Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 116

Temat: Poduszka silnika-lepszy używany orginał czy nowy zamiennik

  1. #81
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    AR159SW 2.2 JTS
    Postów
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cris.R Zobacz post
    Tak jak kolega wyżej, również szukam poduszki do 2.2 jts
    niestety, obdzwonilem wszystkie mozliwe salony AlLfy, FCA, intercars, BHMD, MOTO FACTORY ,CELCAR ETC... nigdzie tej czesci nowej nie ma nr katalogowy 50501856, porazka. Nawiazalem kontakt z firma: Regeneracje T.E.P. Deuter s.c co nam zostaje to regeneracja tego z gumy na poliuretan, wycenili mi to na 180-200zl , czas realizacji okolo 10dni roboczych. Na ta chwile kupilem uzywke z 1.9jts za 70zł czekam az dojdzie kurierem,wymienie i zobacze jak bedzie to sie sprawowalo, jesli beda dalej stuki, to stara wysle do regeneracji na poliuretan

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Hej. Kupiłem 2 poduszki dolne silnika z polecanego na forum sklepu http://motodelta.pl
    Opisywane były na aukcji jako oryginalne, oem itd... dostałem poduszki w pudełku firmy akron malo. Ktoś miał styczność z tym? To są oryginały? Bo coś mi się nie wydaje... Proszę o pomoc.
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  3. #83
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    witam i ja mam pytabie do was a wiec kupiłem dwie poduszki pod sppd silnik czyli poducha silnika i skrzyni ! udało mi sie wymienić tylko ta od silnika bo byla w miarę możliwość aby odkręcić a co do poduszki skrzyni może ktoś mnie oświeci czym to odkręcić musi byc plaski torks 14 i 18 ? bo grzechotką niema możliwości podejścia ?? i co moge dodać po wymianie poduszki silnika stuki przy zmianie biegów sa slyszalne do 5 biegu ! na starych było do 3 haha ale tłumaczę sobie ze wdzystko zmieni ta poduszka od skrzyni jak wymienię - dodam ze na początek zrobiłem pół oski lewa i prawa wszystkie wahacze , sprężyny - jesli okaże się ze to nie poduszki gdzie mogl bym szukać jeszcze problemu ? zgory dziękuję za odpowiedź.

  4. #84
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    witam i ja mam pytabie do was a wiec kupiłem dwie poduszki pod sppd silnik czyli poducha silnika i skrzyni ! udało mi sie wymienić tylko ta od silnika bo byla w miarę możliwość aby odkręcić a co do poduszki skrzyni może ktoś mnie oświeci czym to odkręcić musi byc plaski torks 14 i 18 ? bo grzechotką niema możliwości podejścia ?? i co moge dodać po wymianie poduszki silnika stuki przy zmianie biegów sa slyszalne do 5 biegu ! na starych było do 3 haha ale tłumaczę sobie ze wdzystko zmieni ta poduszka od skrzyni jak wymienię - dodam ze na początek zrobiłem pół oski lewa i prawa wszystkie wahacze , sprężyny - jesli okaże się ze to nie poduszki gdzie mogl bym szukać jeszcze problemu ? zgory dziękuję za odpowiedź.
    Ja wymieniłem wszystkie poduszki, półośki z przegubami wewnętrznymi i nic to nie pomogło - stuki dalej są. Z tego co wiem i widziałem wpisy to może to być problem spowodowany przez luzy na satelitach mechanizmu różnicowego. Na dniach wlatuje do mnie nowa skrzynia z nowymi satelitami, więc może wtedy to zostanie zlikwidowane. Jeżeli po tej wymianie nie będzie poprawy to olewam to stukanie bo już nie będzie co wymienic
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  5. #85
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    witam i ja mam pytabie do was a wiec kupiłem dwie poduszki pod sppd silnik czyli poducha silnika i skrzyni ! udało mi sie wymienić tylko ta od silnika bo byla w miarę możliwość aby odkręcić a co do poduszki skrzyni może ktoś mnie oświeci czym to odkręcić musi byc plaski torks 14 i 18 ? bo grzechotką niema możliwości podejścia ?? i co moge dodać po wymianie poduszki silnika stuki przy zmianie biegów sa slyszalne do 5 biegu ! na starych było do 3 haha ale tłumaczę sobie ze wdzystko zmieni ta poduszka od skrzyni jak wymienię - dodam ze na początek zrobiłem pół oski lewa i prawa wszystkie wahacze , sprężyny - jesli okaże się ze to nie poduszki gdzie mogl bym szukać jeszcze problemu ? zgory dziękuję za odpowiedź.
    Ja wymieniłem wszystkie poduszki, półośki z przegubami wewnętrznymi i nic to nie pomogło - stuki dalej są. Z tego co wiem i widziałem wpisy to może to być problem spowodowany przez luzy na satelitach mechanizmu różnicowego. Na dniach wlatuje do mnie nowa skrzynia z nowymi satelitami, więc może wtedy to zostanie zlikwidowane. Jeżeli po tej wymianie nie będzie poprawy to olewam to stukanie bo już nie będzie co wymienic
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  6. #86
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamel Zobacz post
    Ja wymieniłem wszystkie poduszki, półośki z przegubami wewnętrznymi i nic to nie pomogło - stuki dalej są. Z tego co wiem i widziałem wpisy to może to być problem spowodowany przez luzy na satelitach mechanizmu różnicowego. Na dniach wlatuje do mnie nowa skrzynia z nowymi satelitami, więc może wtedy to zostanie zlikwidowane. Jeżeli po tej wymianie nie będzie poprawy to olewam to stukanie bo już nie będzie co wymienic
    czekam z niecierpliwością kolego za twoim info czy pomogło ja tez juz wszystko praktycznie co możliwe wymieniłem a stuki sa i drążek jak sie ruszał tak sie rusza a zaczęło sie od pukniecia w czasie hamowania jadąc do tyl ale na luzie byl nie zawsze ale był i jest dosc słyszalne pęknięcie i do przodu tez je nieraz delokatnie słychać i co gorsze kasy wydałem dość duzo a problem został jutro a w sumie dzis rano jeszcze przeswietle dokładnie to zawieszenie ostatni raz mimo ze to robiłem 10 razy jak nie wiecej i czekam z niecierpliwością za twoja wypowiedzia czy pomoglo ponieważ raz przewiozlem swojego tatę i również pierwsze co powiedział to ze satelity dostaly luz i dla tego tak jest wiec ostatni raz jestem w stanie jeszcze włożyć w to auto nowa skrzynię noc wiecej juz nie dostanie !

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    U mnie też stuka przy zmianie biegów, o dziwo po regeneracji skrzyni biegów m32. Wymienili mi łożyska, jakieś wałki wytarte i też satelity. Oprócz tego wjechał nowy wybierak. Panowie od regeneracji skrzyń mówią, że to miękkie poduchy. Wizualnie wyglądają one dobrze. Jeśli to nie skrzynia to wydaje mi się, że jedyną opcją mogą być te poduchy. Coś naruszyli przy demontażu i już się nie nadają. Szkada mi trochę w ciemno kupować nowe, więc temat upadł
    Ostatnio edytowane przez Elek ; 17-10-2018 o 07:10

  8. #88
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elek Zobacz post
    U mnie też stuka przy zmianie biegów, o dziwo po regeneracji skrzyni biegów m32. Wymienili mi łożyska, jakieś wałki wytarte i też satelity. Oprócz tego wjechał nowy wybierak. Panowie od regeneracji skrzyń mówią, że to miękkie poduchy. Wizualnie wyglądają one dobrze. Jeśli to nie skrzynia to wydaje mi się, że jedyną opcją mogą być te poduchy. Coś naruszyli przy demontażu i już się nie nadają. Szkada mi trochę w ciemno kupować nowe, więc temat upadł
    to regeneracja skrzyni nic nie pomogła kolego ? więc moze ja troszke wniose do tematu dwie dolne poduszki wymieniłem ta krótsza czyli od skrzyni fakt bylo delikane po jednej stronie pęknięcie gumy ale spokojniej starczyło by jeszcze na minimum 70 tys. więc wniosek taki ze prawnie 400 zl w plecy ! następnie wachacze ok wymieniłem z prawej strony dolny i górny a z lewej tylko górny wniosek auto stabilniej trzyma sie drogi wiec to nie zaszkodziło ale problem został kolejna sprawa sprężyny to bardziej z powodu takiego ze z tył auta z prawej strony pękła jedna mając nadzieję ze trafię w setno kupilem komplet założyłem na całe auto również poprawiło komfort jazdy ale również przez miesiąc czasu auto wyglądało jak koza mimo 18 felgi ! na koniec złapałem się za pół oski zrobilem im regenerację zalozylem nowe krzyzaki i przeguby zewnetrzne i tu jestem bardzo zly ponieważ auto na niczym nie zyskało a ja tracąc kasę na czesci straciłem również ori części kosztem zamienników a delikatny luz jak był tak jest co jest w normie jedyny plus z tej operacji to ze w końcu wymieniłem olej w skrzyni ! a więc wracając na bieżąco do tematu dzisiaj jak pisałem tak zrobiłem a więc wyjęłem akumulator i całą podstawkę pod nim aby dokładnie zobaczyć poduszkę górną skrzyni gumy wyglądały ok wszystko było i jest dokrecone na maxs ale zastanawialo mnie to ze taki luz jest miedzy kielichem a wkladem gumowym ktory wchodzi w kielich od skrzyni wiec szybko przeprowadziłem test miałem kawałek gumy szerokości gdzieś na 0.5 mm wyciełem go według rozmiarów oryginalnych które wypełniają boki kielicha i wkleiłem na sylikon dzięki czemu luz został do maxs 1.5 - 2 mm wszystko poskładałem i czas na jazdę 1 , 2 ,3 ,4 itd. cisza więc umnie problem byl w górnej poduszce skrzyni ale zostanę przy swoim patencie jak długo sie da bo nie widzi mi sie wydawać na ta poduszkę 470 zl dodam ze gałka zmiany biegów tylko delikanie sie uspokoiła ale i tak sie rusza ! i teraz wracając do calego setna sprawy od początku u mnie byla objawa ze jadąc do tył włączając luz i naciskając na hamulec słyszałem wyraźne pukniecie w okolicach lewego przedniego koła to uderzenie wystepuje co 4 - 5 raz czyli nje zawszei tak samo odbywa się to kiedy jade na wprost włączam luz i hamulec i tu niema znaczenia czy pedał jest wyciśnięty na maxs czy tez troszkę ! - gapowicz któremu kazałem sie przyglądać tlumaczy mi na tej zasadzie ze kolo staje w mijscu ale karoseria zafaluje pukni i wracacos w tym stylu - i tu problemod którego wszystko sie zaczęło nadal jest więc jutro znow auto idzie do góry !

  9. #89
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cała historia u mnie wygląda tak, że na początku nie było żadnych puknięć. Zaczęło odzywać się łożysko w skrzyni na 5 i 6 biegu. Dałem skrzynię do regeneracji i po regeneracji ( wymiana wszystkich łożysk) zaczęło coś stukać. Auto oddane na gwarancji i wstawiono mi całą inną skrzynię po regeneracji.
    Skrzynia nr. 2 dalej stukała w ten sam sposób.
    Auto pojechało na kompleksową regenerację skrzyni w innej firmie( praktycznie wszystko wstawione na nowo).
    2 skrzynia po 2 regeneracji dalej stuka w ten sam sposób.
    Skończyłem ładować w to pieniądze i jeżdżę ze stukającą skrzynią, lub czymkolwiek innym, co stuka

  10. #90
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    do usunięcia
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 15-11-2018 o 16:17
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [GTV] sonda lambda zamiennik czy orginał???
    Utworzone przez xtremo w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 19:32
  2. 156 - nadkole przednie orginał a zamiennik.
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:34
  3. Tłumik końcowy do 156 2.0 nowy lub używany
    Utworzone przez Masaq w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 09:16
  4. [159] POTRZEBN PODUSZKA SILNIKA (Zamiennik)!!!!!!!!!!!!!!
    Utworzone przez pabloXXL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 22:05
  5. [GTV6] Zupełnie nowy, inny, lepszy wał...
    Utworzone przez PietereQ w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 17:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory