Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: ikonka akumulatora - "niewystarczające ładowanie akumulatora"

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie ikonka akumulatora - "niewystarczające ładowanie akumulatora"

    Witam,

    Przeszukałem forum, ale nic na ten temat nie znalazłem. Wczoraj pojawiła mi się na desce (koło przebiegu) ikonka akumulatora, w instrukcji jest napisane enigmatycznie, że jeżeli się pali to zwrócić się do ASO (nie przewidzieli, że mogą być Święta ) co to może oznaczać? Alternator? Akumulator? Auto kręci i odpala ładnie nie czuć spadku mocy...tylko jak wraca na bieg jałowy to obroty stoją na 1000 i nie schodzą niżej. Jutro podjadę do ASO w Zielonej Górze bo akurat tu jestem na Święta i może coś tam zobaczą, ale może ktoś z Was miał taki przypadek i wie czym to pachnie...

    Z góry dzięki za pomoc
    Born to be wild.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Tak na pierwszy strzał to chyba Ci akumulatora nie ładuje ( alternator ? ).
    To znaczy, że jeśli jeszcze Ci auto zapala to za chwilę już nie musi, a podczas jazdy może Ci zgasnąć i kaput, jeśli to oczywiście trafna moja diagnoza.

  3. #3
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Zasobserwowalem podobne objawy.Moze byc to spowodowane duzym przeciazeniem akumulatora podczas rozruchu.Uruchamiaja sie wszystkie systemy pokladowe.Na poczatku wyskakiwaly mi bledy-ABS SRS itd.Pozniej za krotki czas grzania swiec,a na koncu blad polozenia czujnika paliwa.Myslalem ze idzie o prad rozruchowy,niby akumulator trzyma ale niema juz tego...kopa.Nowy nie byl wiec powedrowal do smietnika,a ja zamontowalem nowiutkiego BOSCH SILVER-77,780.
    Jest lepiej ale nadal gdy mam wlaczone ksenony podczas uruchomienia silnika,potrafi mrugnac ikonka akumulatora i rowniez sobie mysle czy to przypadkiem alternator nie konczy kariery ???

    ---------- Post added at 13:10 ---------- Previous post was at 13:08 ----------

    Aczkolwiek jesli pokaze sie ikonka akumulatora,gasze silnik ... wyjmuje kluczyk i ponownie uruchamienie i ikonka znika

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    gdzylu - omiń ASO w zg - pojedź do Poznania jak chcesz robić to w ASO.

    ---------- Post added at 15:15 ---------- Previous post was at 15:14 ----------

    Sprawdź połączenia masy. A może siadł o Tobie regulator napięcia.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    gdzylu - omiń ASO w zg - pojedź do Poznania jak chcesz robić to w ASO.

    ---------- Post added at 15:15 ---------- Previous post was at 15:14 ----------

    Sprawdź połączenia masy. A może siadł o Tobie regulator napięcia.
    moze byc regulator, podladowalem aku prostownikiem przez 3h i narazie jest ok. Zobacze co bedzie rano, nie mam wyjscia z tym aso w zg bo akurat tu teraz jestem. Jutro czeka mnie podroz do Warszawy stad chce rano podjechac do jakiegos warsztatu. Ponoc na Zjednoczenia jest jakis warsztat elektryczny i sprzedaja tez aku rano podjade zeby zmierzyli mi jak wyglada ladowanie aku.

    Taka ciekawostka, aku bylo takie slabe ze zapalily mi sie w trakcie jazdy chyba wszystkie ikonki nawet kierunkowskazy przestaly mrugac... po przeechaniu kilkunastu km jakby sie troche poladowal wiec moze jednak aku sie po prostu konczy
    Born to be wild.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Tuchola
    Auto
    159SW 1.9 16v jtdm 150km
    Postów
    52

    Domyślnie

    mialem to samo. padl mi mostek diodowy na alternatorze. wymiana z robocizna wyszla mi ok 60 zl

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    grzdylu, często bywasz w ZG, bo ja od czasu do czasu widzę AR 159 własnie w takim samy, kolorze jak Twoja. Przyznam się, ale nie wiem na jakich jexdzi numerach. Jeżeli chodzi o sklep z akumulatorami - według mnie najlepsza obsługa jest w batcar na ul. dekoracyjnej ( trasa północna )

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    dzisiaj zrobiłem 450km i po chyba póki co jest ok...poobserwuję zachowanie aku podczas jazdy miejskiej. Nie mniej jednak wydaje mi się, że coś jest nie tak z alternatorem bo słyszę dziwny świszczący dźwięk przy wkręcaniu i schodzeniu z obrotów tak jakby łożysko. Trzeba będzie to sprawdzić.

    daro1906 w ZG jestem tak mniej więcej raz w miesiącu na weekend a rejestrację mam warszawską.
    Born to be wild.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    U mnie ta ikonka wyskoczyła jak mi padła jedna cela w akumulatorze (ori AR).
    U Ciebie to jednak będzie jakiś problem z ładowaniem (prawdopodobnie z alternatorem) skoro przejechałeś te 450 km.

    Sprawdź w jakimś serwisie/sklepie z bateriami jakie masz ładowanie (na wolnych obrotach, z obciążeniem odbiornikami itd.) - to powinno Ci jednoznacznie wskazać winowajcę.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    Franek tak też zrobię. Myślę, że akumulator i tak nadaje się już do wymiany, ale podejrzewam też, że alternator nie daje odpowiedniego ładowania więc problem będzie złożony. Dam znać jak już zdiagnozuję
    Born to be wild.

Podobne wątki

  1. [159] Trzynastego czyli ikonka akumulatora na zegarach
    Utworzone przez elgritone w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-04-2016, 19:00
  2. [Giulietta] Osłona "+" akumulatora
    Utworzone przez dobryalf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 19:47
  3. Zapaliła się ikonka akumulatora
    Utworzone przez kobielczak w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 10:11
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 09:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory