Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Temat: Kapsel lewarka zmiany biegów (manualna skrzynia)

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Ja też mam alu na konsoli ale dekielek to dekielek, widać był tylko plastikowy.
    Dziwne, jeżeli dobierałeś po VINie to przecież było wiadomo czy auto jest przed czy po lifcie i powinien mieć ten sam kolor.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Wstaw zdjęcie, chętnie zobaczymy.
    No też chętnie zobaczyłbym jak to wygląda. Kolego Belfer27 podeślij jakieś fotki.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu Zobacz post
    Ja też mam alu na konsoli ale dekielek to dekielek, widać był tylko plastikowy.
    Dziwne, jeżeli dobierałeś po VINie to przecież było wiadomo czy auto jest przed czy po lifcie i powinien mieć ten sam kolor.
    czyli Twoj przyklad coachu i alcesa obala moja hipoteze o tym, ze material, z ktorego zrobiony jest dekiel zalezy od wersji.
    A co do dobierania to pewnie w sklepie im sie pomylilo ale juz zalozylem i nie chce mi sie demontowac i odsylac tym bardziej, ze nie mam pewnosci, czy mi wymienia na pasujacy

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Moim zdaniem ten dekielek występował tylko w jednym kolorze srebrnym ale mogę się mylić.

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Nakładka lewarka zmiany biegów w 159 jest plastikowa ale powierzchniowo metalizowana. Producent podszedł solidnie do tematu ale nic nie jest wieczne.
    Kilka razy reanimowałem ten element za pomocą produktów Motip. Efekty były bardzo zadowalające.
    Nakładkę należy wyrównać drobnym papierem ściernym eliminując wżery. Miejscami może wyjść warstwa miedzi ale w niczym to nie przeszkadza. Jeśli wżery są głębokie można nałożyć cienką warstwę podkładu i po wyschnięciu ponownie wyszlifować. Należy pamiętać o oczyszczeniu rowków cyferek i linii. Potem cienka warstwa podkładu. Po wyschnięciu 3 warstwy lakieru właściwego. Ja stosuję kolor trochę jaśniejszy od typowego aluminium. Po wyschnięciu 3 warstwy klaru z tym , ze ostatnią nakładam po mocnym przeschnięciu poprzedniej i z dużej odległości . Daje to efekt matu.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał DamianS Zobacz post
    Nakładka lewarka zmiany biegów w 159 jest plastikowa ale powierzchniowo metalizowana. Producent podszedł solidnie do tematu ale nic nie jest wieczne.
    Kilka razy reanimowałem ten element za pomocą produktów Motip. Efekty były bardzo zadowalające.
    Nakładkę należy wyrównać drobnym papierem ściernym eliminując wżery. Miejscami może wyjść warstwa miedzi ale w niczym to nie przeszkadza. Jeśli wżery są głębokie można nałożyć cienką warstwę podkładu i po wyschnięciu ponownie wyszlifować. Należy pamiętać o oczyszczeniu rowków cyferek i linii. Potem cienka warstwa podkładu. Po wyschnięciu 3 warstwy lakieru właściwego. Ja stosuję kolor trochę jaśniejszy od typowego aluminium. Po wyschnięciu 3 warstwy klaru z tym , ze ostatnią nakładam po mocnym przeschnięciu poprzedniej i z dużej odległości . Daje to efekt matu.
    Nie wszystkie miały ten dekielek metalizowany. Ja większość miałem tylko lakierowane plastikowe z cyframi czarnymi. Odnawiając taki dekielek maluję go oryginalnymi lakierami z palety AR (649, 651 lub 612) wedle uznania. Po kilku warstwach bazy i dokładnym wyschnięciu maluję cyfry na czarno (dość dużo z tym zachodu) a potem klar bo nawet malowanie na mat wyślizga się po krótkim czasie i będzie się błyszczeć.

    Tutaj przykład tej, którą mam u siebie chwilowo. Lakier 649 bez klaru i skóra z wzorem al'a oryginał. Oczywiście może być każdy rodzaj i dostępny kolor skóry.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0854a.jpg
Wyświetleń:	459
Rozmiar:	46.2 KB
ID:	43799   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0850a.jpg
Wyświetleń:	457
Rozmiar:	149.1 KB
ID:	43800   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0845a.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	43.2 KB
ID:	43801  
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 08-01-2012 o 21:39

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    To dziwne że do 159 dawali plastik, moja żona w 147 ma alu, jak kupiliśmy był sfatygowany ale papiery wodne + pasta do alu na filcu i polerce zrobiły na lustro.

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Witam
    Panowie jak zdjąć gałkę z lewarka i jak wyjąć ten dekielek w Alfie 159 z 2008 roku?
    pozdrawiam

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    wystarczy delikatnie podważyć śrubokrętem
    Born to be wild.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Arthrm
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dublin, Ireland, Ireland/Kraków, Bochnia
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS Sportivo,
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    gdzie mozna taki kapsel znalezc dla alfy 159? nigdzie nie moge znalezc :/
    IRLANDIA


    ____________Jest:_______________________Były:____ _______________________________

    ______Alfa Romeo 159 1.9 JTS Sportivo______ Alfa Romeo 156 1.6 Lusso________Alfa Romeo 147 1.6 Lusso
    __________________ _____

Podobne wątki

  1. Jak rozpoznać czy skrzynia manualna ma 5 czy 6 biegów
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 22:36
  2. [159] Manualna skrzynia biegów
    Utworzone przez spdr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 13:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory