniem dodatkowych programów), generuje całkiem przyzwoitej jakości dźwięk i pozwala na odtwarzanie wszelkiej maści plików multimedialnych - od MP3 poczynając na na DivX kończąc. Dodatkowo ma obsługę IPOD-a (specjalny kabel łączący) oraz BlueTooth (wbudowany w nawigację mikrofon).
    Soft nawigacyjny ładuje się na kartę SD i wciska ją w slot na czołowym panelu (przy wersji z mniejszym ekranem). DZięki temu można sobie nagrać np. AutoMapę. Sprzęt działa bardzo szybko - to kolejna jego zaleta.
    Najprawdopodobniej będzie się dało toto podłączyć do sterowania w kierownicy - są dwa dedykowane przewody, muszę tylko wykonać parę eksperymentów. Nawigację można "uczyć", który przycisk na kierownicy jaką ma wywołać funkcję.
    Jak każdy sprzęt tego typu - do kompletu jest wiązka z wszystkimi możliwymi wejściami i wyjściami (Aux In, 2x Video Out, Subwoofer, itp.).
    Bardzo ładnie zaprojektowane ekrany graficzne. I ważna rzecz - można słuchać muzyki podczas nawigowania.

    Generalnie za te pieniądze sprzęt warty uwagi - głównie ze względu na szybkość działania, doskonałej jakości ekran wysokiej rozdzielczości oraz możliwości konfigurowania tego po odblokowaniu. W porównaniu z oryginalną nawigacją - jest o niebo lepszy.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #2
    crool
    Gość

    Domyślnie

    Zdjęcia masz jakieś?

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Właśnie jak na złość kolega pożyczył ode mnie aparat a auto musiałem wydać, nim go zwrócił Ale przy okazji machnę fotki - pewnie po świętach.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar FredzioPL
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v Q-Distinctive SW
    Postów
    136

    Domyślnie

    Mozesz zapodac linka z jakiej konkretnie aukcji bylo to radio, jaki model, bo w sumie sprzetu na allegro zatrzesienie a bubli tez sporo.
    Ile trwa montaz u ciebie?
    Cene moze na priv
    Aha napisz jak to gra w porownaniu do fabrycznego radia.
    Ostatnio edytowane przez FredzioPL ; 23-12-2011 o 17:55

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lobov
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    była: 156, 159 Jest: Giulietta 1,4 170 Sport i jakieś Audi ;)
    Postów
    399

    Domyślnie

    No jeśli się da podłączyć sterowanie z kierownicy to kupuję w ciemno.
    A nie wiecie jak prace nad tym urządzeniem: http://www.car-vision.co.uk/alfa-rom...ia-system.html ?

    P.S. i jaki kolor podświetlenia toto ma?

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał FredzioPL Zobacz post
    Mozesz zapodac linka z jakiej konkretnie aukcji bylo to radio, jaki model, bo w sumie sprzetu na allegro zatrzesienie a bubli tez sporo.
    Ile trwa montaz u ciebie?
    Cene moze na priv
    Aha napisz jak to gra w porownaniu do fabrycznego radia.
    Gra praktycznie tak samo jak fabryczne radio, z tą małą różnicą, że ma dość "ostrą" regulację głośności - przy volume ustawionym na 05 (w skali chyba do 40) jest już głośno.
    Linka nie chciałem ordynarnie wklejać, żeby nie było, że jakaś reklama
    http://moto.allegro.pl/dvd-6-2-dotyk...993137860.html

    Montaż trwał dłuższą chwilę (prawie 4 godziny) - bo chciałem mieć to ładnie spasowane więc walczyłem pilnikiem z ramką maskującą, no i potem jeszcze podpinałem to pod monitory w zagłówkach - więc okablowania trochę było i ciężko było to upchnąć za radiem ) Normalnie powinno się to w 2 godziny ogarnąć - więc pewnie z półtorej stówki.

    ---------- Post added at 19:52 ---------- Previous post was at 19:50 ----------

    Cytat Napisał lobov Zobacz post
    No jeśli się da podłączyć sterowanie z kierownicy to kupuję w ciemno.
    A nie wiecie jak prace nad tym urządzeniem: http://www.car-vision.co.uk/alfa-rom...ia-system.html ?

    P.S. i jaki kolor podświetlenia toto ma?
    Co do sterowania z kierownicy to trzeba porobić trochę testów, bo są jakieś kabelki oznaczone Key1 i Key2, które niby podpina się pod sterowanie - ale na razie nie kombinowałem z tym, więc nie wiem.
    Podświetlenie klawiszy ma niebieskie. Ale naprawdę nie uciążliwe, bo klawiszy jest zaledwie kilka i podświetla w nich tylko napis - bardzo delikatnym światłem.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    W takim razie napisz co ze sterowaniem z kierownicy, jeśli już będziesz wiedział.
    A pamiętasz kiedyś podkręcałeś temat innej chińszczyzny, która miała mieć spore możliwości czy ona już wyszła?
    Apropo mocowania, do tego da się dokupić jakąś dedykowaną ramkę czy trzeba przerabiać coś uniwersalnego ?

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    @tomek - jakie masz monitory w zaglowkach i jak je tam umiesciles?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Była156 TS 1999,była147jtdm 150KM 2005,159 TiQ4 2010 159 ti 2,4 Q4 201
    Postów
    162

    Domyślnie

    Panowie ,czy ktoś próbował "ożenić" fabryczna szerokoekranowa nawigacje ( w 159 po 2009 na kartę SD) z np AutoMapą?
    Napiszcie co stoi na przeszkodzie ,bo laik jestem kompletny w tym temacie.
    Ciężko sie dogadac z mapami fabrycznymi(szczególnie Polski rok mod.2009/2010),W innych autach używam AutoMap i jest dobrze.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze napisze ale automapa działa pod systemem Windows mobile, a w nawigacjach firmowych jest chyba coś innego.

Podobne wątki

  1. [159] System nawigacji INSTANT NAV / RADIO NAV
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 06-09-2023, 22:53
  2. [159] Gdzie kupić podstawkę karty SIM do radio-nawigacji?
    Utworzone przez daro1906 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16-11-2016, 21:08
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 20:12
  4. [156] Jakie radio zamiast fabrycznego?
    Utworzone przez przemax w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 13:16
  5. [Giulietta] Alternatywa dla Radio Nav
    Utworzone przez Luke77 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-10-2012, 22:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory