Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 82

Temat: zapalniczka (demontaż tunelu, wymiana żarówki, luzy)

  1. #71
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0jtdM
    Postów
    246

    Domyślnie

    Trochę odkopię temat, w mojej 159 te gniazdo zapalniczki jest jakby troche zbyt szerokie na większość ładowarek samochodowych itp. Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Może wystarczy odpowiednio dogiąć blaszki?

  2. #72
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Dognij blaszki, będzie OK.

  3. #73
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Również trochę odświeżę temat. Wyjąłem tunel, wypadła też sprężynka od położenia obudowy zapalniczki, mogę wyciągnąć te obudowę lekko ponad tunel po wyciągnięciu kabli ale zapalniczka siedzi wciąż mocno w obudowie. Nie jestem w stanie wyjąć zapalniczki ani nawet żarówki z niej - jak tego dokonać? Żarówka jakby siedzi mocno w gnieździe nie wysuwa się, próbowałem podważać blaszkę obok żarówki ale to jednak nie to. Próbowałem ciągnąć - to nie to. Same gniazdo też nie wychodzi, w górę tylko mniej niż centymetr bo wtedy już uderza żarówka i blokuje przed wyjęciem, w dół nie idzie bo czarna obwódka jest doń przylepiona.

    Jakieś porady jak to wyjąć?
    Ostatnio edytowane przez adam.st ; 27-08-2020 o 08:04

  4. #74
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    To ja trochę w druga strone
    zakupiłem 2.4 i mam to wyjęte a blaszka leży obok i jak to wsadzić ? tam nic nie jest połamane..
    W mojej 1.9 miałem to całe zrobione i nie musiałem sie o to martiwc...

  5. #75
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam.st Zobacz post
    Jakieś porady jak to wyjąć?
    Żeby dostać się do żarówki zapalniczki, najlepiej rozebrać tunel na części pierwsze. Jeśli będziesz ciągnął za obudowę od zapalniczki to na pewno ci pęknie. Jest ona osadzona dość ciasno na dwóch plastikowych bolcach. Rozbierz tunel do momentu jak będziesz mógł wyjąć osobno schowek z roletką w którym jest umieszczona zapalniczka. Wtedy będziesz miał swobodny dostęp do żarówki, aby ją wymienić. Niestety inżynierowie Alfy, nie przewidzieli chyba faktu, iż żarówka może się kiedyś spalić, albo uznali, że nikt tego już nie będzie wymieniał.
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  6. #76
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    mam problem - zapalniczka działa, żarówka jest dobra, ale nie świeci - podobnie jak oświetlenie schowka przed pasażerem jak i lampka w zasłonce przeciwsłonecznej - czy to jest na jakimś wspólnym bezpieczniku?

  7. #77
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Ok, odpowiadając na SWOJE pytanie postawione powyżej, dla potomnych jakby ktoś się zastanawiał jak wyjąć ŻARÓWKĘ z ZAPALNICZKI. Otóż nie ma tu filozofii, trzeba mocno za gniazdo żarówki osadzone w zapalniczce pociagnac (siwe w czerwonym). Zrobiłem to używając kombinerki. Po prostu widocznie przez te wszystkie lata oba plastiki tak zaśniedziały i zapiekły się jeden w drugim że miałem wrażenie że coś tam trzyma te gniazdo żarówki - ale tak nie jest. Złożenie wszystkiego to już chwila.

  8. #78
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    UWAŻAJCIE przy operacji wyciągania zapalniczki:
    Próbowałem wyciągnąć "metalowy środek" i mimo, iż starałem się to robić z wyczuciem i próbowałem przy tym odgiąć "haczyki" w metalowej tulei zapalniczki efekt okazał się opłakany: połamały się zawiasy wychylnej obudowy zapalniczki... Ponieważ te zawiasy pracują przy montażu obudowy zapalniczki - nie udało mi się tego skleić (2x).. Skończyło się na kupnie używanego podłokietnika i przełożeniu obudowy zapalniczki. I na tym podłokietniku przetestowałem : najlepsza metoda to wyciągnięcie całej obudowy zapalniczki poprzez wciśnięcie jednego z zawiasów od strony dźwigni hamulca ręcznego: opisane tutaj przez kolegę hubert.janowski
    : https://www.forum.alfaholicy.org/159...i_luzy_-6.html
    Natomiast wyjęcie samej żarówki (jak już mamy zapalniczkę na wierzchu) też w pierwszej chwili nie jest łatwe (kable są krótkie) - "obsadka" żarówki siedzi b. ciasno w obudowie z czerwonego plastiku, jest tam taki "wypust" który ją stabilizuje, trzeba spokojnie i z wyczuciem powyginać obsadkę na boki, aż po kawałeczku się wysunie...
    Ostatnio edytowane przez donvito ; 10-02-2021 o 10:02

  9. #79
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Wygięła mi się blaszka w zapalniczce w bagażniku, wie ktoś może jak ją wyciągnąć i wymienić?

  10. #80
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfito Zobacz post
    Wygięła mi się blaszka w zapalniczce w bagażniku, wie ktoś może jak ją wyciągnąć i wymienić?
    pisząc "bagażniku" masz na myśli schowek pomiędzy przednimi fotelami? A blaszka to metalowa tuleja? Jeśli tak, to proponowałbym wyciągnąć całej "wychylnej" obudowy metodą jak w moim poście powyżej Nic na siłę bo połamiesz zawiasy ...

Podobne wątki

  1. [159] Demontaż tunelu, dostanie się do zapalniczki alfa 159
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 18:10
  2. [164] Jakie żarówki? Demontaż lampy przedniej
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 20-02-2014, 14:42
  3. [155] Demontaż tunelu
    Utworzone przez bobryt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 19:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory