Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 82

Temat: Zmiana Licznika (Zegarów)

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    A co z wskaznikami po fl? bo wyczailem wskazniki z ti te srodkowe z bialem podswietleniem a u siebie mam czerwone i chcialbym te biale czy to tez ma jakies komplikacje? bo to chyba nie jest w zaden sposob skomputeryzowane

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cyborg
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    syców
    Auto
    alfa romeo 156 1.6 TS; 159 1,9jtdm 150ps
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    Nie będzie działać. W dodatku będzie migał licznik przebiegu, mało tego pokazując wartość kilometrów z poprzedniego auta.
    Musisz programować. Musisz też dokonać korekty wskazań przebiegu.

    nie będzie działał licznik i nie będzie wskazywał np.spalania czy nie będzie działał bez programowania??

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pankuś
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Kędzierzyn Koźle
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 16V
    Postów
    98

    Domyślnie

    A od czego jest zależny kolor podświetlenia zegarów? Ja mam np. przed fl i podświetlenie białe.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    48

    Domyślnie

    Witam Panowie co do wymiany to jest banalnie prosta bo tylko wyjmujemy zaślepkę z nad zegarów trochę ciężko idzie ale wystarczy podważyć np karta płatniczą tam są dwie małe śruby torx i wszystko wyjmujemy pierwsze górę licznika mało miejsca ale nie ma problemu.

    Proszę pamiętać, że jak mamy stare zegary należy doliczyć koszt manetek bo te uboższe nie maja przycisku menu

    Podświetlene nie wiem od czego zależy pewnie od wersji te mocniejsze miały białe.
    Ostatnio edytowane przez piotrux ; 24-03-2013 o 21:31

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Ka-Ka
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    MAZDA RX-8 była:AR 159 SPORTWAGON 1.9JTDM/AR 156 Grigio Lipari 1.9 JTD M-jet Sportwagon
    Postów
    323

    Domyślnie

    Trochę odświeżę kotleta.
    Chciałbym wstawić licznik z wersji Ti. Mam komputer z spalaniem i jedyny licznik jaki mogę dostać to z wersji 1.9jtd 16v, a mam 8v. Zakres obrotów i prędkości ten sam. Będą z tym jakieś problemy? chyba nie wejdzie plug&play

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Zalukalem do epera z ciekawosci, oczywiscie jest milion wersji liczników, ale wydaje sie ze przy dieslu (przynajmniej przed liftem, nie wiem jaką masz) pasuja zamiennie wszystkie 1.9 i 2.4, tzn nie zalezy to od pojemnosci w przypadku konkretnego licznika. Sa natomiast róznice w zależności czy jest auto z tempomatem, automatyczną skrzynią biegów, blue&me/navi, policyjne, czy golas (nie ma tego wyświetlacza chyba) albo sredni/wysoki poziom wyposażenia(z wyświetlaczem matrycowym) itp, więc nie wiem czy jeśli chodzi o zgodność wyposażenia dawcy nie będzie problemu.

    Próbowałem też wyświetlić po lifcie, ale dla licznika jest jakiś błąd i nie podaje żadnych numerów katalogowych, generalnie jednak znów jest rozróżnienie rysunków w zależności czy diesel czy nie, więc pewnie tak samo to wygląda i jest szansa że zadziała.

    Wejdź sobie sam i pooglądaj, może coś wydedukujesz więcej, tu masz link do przedliftowej, do poliftowej cofnij się do 159 i wybierz polift 2008-2010, może później wyświetli dla polifta liczniki
    http://eper.fiatklubpolska.pl/navi?S...LL_LIST_PART=0

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar hipcio
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8v
    Postów
    192

    Domyślnie

    Panowie odgrzeję kotleta, czy da sie wymienić same tarcze, np mam zwykly licznik a chce od ti i zeby nie zmieniać zegarów to wymienic same tarcze, czy to zbyt skomplikowane??

  8. #28
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar marcin_ldz
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.75 Tbi QV
    Postów
    116

    Domyślnie

    również odgrzeję kotleta...Mianowicie chciał bym zakupić zegary z wersji po lifcie z białym podświetleniem, teraz mam pytanie czy jest ktoś w stanie mi podpowiedzieć jak wygląda sprawa z kodowaniem, ustawieniem przebiegu itd.?? Posiadam fesa, dokładałem już wiązke tempomatu z manetka, robiłem osiowanie proxy tak wiec co nieco już dam rade sobie zrobić. Potrzebuję tylko rady kogoś kto ma o tym większe pojecie i poprowadzi krok po kroku aby nic nie popsuc...

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie Zmiana Licznika (Zegarów)

    Przebieg w zegarach to nie problem. Km tool powinien dać radę. Mesem też można ale tylko w górę.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Kiedyś rzuciłem okiem do ePera na zegary, z tego co pamiętam było ich pełno różnych wariantów. Wiadomo diesel/benzyna, ale różne też w zależności od innych rzeczy - chyba automat/manual, rynek, wyposażenie i może coś tam jeszcze, tak więc najlepiej przy doborze byłoby poszperać trochę po ePerze posprawdzać sobie jaki jest najbliższy dla Ciebie tylko z wersji wyższej wyposażenia, i takiego szukać, żeby się nie okazało że założysz pierwszy lepszy i coś tam nie będzie działało jak trzeba albo że się nie zosiuje.

Podobne wątki

  1. zmiana koloru podświetlenia tarcz licznika zegarów 147
    Utworzone przez lukasnsk w dziale 147
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 10:03
  2. zmiana licznika na duży wyświetlacz, lub naprawa
    Utworzone przez Golo w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-07-2017, 11:34
  3. Zmiana podświetlania licznika
    Utworzone przez igo_krk w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 12:28
  4. Schemat podłączenia licznika(zegarów) do AR 164 92/93r
    Utworzone przez Jarencja w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-01-2007, 15:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory