Strona 1 z 11 12345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 107

Temat: kąt pochylenia koła - regulacja

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie kąt pochylenia koła - regulacja

    Zmieniłem koła na zimowe i przy okazji pojechałem na zbieżność. Okazało się, że jest OK, ale jest niewłaściwy kąt pochylenia prawego przedniego koła. Mechanik zasugerował skrzywioną zwrotnicę, ale nie ma pewności, że to jest przyczyną.
    Czy zatem istnieje jakiś sposób regulacji kąta pochylenia koła przedniego w 159?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar goch
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Bytów
    Auto
    było: 145, 147, 159 SW, Giulia 2.0, jest: Stelvio VeloceTi MY21
    Postów
    69

    Domyślnie

    mam tak samo.zbieżność cacy z wyjątkiem nachylenia właśnie prawego przedniego.sugerowali, że może walnięte było w koło, może jakaś dziura przy dużej prędkości (to już bardziej prawdopodobne, bo zdarzyło mi się tak ze dwa razy, a pobocza mamy nad wyraz urokliwe). Mi powiedzieli, że nie ma możliwości regulacji kąta pochylenia. Poważnie zastanawiam się nad wymianą prawej zwrotnicy (choć może dopiero po wykonaniu pomiaru zawieszenia), bo szkoda opon..

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Dokładnie, będzie darło oponę z jednej strony.

  4. #4
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Dokladnie,zawiecha niby lepsza od 156.Aczkolwiek brak jest kata pochylenia kola.Ja na wszelki wypadek zalozylem rozporki-przod tyl

    ---------- Post added at 20:07 ---------- Previous post was at 20:06 ----------

    a wiadomo polskie drogi,wiec wole nie ryzykowac,niskie kola,ciezki motor

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    A co w 156 była regulacja kąta pochylenia ?

  6. #6
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Nie pamietam,nie jestem mechanikiem,tylko kierowca.No ale skoro jestes znawca zawiechy...mam pytanko.Wczoraj stracilem caly dzien na ustalenie...tarabanienia z prawego przedniego kola.Nadmieniam iz,bylem w ASO Fiata,Alfa byla testowana,wszystko TIP TOP.Amortyzatory,zbieznosc,wachacze.Wiec ???????
    Jadac na wprost a szczegolnie po kostce jest to najbardziej odczowalne,tak jakby prawe przednie kolo podskakiwalo.Odczuwalne rowniez przy predkosci od 160 km h w gore ,do 230.Jakis pomysl ???

    ---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 20:29 ----------

    Jeszcze zapomnialem dodac kola rowniez swiezutko wywazone,w kolach Azot,aby lepiej pracowaly.Niestety wobec posiadania wersji Q4 brak mozliwosci dowazania kol na samochodzie.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał BURATINO Zobacz post
    Nie pamietam,nie jestem mechanikiem,tylko kierowca.No ale skoro jestes znawca zawiechy...mam pytanko.Wczoraj stracilem caly dzien na ustalenie...tarabanienia z prawego przedniego kola.Nadmieniam iz,bylem w ASO Fiata,Alfa byla testowana,wszystko TIP TOP.Amortyzatory,zbieznosc,wachacze.Wiec ???????
    Jadac na wprost a szczegolnie po kostce jest to najbardziej odczowalne,tak jakby prawe przednie kolo podskakiwalo.Odczuwalne rowniez przy predkosci od 160 km h w gore ,do 230.Jakis pomysl ???

    ---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 20:29 ----------

    Jeszcze zapomnialem dodac kola rowniez swiezutko wywazone,w kolach Azot,aby lepiej pracowaly.Niestety wobec posiadania wersji Q4 brak mozliwosci dowazania kol na samochodzie.
    Proponuję sprawdzić maglownicę. Mam taki sam przypadek, co prawda w Stilo żony i wyszło, że maglownica ma luz.
    Pozdrawiam
    Radek

  8. #8
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Fak t o rowniez bylo brane pod uwage.Mechanik sprawdzal ale podobno jest ,jak to okreslil DOBRZE.Tylko ze dla mnie jest zle...A wymieniac w ciemno ???

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Poczekaj, u mnie też było Ok, w Stilo z czasem zaczęło bardziej stukać, szczególnie na dziurach w śniegu lub wybiegu dla koni gdzie jest mnóstwo wgnieceń po końskich kopytach(nie śmiać się, pojechałem z familią do Janowa Podlaskiego na coroczną licytację koni, oczywiście jako obserwator). Po 3 latach odezwała się maglownica-diagnoza: drążek kierowniczy,wymieniłem i dalej stuka, pozostała tylko ona-maglownica, reszta zawieszenia Ok.
    Ps. Konie to piękne zwierzęta.
    Pozdrawiam
    Radek

  10. #10
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    A jest jakis 100 procentowo pewny sposob ,aby sprawdzic w jakim stanie jest maglownica ?

    ---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 21:18 ----------

    No ale pewnie polskie drogi mi pomogly.Kola 19,255,35,u siebie tylko prekosc patrolowa,do tego rozporki...tarka

Podobne wątki

  1. Kąt pochylenia koła przedniego. Jak ustawić?
    Utworzone przez grosii w dziale 166
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-03-2018, 19:28
  2. Regulacja pochylenia koła, tył
    Utworzone przez sobiibos w dziale 166
    Odpowiedzi: 127
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 12:36
  3. Ustawienie kątów pochylenia kół
    Utworzone przez stembalski17 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-08-2011, 18:25
  4. Koła - regulacja kąta pochylenia /--\
    Utworzone przez bella-hella w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 15:42
  5. [GTV Spider] Geometria kół, tył - czy jest regulacja kąta pochylenia koła?
    Utworzone przez aniol_jojo w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-04-2010, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory