Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82

Temat: Zmiana Licznika (Zegarów)

  1. #1
    chrisdelarosa
    Gość

    Domyślnie Zmiana Licznika (Zegarów)

    Witam ! Chciałbym się dowiedzieć jak temat wygląda od strony technicznej... Mam w swojej Alfie 159 1.9 8v pomiędzy prędkościomierzem a obrotomierzem tylko kontrolki i mały wyświetlacz który podaje tylko przebieg temperaturę zewnętrzną i godzinę... Czy jest w ogóle możliwe by kupić np na allegro takie zegary z dużym wyświetlaczem i podmienić ? Gdzieś czytałem że przebieg zapisuje się w tych zegarach... mniejsza o to poszukałbym ewentualnie z podobnym przebiegiem... ale czy reszta funkcji jak chwilowe spalanie, spalanie na 100 km, stacja radiowa itp będą działały czy nic z tego ?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Chyba nie masz kolego komputera pokładowego - moim zdaniem tutaj jest szkopuł a nie zegarów.


    P.S Tylne drzwi masz na korbe ?
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  3. #3
    chrisdelarosa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał karmal Zobacz post
    Chyba nie masz kolego komputera pokładowego - moim zdaniem tutaj jest szkopuł a nie zegarów.


    P.S Tylne drzwi masz na korbe ?
    zgadza się... myślałem że to obsługuje ECU

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał karmal Zobacz post
    P.S Tylne drzwi masz na korbe ?
    Tylne drzwi na korbę, brak tempomatu i pewnie też brak sterowania radia z kierownicy, a Alfa sprowadzona z Włoch... Zgadłem?

    Dużo jest możliwe w tym aucie, no ale także dużo może być komplikacji.

    W przypadku zegarów - ich wymiana spowoduje miganie wyświetlacza przebiegu, sam przebieg można dowolnie ustawić więc tym nie musisz się martwić.
    Do komputera pokładowego potrzebujesz także przełącznik...

  5. #5
    chrisdelarosa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    Tylne drzwi na korbę, brak tempomatu i pewnie też brak sterowania radia z kierownicy, a Alfa sprowadzona z Włoch... Zgadłem?

    Dużo jest możliwe w tym aucie, no ale także dużo może być komplikacji.

    W przypadku zegarów - ich wymiana spowoduje miganie wyświetlacza przebiegu, sam przebieg można dowolnie ustawić więc tym nie musisz się martwić.
    Do komputera pokładowego potrzebujesz także przełącznik...
    Wszystko się zgadza tylko pytanie czy w takim razie ja nie mam u siebie komputera pokładowego ? i co to za przełącznik musi być ? Skomplikowana i kosztowna byłaby taka operacja ? bo jeżeli to się w 600 zł nie zmieści to daje sobie spokój szkoda zachodu

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Koszt manetek to coś koło 100-150zł (przypuszczam), trochę więcej jeśli chcesz z tempomatem.
    Zegary za ile kupisz? 300zł? Bez montażu masz 500zł z przesyłkami. Sam to założysz?

    Generalnie cała operacja może się zmieścić w 600zł, pod warunkiem że spieniężysz elementy które wymontujesz przy podmianie.

  7. #7
    chrisdelarosa
    Gość

    Domyślnie

    czyli rozumiem że jak kupię manetki i zegary z wyświetlaczem i to zamontuje to będzie wszystko działać ? czy muszę jeszcze programować body komputer żeby obsługiwał dodatkowe funkcje ?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrisdelarosa Zobacz post
    czyli rozumiem że jak kupię manetki i zegary z wyświetlaczem i to zamontuje to będzie wszystko działać ? czy muszę jeszcze programować body komputer żeby obsługiwał dodatkowe funkcje ?
    Moim zdaniem to nie będzie takie łatwe - ale mogę się mylić. Na Twoim miejscu sugerowałbym się kimś kto taki temat przerabiał i wie na 100%
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maikel
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO 159, ASTRA II
    Postów
    333

    Domyślnie

    [QUOTE=cuoreventi;782808]Koszt manetek to coś koło 100-150zł (przypuszczam), trochę więcej jeśli chcesz z tempomatem.

    Co do manetek z tempomatem to chyba nie jest tak wesoło bo całkiem niedawno czytałem gdzieś na forum że nie da się podmienić zwykłych manetek na te z tempomatem tak żeby też działał bo w wiązce brakuje okablowania właśnie do tempomatu na chyba że rozmawiamy tylko o efekcie wizualnym....

  10. #10
    chrisdelarosa
    Gość

    Domyślnie

    [QUOTE=Maikel;783460]
    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    Koszt manetek to coś koło 100-150zł (przypuszczam), trochę więcej jeśli chcesz z tempomatem.

    Co do manetek z tempomatem to chyba nie jest tak wesoło bo całkiem niedawno czytałem gdzieś na forum że nie da się podmienić zwykłych manetek na te z tempomatem tak żeby też działał bo w wiązce brakuje okablowania właśnie do tempomatu na chyba że rozmawiamy tylko o efekcie wizualnym....
    Tempomat akurat najmniej mnie interesuje... chodzi mi o wyświetlacz i takie informacje jak spalanie itp

Podobne wątki

  1. zmiana koloru podświetlenia tarcz licznika zegarów 147
    Utworzone przez lukasnsk w dziale 147
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 10:03
  2. zmiana licznika na duży wyświetlacz, lub naprawa
    Utworzone przez Golo w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-07-2017, 11:34
  3. Zmiana podświetlania licznika
    Utworzone przez igo_krk w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 12:28
  4. Schemat podłączenia licznika(zegarów) do AR 164 92/93r
    Utworzone przez Jarencja w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-01-2007, 15:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory