Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 236

Temat: Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    U mnie błąd VDC i HH był gdy miałem problem z działaniem czujnika położenia pedału sprzęgła, ale pewnie możliwe źródła problemu możnaby mnożyć.

    Najlepiej byłoby podpiąć się interfejsem diagnostycznym i popatrzyć czy coś jeszcze nie działa prawidłowo albo czy są jeszcze jakieś inne błędy w pamięci komputera. jakbyś napisał w profilu skąd jesteś to może ktoś z Twojej okolicy, kto ma kabel i FESa, znalazłby chwilkę żeby na to rzucić okiem.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Jak akumulator zdechnięty to też takie komunikaty potrafią wyskoczyć.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  3. #13
    predki666
    Gość

    Domyślnie

    ktory to moze byc przekaznik?

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bachus
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    TJE
    Auto
    AR 159 1.9 16v
    Postów
    45

    Domyślnie

    jak będzie coś nie tak z przełącznikami pod kierownicą (kierunkowskazy, wycieraczki i przyciski do komputera) też będzie taki komunikat. Popsuty czujnik położenia koła kierownicy też sie tak objawia.

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Jak akumulator zdechnięty to też takie komunikaty potrafią wyskoczyć.
    też o tym pomyślałem, ale raczej wykluczam o ile dobrze rozumiem objawy. U mnie przy słabym aku pokazywało kiedyś błędy VDC, ABS i przekroczoną temperaturę płynu chłodzącego, ale błędy momentalnie znikały po starcie i nie blokowało VDC (brak żółtego podświetlania przycisku VDC/ASR).

    Z tego co zaobserwowałem u siebie to przy problemach z czujnikiem położenia pedału np łapał błąd po przejechaniu ok 1km, ale również po naprawieniu połączenia czujnika błąd znikał po przejechaniu podobnego dystansu. sprawdzałem to parokrotnie wypinając i wpinając czujnik. Zakładam zatem że gdyby nawet komputer łapał błąd przez słaby aku, to po chwili jazdy wszystko powinno wrócić do normy, a kolega nic o tym nie wspomniał. no chyba że nie dopisał tego.
    Indy, mógłbyś doprecyzować czy błąd Ci znika po jakimś czasie jazdy czy występuje cały czas i blokuje VDC/HH.

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    też o tym pomyślałem, ale raczej wykluczam o ile dobrze rozumiem objawy. U mnie przy słabym aku pokazywało kiedyś błędy VDC, ABS i przekroczoną temperaturę płynu chłodzącego, ale błędy momentalnie znikały po starcie i nie blokowało VDC (brak żółtego podświetlania przycisku VDC/ASR).

    Z tego co zaobserwowałem u siebie to przy problemach z czujnikiem położenia pedału np łapał błąd po przejechaniu ok 1km, ale również po naprawieniu połączenia czujnika błąd znikał po przejechaniu podobnego dystansu. sprawdzałem to parokrotnie wypinając i wpinając czujnik. Zakładam zatem że gdyby nawet komputer łapał błąd przez słaby aku, to po chwili jazdy wszystko powinno wrócić do normy, a kolega nic o tym nie wspomniał. no chyba że nie dopisał tego.
    Indy, mógłbyś doprecyzować czy błąd Ci znika po jakimś czasie jazdy czy występuje cały czas i blokuje VDC/HH.
    Podepnij pod komputer. Ten błąd może się pojawiać w kilku przypadkach - wystarczy, że np. szwankuje Ci czujnik pod pedałem sprzęgła, któryś wtryskiwacz na moment ma pętlę otwartą (czasem wtyczki nie kontaktują), rozkalibrował się kąt skrętu kierownicy, itp.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #17
    krisvanmoto
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał predki666 Zobacz post
    Akumulator jest nowy.Varta silver 74Ah.To zaczelo sie dziac miesiac po zalozeniu nowego aku.
    Ja mam Alfe 1.9 jtdm z pojemnością akumulatora 90Ah, więc raczej wynika że twoja musi mieć taką samą albo większą pojemność....

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Indy
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 Distinct., 2.4 JTDM, 210KM
    Postów
    110

    Domyślnie

    Ten błąd wczoraj po pracy jak odpaliłem samochód pojawił się po czym zniknął po przejechaniu 1km i na nowo się pojawił. Dzisiaj rano miałem to samo, po uruchomieniu miałem komunikat, po kilometrze jego brak i jeszcze się nie pojawił.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indy Zobacz post
    Ten błąd wczoraj po pracy jak odpaliłem samochód pojawił się po czym zniknął po przejechaniu 1km i na nowo się pojawił. Dzisiaj rano miałem to samo, po uruchomieniu miałem komunikat, po kilometrze jego brak i jeszcze się nie pojawił.
    a jednak znika błąd, nie pisałeś wcześniej tego.w takim razie może coś związanego ze słabym akumulatorem - komp łapie jakieś błędne odczyty z czujników bo za bardzo spada napięcie podczas rozruchu.

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Nie zakładajcie po kilka tematów dotyczących tego samego problemu.
    Na pierwszej stronie tego działu oprócz tego są jeszcze dwa:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...cie_jazdy.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...lem_z_vcd.html
    dalej nie chce mi się szukać, ale pewnie jeszcze parę by się znalazło...
    W ten sposób zamiast przydatnego kompendium wiedzy budujemy nieład.
    Zanim zdecydujecie się na założenie kolejnego tematu sprawdźcie w google czy już takowy nie istnieje wpisując np: 159 VDC alfaholicy
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. [159] VDC / Hill Holder Unavailable. Consult Handbook
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-07-2019, 12:08
  2. [159] hill holder unavailable
    Utworzone przez teologik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-03-2019, 18:08
  3. [159] VDC / Hill Holder Unavailable - czyżby problem rozwiązany ???
    Utworzone przez carramba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-01-2019, 19:09
  4. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50
  5. [159] Hill holder
    Utworzone przez Mazi88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 10:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory