Strona 1 z 30 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 300

Temat: Zawieszenie skrzypi.

  1. #1
    krisvanmoto
    Gość

    Domyślnie Zawieszenie skrzypi.

    Od paru dni mam problem ze skrzypiacym zawieszeniem. Brak stuków samochód prowadzi sie dobrze (bylo lepiej) teraz troszke lata, tak jak by brakowalo powietrza w kole i glosno skrzypi podczas krecenia kierownica na postoju i na nierownosciach. Dzisiaj uzylem silikon w sprayu i nic nie pomoglo. Podnioslem caly przod ruszalem kierownica i cicho chodzil, nastepnie lekko opuscilem i znow skrzypi. Jakies porady...

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    W 156 bym powiedział ze smar grafitowy na rękawiczkę i smarujesz górny wahacz- mam tak u siebie, ale nie smaruje bo jak się na trasie rozchodzi to maleje to skrzypienie i prawie nie występuje. Co do 159 to może być podobnie, a od czego to jest to nie wiem, zawieszenie mam w stanie idealnym- włoski samochód nie ten klimat chyba

  3. #3
    krisvanmoto
    Gość

    Domyślnie

    A czy moze to byc pęknięta sprężyna? Chociaż żadnych innych hałasów nie ma, tylko skrzypi. Parę dni temu na ulicy dziadek mnie zaczepił bo mu strasznie podobał się mój samochód teraz wstyd jechać.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    sprężyna pęknięta to auto pochylone by było... mi też skrzypi na dziórach jak w dłóższą trase mnie skrzypi... psikałem WD40 i nic smarem i nic.. powiem jeszcze Ci że jak jest dzień to nie zajęknie nawet... stuków też nie mam i normalnie się trzyma drogi

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisvanmoto Zobacz post
    Od paru dni mam problem ze skrzypiacym zawieszeniem. Brak stuków samochód prowadzi sie dobrze (bylo lepiej) teraz troszke lata, tak jak by brakowalo powietrza w kole i glosno skrzypi podczas krecenia kierownica na postoju i na nierownosciach. Dzisiaj uzylem silikon w sprayu i nic nie pomoglo. Podnioslem caly przod ruszalem kierownica i cicho chodzil, nastepnie lekko opuscilem i znow skrzypi. Jakies porady...
    Proponuję na kanał i sprawdzić czy to nie maglownica, mam podobnie w Stilo.

  6. #6
    krisvanmoto
    Gość

    Domyślnie

    A nie jest to dziwne, że jak samochod podnosze i kola sa w powietrzu to pieknie chodzi (zero odgłosów), a jak go opuszcze delikatnie to juz skrzypi ja stary tapczan. Uklad kierowniczy był robiony(ok. 40 tyś. km) ponoć normalka z tym modelem. Tu gdzie mieszkam drogi sa bardzo kręte i wczesniej była przyklejona do jezdni, a teraz to już nie to. Zero luzów przegląd 2 miesiące temu robiony.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Cytat Napisał RoBeRt 147 Zobacz post
    sprężyna pęknięta to auto pochylone by było... mi też skrzypi na dziórach jak w dłóższą trase mnie skrzypi... psikałem WD40 i nic smarem i nic.. powiem jeszcze Ci że jak jest dzień to nie zajęknie nawet... stuków też nie mam i normalnie się trzyma drogi
    ło matko dłuższą, dziurach...

    pewnie wahacz

  8. #8
    krisvanmoto
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj jadę do mechanika. Zobaczymy co powie...

  9. #9
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli skrzypi przy skręcaniu to sprawdź drążek kierowniczy. Oczywiście należy zsunąć osłonę-harmonijkę i dopiero obejrzeć. U mnie była mała dziurka w osłonie i drążek zardzewiał a następnie zaczął skrzypieć. Drugi podejrzany element to sworzeń dolnego wahacza który można strzykawką naoliwić i też pomaga.

    Przeczytaj:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...acz_dolny.html
    Ostatnio edytowane przez Robert_159 ; 18-01-2012 o 11:59

  10. #10
    krisvanmoto
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko ok. Skrzypi bo brud naszedł tak mi mechanik powiedział...

Podobne wątki

  1. zawieszenie tył skrzypi
    Utworzone przez soplu123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 15:50
  2. skrzypi zawieszenie przod i tyl
    Utworzone przez ARdaviotz156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 11:59
  3. Skrzypi zawieszenie AR 156 1.8 16v ts 98r.
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 10:40
  4. Skrzypi tylne zawieszenie
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 20:37
  5. [33] zawieszenie skrzypi. Co to ???
    Utworzone przez mihuvanstuff w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2010, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory