Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 116

Temat: Poduszka silnika-lepszy używany orginał czy nowy zamiennik

  1. #11
    innuendo
    Gość

    Domyślnie

    U mnie objawy są bardzo podobne (delikatne szarpnięcie połączone ze stukiem). Moje podejrzenie pada na dwie dolne poduszki i zamierzam je wymienić w najbliższym czasie. Dam Ci znać co wyszło z tego eksperymentu... Mam nadzieje, że wyeliminujemy ten stuk.

    Chociaż kiedy poprosiłem o diagnozę tego stuku w serwisie podczas przeglądu rzeczywiście też usłyszałem coś w rodzaju: "Panie te skrzynie to są od Opla, tu te luzy są normalne". Ale jakoś w 159 o niższym przebiegu u kolegi tego nie ma. To na pewno nie dwumas ani nie luzy na wale sprzęgła, łapiąc za półosie również nie ma takich luzów ani na przegubach wewnętrznych ani na wewnętrznych. Zostają poduszki, albo faktycznie skrzynia z luzami (na ten moment w to nie wierzę).

    Chyba, że ktoś jeszcze miał jakieś przygody w tym temacie i się podzieli...

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Cytat Napisał innuendo Zobacz post
    U mnie objawy są bardzo podobne (delikatne szarpnięcie połączone ze stukiem). Moje podejrzenie pada na dwie dolne poduszki i zamierzam je wymienić w najbliższym czasie. Dam Ci znać co wyszło z tego eksperymentu... Mam nadzieje, że wyeliminujemy ten stuk.

    Chociaż kiedy poprosiłem o diagnozę tego stuku w serwisie podczas przeglądu rzeczywiście też usłyszałem coś w rodzaju: "Panie te skrzynie to są od Opla, tu te luzy są normalne". Ale jakoś w 159 o niższym przebiegu u kolegi tego nie ma. To na pewno nie dwumas ani nie luzy na wale sprzęgła, łapiąc za półosie również nie ma takich luzów ani na przegubach wewnętrznych ani na wewnętrznych. Zostają poduszki, albo faktycznie skrzynia z luzami (na ten moment w to nie wierzę).

    Chyba, że ktoś jeszcze miał jakieś przygody w tym temacie i się podzieli...
    Ok,to jak wymienisz te poduszki to daj znać. Jestem strasznie ciekawy czy to coś pomorze Jeśli tak to sam szybko wymienie te poduszki bo irytuje mnie strasznie to stukanie

  3. #13
    innuendo
    Gość

    Domyślnie

    A zatem epopei poduszkowej ciąg dalszy. Wymieniłem właśnie u siebie elementy dwie poduszki skrzyni:

    - 50502602
    - 50502603

    Efekty? U mnie "trafiony zatopiony". Stuk zniknął, szarpnięcie zminimalizowane w 80%. Owszem, na pierwszym biegu wyczuwam jeszcze coś w rodzaju delikatnego luzu, i wydaje mi się, że do wymiany pozostanie jeszcze wkładka oznaczona jako 50501389. Jednak wrażenia obecne z poprzednim stukiem są zupełnie nie do porównania. Mam zamiar wymienić ją w najbliższym czasie, ale oczywiście muszę ją zamówić.

    Na ten moment koszty to 480 zł (zakup nowych oryginalnych poduszek + 45 min roboty w zaprzyjaźnionym warsztacie). Polecam wszystkim, którym próbuje się wmówić, że te stuki są normalne i że "to te oplowskie skrzynie". Dobra wiadomość dla właścicieli kanałów - robótka ta może być do zrobienia w garażu.

    I jeszcze ciekawostka - wymontowane poduszki nie były zerwane, a po prostu trochę zmęczone ;-)

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Cool

    Cytat Napisał innuendo Zobacz post
    A zatem epopei poduszkowej ciąg dalszy. Wymieniłem właśnie u siebie elementy dwie poduszki skrzyni:

    - 50502602
    - 50502603

    Efekty? U mnie "trafiony zatopiony". Stuk zniknął, szarpnięcie zminimalizowane w 80%. Owszem, na pierwszym biegu wyczuwam jeszcze coś w rodzaju delikatnego luzu, i wydaje mi się, że do wymiany pozostanie jeszcze wkładka oznaczona jako 50501389. Jednak wrażenia obecne z poprzednim stukiem są zupełnie nie do porównania. Mam zamiar wymienić ją w najbliższym czasie, ale oczywiście muszę ją zamówić.

    Na ten moment koszty to 480 zł (zakup nowych oryginalnych poduszek + 45 min roboty w zaprzyjaźnionym warsztacie). Polecam wszystkim, którym próbuje się wmówić, że te stuki są normalne i że "to te oplowskie skrzynie". Dobra wiadomość dla właścicieli kanałów - robótka ta może być do zrobienia w garażu.

    I jeszcze ciekawostka - wymontowane poduszki nie były zerwane, a po prostu trochę zmęczone ;-)
    Więc jednak Ci się udało...GRATULACJE!!!Muszę i ja to zrobić. Nasłuchałem się mechaników ,że to stukanie to wada fabryczna i tak jezdżę:/ Czyli wymieniłeś tylko 2 poduszki pod skrzynią????

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Hej!Mam pytanie odnośnie łapy mocującej silnik/skrzynię biegów od spodu.Jest w niej gumowa tuleja, która u mnie już lepsze czasy ma za sobą.Wobec tego, że w/w łapa jest w dobrym stanie chciałbym się dowiedzieć czy są dostępne oddzielnie tuleje gumowe lub poliuretanowe do tego elementu.Pzdr.

  6. #16
    innuendo
    Gość

    Domyślnie

    Dobre pytanie...

    Szczerze powiedziawszy nie szukałem możliwości wprasowania nowych tulei w starą łapę silnika i jak znam życie, pewnie coś by się dobrało np. z repertuaru tedgum.pl. Nie sądzę jednak, jeśli mogę wyrazić swoje zdanie, by było warto... Po pierwsze operacja wprasowania zawsze jest czasochłonna i istnieje spore ryzyko, że nie wszystko pójdzie zgodnie z planem (rozwalić się może tuleja albo aluminiowa łapa). A po drugie, nie znajdziesz prawdopodobnie zbliżonych zastępników tych tulei, wobec czego efekt końcowy może być fatalny. Kup ori!

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.Tak też myślałem, że trzeba będzie kupić cały element ale trochę szkoda bo do wymiany sama guma Pzdr.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Tak wogóle to... gdzie Wy kupujecie te poduszki?
    Bo leniwy jestem, Ganinexu nie lubię a innego ASO w pobliżu nie mam. Gdzieś przez internet idzie to zamówić z wysyłką?
    Też bym sobie to dziadostwo wymienił...

    No i wymieniłem...
    50502602 i 50502603, te co kolega innuendo.
    Skutek: Wreszcie jest normalnie, nie odczuwam prawie wcale luzu i nic nie stuka. Subiektywnie wydaje mi się, że biegi minimalnie przecyzyjniej wchodzą, ale może to placebo.
    Koszt z wymianą około 540zł w moim przypadku. Dzięki za radę!
    Ostatnio edytowane przez juhass ; 22-01-2013 o 21:59

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Cytat Napisał juhass Zobacz post
    Tak wogóle to... gdzie Wy kupujecie te poduszki?
    Bo leniwy jestem, Ganinexu nie lubię a innego ASO w pobliżu nie mam. Gdzieś przez internet idzie to zamówić z wysyłką?
    Też bym sobie to dziadostwo wymienił...

    No i wymieniłem...
    50502602 i 50502603, te co kolega innuendo.
    Skutek: Wreszcie jest normalnie, nie odczuwam prawie wcale luzu i nic nie stuka. Subiektywnie wydaje mi się, że biegi minimalnie przecyzyjniej wchodzą, ale może to placebo.
    Koszt z wymianą około 540zł w moim przypadku. Dzięki za radę!
    Gdzie kupowałeś poduchy?????

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 1.9JTDm 16V 172KM 402Nm, 6.2007
    Postów
    49

    Domyślnie

    414 za obie poduchy o numerach 50502602 i 50502603, sklep landcar ze szczecina, mają chyba też opcje wysyłki. w ASO krzyczeli 253 zł za sztukę.

Podobne wątki

  1. [GTV] sonda lambda zamiennik czy orginał???
    Utworzone przez xtremo w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 19:32
  2. 156 - nadkole przednie orginał a zamiennik.
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:34
  3. Tłumik końcowy do 156 2.0 nowy lub używany
    Utworzone przez Masaq w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 09:16
  4. [159] POTRZEBN PODUSZKA SILNIKA (Zamiennik)!!!!!!!!!!!!!!
    Utworzone przez pabloXXL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 22:05
  5. [GTV6] Zupełnie nowy, inny, lepszy wał...
    Utworzone przez PietereQ w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 17:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory