Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Temat: Nowa jakość???

  1. #1
    tommi_alfa
    Gość

    Domyślnie Nowa jakość???

    Witam koledzy, jak to jest z tą jakością 159? czytam często opinie na internecie, wszystkim chyba jest znany portal autocentrum, sam użytkuje obecnie audi a4 z 2005r i większość opinii z tego portalu potwierdza się w rzeczywistośći. Jeśli tak jest to coś z tą jakością alfy kiepsko. Pozwole sobie zacytować jeden z WIELU negatywnych komentarzy:

    ,,Zaczne od tego że auto kupowałem nowe w salonie , zrobiłem nim 92.tys km i przez ten okres wymieniłem zawór EGR (450zł) , nastepnie koło pasowe które uległo awari z niewiadomych przyczyn według panów z serwisu (490zł) , potem znów kolektor ssący którego cena zwala z nóg (900zł) , TURBOSPRĘŻARKA PO REGENERACJI (800zł) bo koszt nowej to 1400zł :/ , poduszki silnika to kolejne 400 zł , potem była wymiana rozrządu 500zł plus robocizna 300 zł także koszt dość spory. po jakimś czasie zaczeło ubywać płynu chłodniczego więc uszczelka pod głowicą do wymiany 120zł uszczelka i robota panów z serwisu to 300zł więc zaskoczenie totalne.Miska olejowa zaczeła przeciekać więc znowu 500zł w plecy. Zawieszenie też niejest trwałe bo wymieniałem już 2x amortyzatory , koszt jednego to 240zł wiec za cały przód prawie 500zł. Co do samego auta zdecydowanie za duze spalanie bo miasto to 9-10l , wnętrze jest ze słabych plastików które się dziwnie łuszczą i schodzi z nich taki proszek. skóra wygodna ale też już się przeciera i jest bardzo śliska dziwne zjawisko no ale cóż.... układ napedowy dobry jednak na zakretach buja autem strasznie i to jest duży minus. Co do podwozia zauważyłem oznaki rdzy a zabezpieczenie podobno jest dobre ale jak widać nie !!! lakier zbyt cienki i ma wiele odprysków . Za mało miejsca z tyłu co przy dłuższej trasie jest uciążliwe , bagażnik za mały jak na sedana a na dodatek sruby tez rdzewieja :/. Kto kupuje to auto musi pogodzić sie tez z utrata wartości niestety , za ok.2-3lata auto warte bedzie może ze 20 tys.zł a już widze ogłoszenie za 30 tys.zł . Teraz mam audi a4 b7 avant 2.0tdi 170KM i auto bije na głowe ta alfe pod każdym względem a co najważniejsze nie psuje się tak jak alfa. Teraz już odradzam zakup włoskich aut każdemu bo niewarto inwestować w coś co się ciągle psuje i traci tyle na wartości jak włoskie auta. i pamietajcie jedno jezeli ktoś wam mówi ze alfa jest bezawaryjna to wyśmiejcie go bo zwyczajnie kłamie , ja się skusiłem na wygląd i teraz załuję naprawde , przestrzegam was przed tym autem , omijajcie je szerokim łukiem !!!''




  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Hmm. A czytałeś w ogóle nasze opinie czy pominąłeś to i zakładasz nowy podobnie brzmiący wątek ?
    Jak to jest ?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kriswin
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 2008r.
    Postów
    271

    Domyślnie

    Skoro posiadasz Audi A4 to jak to z tymi samochodami jest, dobre czy nie, równez opinia z autocentrum:

    "Mocno i stanoowczo odradzam zakup z Tym silnikiem - TDI 2.0 TDI i to bez względu na rocznik. Mój z końca 2007roku posypał sie jak choinka po Świętach. W przeciągu użytkowania wymieniłem: blok - były mikropęknięcia, zębatkowy napęd pompy olejowej. Przy okazji tych awarii niezaponiane chwile na lawecie. Wyjazd na wakcacjie i powór do domu tego samego dnia. TRAGEDIA. Wcześniej miałem Audi z silnikami 1,9TDI 131KM, i były super. Te nowsze to kupa złomu. Nie rozumiem jak Audi mogło pozwolić sobie na włożenia takiego złomu do samochodu, z tego co wiem to cała grupa Audi, VW i i spółka. Chyba juz skończyły sie dobre samochody z VAG. Tak więc stanowczo i szczerze ODRADZAM. WIEM CO MÓWIĘ!"


    Jak wynika z opinii na cytowanym przez Ciebie autocentrum to Alfa Romeo 159 ma średnią ocenę 4,22, a Audi A4 - 4,11.


    To jak to jest z tą jakością Audi?
    Ostatnio edytowane przez kriswin ; 27-01-2012 o 21:37

  4. #4
    krisvanmoto
    Gość

    Domyślnie

    Wolę by moja Alfa się zpsuła niż Audi sie spaliła...

    "Pod koniec roku 2011 informowano o wadzie fabrycznej w dwulitrowych jednostkach TDI. Zaobserwowano masowe pękanie przewodów wysokiego ciśnienia. Usterka pojawiła się w autach grupy Volkswagena wyprodukowanych w latach 2009-2011: Skodach, Audi, Seatach i VW.
    Spece z grupy VW zainteresowali się doniesieniami o wadzie i przyjrzeli się bliżej sprawie. Usterkę oficjalnie potwierdzono. Na całym świecie sprawdzonych zostanie około 300 tys. samochodów. Serwisy sprawdzą i wymienią wadliwe przewody i uszczelki.
    Jak wykryć usterkę przewodów

    Usterkę można wykryć, wyczuwając delikatny zapach oleju napędowego wewnątrz samochodu. W wyniku tej wady może nawet dojść do pożaru samochodu."

    A ten user trafił chyba na bardzo ferelny model.

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 16V, Opel signum 1.9 180 km, honda vfr 800
    Postów
    169

    Domyślnie

    Jestem ciekawy co powiesz jak ci głowica pęknie albo się zatrze ten 2.0 w audi to dopiero będzie wydatek.

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Kolego jak masz a4 to wiesz co w nich nagminnie pada Ja wiem, bo co chwile mam taką na placu podpowiem -elektryka i elektronika to porażka w całym koncernie vw/audi, co mnie nie dziwi.
    Kto jest producentem zaworów dla fiata... made in germany
    turbosprężarka jak sie ją użytkuje bezgłowy to i w tdi padnie,
    zawieszenie w a4/pasacie - no nie oszukumy sie równiez do trwałych nie należy

  7. #7
    tommi_alfa
    Gość

    Domyślnie

    :-/ koledzy. Ale ja pytam o wasze (użytkowników) wrażenia z użytkowania, nie ,,coachu'' nie czytałem wcześnikej waszych opinii, bo po pierwsze zazwyczaj na forum miłośników danej marki ciężko o negatywne, a mnie interesuje wasze odniesienie sie do tego co napisałem, poza tym skąd ataki na to audi? czy ja napisałem że jest super rewelacja? dziękuję za wszystkie rzetelne odpowiedzi.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kriswin
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 2008r.
    Postów
    271

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommi_alfa Zobacz post
    :-/ koledzy. Ale ja pytam o wasze (użytkowników) wrażenia z użytkowania, nie ,,coachu'' nie czytałem wcześnikej waszych opinii, bo po pierwsze zazwyczaj na forum miłośników danej marki ciężko o negatywne, a mnie interesuje wasze odniesienie sie do tego co napisałem, poza tym skąd ataki na to audi? czy ja napisałem że jest super rewelacja? dziękuję za wszystkie rzetelne odpowiedzi.
    Czego się spodziewasz, jeśli cytujesz najgorszą wybraną opinię na autocentrum????

    Jak widzisz takie same opinie można znaleźc o każdym samochodzie.

    A jeśli już ktoś pisze, że na zakrętach go buja w Alfa Romeo, to sam powinieneś wyciągnąc wnioski z rzetelnosci tej oceny.
    Ostatnio edytowane przez kriswin ; 27-01-2012 o 21:59

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Jako że jestem od 2.5 roku użytkownikiem Audi i czytam fora także tej marki to pokrotce opowiem przypadłosci w modelach A4 A5 :
    - silniki TFSI pobierają zbyt duze ilosci oleju ,co skutkuje w ostatecznosci wymianą silnika
    - utleniajace sie lampy , powstaje cos jakby piasek wewnatrz kloszy ( lampy do wymiany)
    - wada fabryczna węzyka od turbiny ( zsuwa sie bo ma zbyt dużą średnice) , drobiazg który doprowadził do wielu uszkodzeń turba ( akcja przywoławcza)
    - wada nastawnika rozrzadu ( akcje przywoławcze)
    - niemożność uruchomienia auta z systemem start-stop ( akcja przywoławcza)
    -usterka w silniku 2.0 TDI mogąca doprowadzic do pożaru ( dot. A3 )

    to tylko kilka regularnie powtarzajacych sie problemów z najnowszymi modelami tej marki premium .
    -
    Ostatnio edytowane przez rafter ; 28-01-2012 o 17:14
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    92.000km i skóra się przeciera? No jak się ma dupe jak papier ścierny i ręce od pługa oderwane to się nie ma co dziwić.
    Mały bagażnik i ciasno z tyłu? A to przed zakupem 159 nie zaglądałeś pan do środka?
    -----------
    przytoczony negatywny komentarz nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, no chyba, że tą Alfą jeździł jakiś rzeźnik... Jeśli jednak kupuje się samochód za 100.000zł to minimum kultury motoryzacyjnej wymagane, jak widać ten pan jest jej zupełnie pozbawiony...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Track Day. Nowa Jakość 200KM+ MotoPark Ułęż 3 kwietnia 2011
    Utworzone przez FasterMtrsport w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 18:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory