Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: ąlfa romeo 159 2,4 swiece żarowe

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    159 2,4
    Postów
    124

    Domyślnie ąlfa romeo 159 2,4 swiece żarowe

    Witam Was wszystkich bardzo serdecznie.Wiem,wiem,wiem,-ten temat juz był poruszany i czytałem wszystkie zwiazane z tym problemem tematy ale mój chyba troszku odbiega od normy bo:-od jakiegoś czasu(początek jesieni)zaczał sie pojawiac komunikat błędu świec zarowych,-nie był to dla mnie jakis uciazliwy problem bo było ciepło i samochód zapalał bez problemów a swiecący sie komunikat nie działał na mnie jakoś wybitnie drażniąco.Problem zaczął sie wtedy jak temperaturu spadły do około 0stpni i poniżej.Przy próbie odpalenia samochodu musiałem tą czynnośc powtarzać nawet trzy razy i pojawiała sie za mna zawsze ogromna chmura dumu,-wziołem sie wiec do roboty.Świece zarowe okazało sie że sa sprawne,nastepnie przekażnik świec żarowych(ten za kolektorem ssącym)okazało sie że tez jest dobry.Nastepnie podjąłem wyzwanie sprawdzenia dokąd zmierzają wszystkie kable wychodzące z owego przekaźnika,-te grube 5szt ida do świec żarowych,nastepnie te cienkie 4 szt,-3 z nich idą gdzieś w okolice skrzynki bezpieczników w komorze silnika a 1 z tych czterech idzie do silniczka klap kolektora ssącego.Zdjąłem tą wtyczke założyłem spowrotem i świece zadziałałyPoskręcałem wszystko i ......nia działająRozebrałem od nowa zdjąłem wtyczkę,wyczysciłem i nadal nic.Brakuje mi już pomysłow,temperatury coraz niższe i nie wiem co dalej robic.Proszę o jakies informacje.

  2. #2
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Wrzuc ja poprostu do elektryka.Niech przeleci ja z miernikiem i ustali gdzie niema przejscia

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    JW. Czasami trzeba oddać auto w ręce specjalisty.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    159 2,4
    Postów
    124

    Domyślnie

    Hm....Nie zamierzam oddawac samochodu do specjalisty bo kiedys mechaniką zajmowałem sie profesjonalnie,elektroniki nie znam tak dobrze ale jak mi ktos podpowie to sam to zrobie.Chodzi tylko o pomysł,reszte sam zrobie,-robiłem kapitalki amerykańskich v8 to i z tym sobie poradze.Ale widzę ze na razie nikt nie ma pomysłu.

  5. #5
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Wlacznie z Toba.No ale jesli sie chcesz bawic i masz na to czas,to czemu nie.Jakby nie bylo Marsjanie nie konstrulowali instalacji do Alfy.Wiec i Ty kabelek po kabelku,przekaznik po przekazniku ustalisz w koncu ta usterke.Najlepiej zaopatrz sie w schematy,jakis miernik i lecisz...Czekamy na wyniki i przyblizony czas tej naprawy.Tak trzymac

    ---------- Post added at 22:42 ---------- Previous post was at 22:40 ----------

    No i oczywiscie,jesli byloby to mozliwe,to zapodaj przyczyne tej usterki,nastepni beda mieli latwiej

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Alfa Stelvio First Edition 2.0 280 KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Odgrzewam temat... Jestem szczęśliwym posiadaczem 159 2.4 JTDm. Miesiąc temu, po wyświetleniu kontrolki "Pre-heating glow plugs not available", przepisowo wymieniłem uszkodzoną świecę. Miesiąc był spokój, dziś kontrolka wyświetliła się znowu... Żadnych negatywnych objawów nie widzę: nie ma problemu z odpalaniem, gorszych osiągów, nierównych obrotów - nic, tylko kontrolka. Czy to oznacza, że coś jest nie tak ze świecami, czy z ich kontrolerem (przekaźnikiem)? Czy powinienem go profilaktycznie wymienić, czy bawić się dalej w wymienianie świec? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    trzebabylo wymienic od razu wszystkie swiece.Najpierw wymien swiece,a pozniej baw sie z przekaznikiem.Stawiam na kolejna/kolejne swiece

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa romeo 159 1,9 16v
    Postów
    532

    Domyślnie

    Witam. Podpinam się pod temat. Wymienione świece cztery, bo pojawiła mi się marchewka (błąd P0683) wieć uznałem, że trzeba świece wymienić.... Po dłuższym postoju podczas uruchamiania sinika marchewka pojawia się i gasnie po uruchomieniu auta jakieś 10 sekund... jakieś pomysły ? Dalej wywala błąd P0683. Jakie sa objawy walniętego sterownika(przekaźnika) świecżarowych ?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Napisz jeszcze w pięciu kolejnych tematach...

    Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 08:00
  2. alfa romeo 166 swiece
    Utworzone przez salatin w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-04-2007, 12:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory